کد خبر: 822046 A

امیدوارم بانوان بازی‌های باشگاهی را هم در استادیوم‌ها ببینند

پیشکسوت تیم استقلال معتقد است یک مربی ایرانی باید در کنار استراماچونی حضورداشته باشد.

به گزارش ایلنا،بهتاش فریبا پیشکسوت تیم استقلال معتقد است اشکال کار استراماچونی این است که یک دستیار ایرانی کنار خودش ندارد تا در مواقع حساس بتواند به او و بازیکنانش کمک کند درصورتی‌که تمامی اعضای کمیته فنی قبل از استعفا روی این موضوع تأکید داشتند و اعتقاد داشتند که مربی ایرانی حتماً باید کنار او باشد چون استراماچونی هیچ شناختی از فوتبال ما و بازیکنان استقلال و جو حاکم بر این تیم ندارد.
 
بازی استقلال و گل‌گهر سیرجان چطور بود؟
 
بازی بدی نبود. در بعضی از بازی‌ها مهم نیست چطوری بازی کنی و حتماً باید ببری. در این دیدار هم مدل بازی استقلال مهم نبود و مهم 3 امتیاز بازی بود که بردند و 3 امتیاز را گرفتند. شاید تفکرات استراماچونی کم‌کم دارد در تیم جا می‌افتد چون می‌دیدم که تیم دیگر بزن زیرش بازی نمی‌کند. الان سیستم روز دنیا 3-5-2 است اما به دلیل نداشتن مدافع استقلال 4-2-3-1 بازی می‌کند. نداشتن نفرات خیلی در کیفیت بازی تیم تأثیر می‌گذارد و وقتی 3-4 بازیکن اصلی‌ات را نداری روی روند تیمی تأثیر خودش را نشان می‌دهد. شما به فرشید اسماعیلی نگاه کنید که اگر بود دربی به آن شکل نمی‌شد.
 
به‌هرحال باید با مصدومیت و محرومیت کنار آمد. این‌طور نیست؟
 
بله، امیدوارم تعطیلی لیگ کمک کند تا مصدومان استقلال برسند تا در ادامه مسابقات با تیمی کامل وارد زمین بشویم چون تا الان تیم کاملی نداشته‌ایم. فرشید باقری و دیاباته به تیم اضافه می‌شوند و دنبال یک مهاجم خارجی هم هستند و باید ببینیم این مهاجم تازه‌وارد خارجی در استقلال چطور جواب می‌دهد.
 
این بازی بدون تماشاگر برگزار شد. در مورد بازی بدون تماشاگر چه حسی دارید؟
 
خیلی بد بود و اصلاً احساس خوبی نداشتم. من نمی‌دانم چطور است که همه جای دنیا طرفداران شیطنت می‌کنند و بطری آب پرتاب می‌کنند اما هوادار را از حضور در استادیوم محروم نمی‌کنند. فکر نمی‌کنم تا الان بازی خارجی بدون تماشاگر دیده باشم و باید جریمه‌های دیگری در نظر بگیرند چون بازی بدون تماشاگر بی‌روح می‌شود و 40 درصد انگیزه بازیکن با نبودن تماشاگر از بین می‌رود و به نظر من نباید هواداران را از حضور در استادیوم محروم کنند.
 
غیبت استراماچونی و عدم حضورش روی نیمکت در این بازی تأثیرگذار بود؟
 
طبیعتاً نبود سرمربی برای تیمی که تازه دارد شکل می‌گیرد مهم است. روزی که از کمیته فنی باشگاه جدا شدیم درخواست هر 5 نفر ما این بود که یک مربی ایرانی در کادرفنی استقلال باشد. اشکال استراماچونی این است که مربی ایرانی کنارش نیست و شناخت هم از فوتبال ما و بازیکنان ایرانی ندارد. اگر مربیان کروات بودند در فوتبال ما کارکرده‌اند و شناخت دارند اما حتی کالدرون که در فوتبال آسیا کارکرده باز هم کریم باقری را در پرسپولیس کنار خودش دارد اما استراماچونی در ایتالیا کارکرده و هیچ شناختی ارز فوتبال ما و آسیا ندارد و مربی ایرانی باید کنارش باشد.
 
چرا مربی ایرانی در کادرفنی استقلال نیست؟
 
نمی‌دانم چرا باشگاه نمی‌تواند یک مربی ایرانی کنار استراماچونی بگذارد. یک مربی ایرانی می‌تواند در شرایط خاص به تیم کمک کند، حالا مربی ایرانی نیاوردید اما جواد زرینچه که هست که هم کاپیتان و هم مربی استقلال بوده که می‌شود از او کمک گرفت. نقش باشگاه در این رابطه مهم است و خیلی به استراماچونی ایراد نمی‌گیرم چون او کادر خودش را آورده و باشگاه باید نقش خودش را بازی کند.
 
اینکه می‌گویند با رفتن رحمتی از استقلال سید حسین حسینی افت کرده را قبول دارید؟
 
همه ورزشکاران به لحاظ روحی این‌طوری هستند و اگر رقیب نداشته باشند کمتر تمرین می‌کنند و انگیزه کامل هم ندارند. رقابت در ورزش باعث پیشرفت می‌شود اما الان در استقلال چنین شرایطی پیش‌آمده و غلامپور به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال باید از حسینی بیشتر کار بکشد. البته حسینی در دو بازی آخر مقابل گل ریحان در جام حذفی و گل‌گهر در لیگ خوب کار کرد.
 
 عملکرد تبریزی را در خط حمله استقلال چطور دیدید؟
 
از روز اول که تیم کارش را شروع کرد نفرات کاملی از مهاجمان را در اختیار نداشتیم. اول دیاباته نبود و بعد هم که آمد تبریزی نبود و الان هم که تبریزی هست دیاباته مصدوم است. تبریزی مهاجم توانمندی است و سابقه خوبی در ذوب‌آهن دارد. داستان مربی ایرانی که گفتم همین است و اگر مربی ایرانی در کادرفنی استقلال بود با تبریزی صحبت می‌کرد و به انگیزه و اعتمادبه‌نفس می‌داد و او را راه می‌انداخت تا به‌روزهای خوب خودش برگردد. باید یک نفر در کادرفنی استقلال باشد که با زبان خودمان یعنی زبان ایرانی با تبریزی صحبت کند تا به او روحیه و انگیزه بدهد که متأسفانه چنین کسی را در کادرفنی استقلال نداریم.
 
.
روند تیم ملی با ویلموتس راضی‌کننده است؟
 
از روزی که ایشان آمده خیلی بازی نکرده‌ایم یا بازی‌های مهم خیلی انجام نداده‌ایم و فقط بازی با کره جنوبی بود که مهم بود. تعامل ویلموتس با باشگاه‌ها و تیم‌های حاضر در لیگ خوب است و به شهرستان‌ها می‌رود و بازی‌ها را می‌بیند که مهم است. ازنظر فوتبالی هم تیم ملی هجومی بازی می‌کند که باید هم بازی کند چون نفرات رونده خوبی داریم که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.
 
 بانوان هم بالاخره وارد ورزشگاه آزادی شده و این بازی را از نزدیک دیدند. در این رابطه چه نظری دارید؟
 
امیدوارم شرایط جوری باشد که سخت‌گیری‌ها نباشد و بانوان بیایند و بازی‌ها را در ورزشگاه‌ها ببینند.  تجربه خوبی بودو باید ادامه‌دار باشد. موافق حضور خانم‌ها در استادیوم هستم و حتی بازی‌های باشگاهی را هم به استادیوم بیایند و از نزدیک ببینند.
 
حضور بانوان چه تأثیری روی جو حاکم بر استادیوم‌ها خواهد داشت؟
 
بالاخره با حضور خانم‌ها فحاشی‌ها در استادیوم‌ها کمتر می‌شود و وقتی بانوان باشند آقایان بیشتر رعایت می‌کنند و دیگر فحش‌های رکیک در استادیوم‌ها نمی‌شنویم.

 

استقلال بهتاش فریبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر