کد خبر: 821845 A

استارت دوران جدید داور ایرانی

داور ایرانی در اولین قضاوتش در لیگ برتر فوتبال استرالیا از سیستم کمک داور ویدیوی استفاده کرد.

به گزارش ایلنا، در اولین هفته از مسابقات فصل جدید لیگ برتر فوتبال استرالیا امروز علیرضا فغانی داور 41 ساله ایرانی که به تازگی به استرالیا مهاجرت کرده اولین قضاوتش را تجربه کرد.

تیم وسترن سیدنی که پس از 1266 روز در ورزشگاه خانگی‌اش به میدان می‌رفت در یک بازی جذاب و دیدنی موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد سنترال کوئست مارینرز، تیمی که فصل گذشته یوسین بولت برای مدتی در آن حضور داشت بگذرد.

در این بازی میشل دوک از وسترن نقش پررنگی برای همبازیانش داشت تا آنها بازی خانگی را به کسب سه امتیاز به پایان برسانند. میلان دوریچ در دقیقه 36 مارینز را پیش انداخت اما دوک پنج دقیقه بعد روی پاس اشوگلر گل تساوی را به ثمر رساند.

گل برتری وسترن در این بازی قسمت جنجالی و حساسی بود که داور بین المللی ایرانی در آن نقش بسزایی داشت. روی برخورد توپ به دست مدافع مارینز علیرضا فغانی در اولین تجربه داوری در استرالیا از سیستم کمک داور ویدویی بهره گرفت. با بازدید صحنه مشکوک در محوطه تیم میهمان، فغانی ضربه پنالتی به سود وسترن اعلام کرد که به مذاق مربی حریف خوش نیامد و همین باعث گفت و گوی داور بازی با او شد.

صحنه اعلام پنالتی برای تیم وسترن در دقیقه 81 توسط علیرضا فغانی

gettyimages-1180565057-2048x2048

فغانی که نامش در لیست بین المللی داوران ایرانی در سال 2020 قرار دارد این بازی کارت قرمز از جیبش خارج نشد و تنها سه کارت زرد به دنیل جورگیوسکی(دقیقه 41 از وسترن)، جیانی استنس(دقیقه 69 از مارینز) و میشل دوک(دقیقه 88 از وسترن) نشان داد.

999

علیرضا فغانی لیگ برتر فوتبال استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر