کد خبر: 822145 A

جام‌جهانی والیبال 2019 ژاپن؛

تیم ملی والیبال ایران امروز در رقابت‌های جام جهانی والیبال به مصاف ژاپن می‌رود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی والیبال کشورمان که این روزها درگیر رقابت‌های جام جهانی 2019 ژاپن هستند تا تا کنون 8 دیدار خود را پشت سر گذاشته و تنها 3 دیدار دیگر در پیش دارند تا جایگاه خود را در جدول رده‌بندی بالا ببرند.

شاگردان کولاکوویچ در حالی به مصاف حریفان خود می‌روند که در 8 بازی قبل خود 4 شکست و 4 پیروزی کسب کردند و حالا در تلاش هستند تا پنجمین پیروزی را در گام نهم بدست بیاورند.


تقابل سخت با میزبان

GetImage

تیم ملی والیبال ایران که بعد از پیروزی در یک بازی سخت مقابل آرژانتین به این مسابقه رسیده، از انگیزه زیادی برخوردار است تا ضمن شکست دادن ژاپن، در جدول رده‌بندی شرایطش را بهبود ببخشد و در میانه‌های جدول جایگاه هفتم را داشته باشد.

با این حال کار شاگردان ایگور کولاکوویچ در این مصاف، سخت خواهد بود؛ چرا که ژاپن از امتیاز میزبانی برخوردار است و قدرتمندتر از جام ملت‌های تهران ظاهر شده است. آن‌ها از سد تیم‌های ایتالیا، تونس، آرژانتین، استرالیا، روسیه و مصر گذشته‌اند با ۱۷ امتیاز در رده چهارم ایستاده‌اند.

تیم ژاپن با داشتن یوجی نیشیدا در سرویس خطرناک ظاهر شده و این بازیکن ۱۹ ساله با ۱۸۶ سانتی متر قد، عملکردی شگفت‌انگیز داشته و با کسب ۱۸ امتیاز مستقیم سرویس، علاوه بر این که تا اینجا بهترین سرویس‌زن این مسابقات بوده، عنوان سومین بازیکن امتیازآور جام را نیز کسب کرده است.

همچنین یوکی ایشیکاوا دیگر بازیکن خوب ژاپنی‌ها با ۱۹۱ سانتی متر قد، بسیار موثر عمل کرده و در رده سوم بهترین مهاجمان قرارد دارد و تا پایان روز هشتم جام جهانی، پنجمین بازیکن در جدول امتیازآورترین‌های تورنمت هم بوده است. در تیم ملی ایران نیز علی اصغر مجرد با عملکرد عالی خود در دفاع، تا اینجا عنوان دومین مدافع برتر جام را به دست آورده است و ژاپنی‌ها با وجود این بازیکن و دیگر مدافعان خوب ایران، کار سختی روی تور خواهند داشت.

آخرین تقابل دو تیم، در هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ و در توکیو بود که تیم ملی والیبال ایران، با نتیجه سه بر صفر و قاطعانه تیم ژاپن شکست دادند و حالا ملی‌پوشان ایران به دنبال تکرار این اتفاق در جام جهانی هستند.

دیدار تیم‌های ژاپن و ایران در چارچوب روز نهم جام جهانی، امروز از ساعت 13:50 در هیروشیما آغاز می‌شود.

 

2299864_505

 

تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر