کد خبر: 821033 A

از دیاباته چیز خاصی ندیدیم و تبریزی هم مشکل روحی دارد

مهاجم سابق استقلال معتقد است آبی پوشان می‌توانند امسال یکی از مدعیان قهرمانی باشند.

به گزارش ایلنا، علی موسوی مهاجم سابق استقلال معتقد است تیم استراماچونی اگر بخواهد به همین شکل کارش را ادامه بدهد و تقویت نشود ممکن است امسال حتی سهمیه آسیا را هم نگیرد اما اگر 3 بازیکن به این تیم اضافه شوند و نقاط ضعف استقلال برطرف شود می‌توانند به‌عنوان یکی از مدعیان مطرح شوند و با کسب نتایج خوب به جایگاه واقعی‌شان برسند.

در مورد بازی استقلال و گل‌گهر چه صحبتی دارید؟

بازی بدی نبود اما چون تماشاگر نبود بازی بی‌روحی بود و انگار در لیگ محلات بازی برگزار می‌شد. بااینکه استقلال 3 امتیاز را گرفت اما بدون تماشاچی این برد به کسی نچسبید. به لحاظ فنی بازی بد نبود و استقلال با توجه به ابزاری که دارد بد بازی نمی‌کند اما اگر 3 بازیکن در خط حمله و هافبک و دفاع به تیم اضافه شوند می‌تواند یک تیم خوب بشود.

گل‌گهر در این دیدار چطور بود؟

گل‌گهر در آزادی انگیزه داشت و پا به‌پای استقلال دوید و در تهران مقابل استقلال بازی قابل قبولی ارائه داد اما اگر تماشاگر می‌آمد استقلال می‌توانست با نتیجه بهتری ببرد.

غیبت استراماچونی روی نیمکت تأثیری روی کار استقلال داشت؟

با توجه به اینکه تماشاگر نبود فرقی نمی‌کرد که استراماچونی باشد یا نباشد. مربیان حرفه‌ای روی نیمکت زیاد حرفی ندارند چون در طول هفته تمرینات تاکتیکی را به بازیکنان دیکته می‌کنند.

اینکه می‌گویند با رفتن رحمتی از استقلال سید حسین حسینی افت کرده را قبول دارید؟

همیشه دو تا دروازه‌بان خوب در استقلال باید باشد تا رقیب هم باشند. حسینی هم مثل بقیه بازیکنان استقلال است و فرقی نمی‌کند چون امسال از مهاجم تا گلر نوسان زیاد داشته‌اند. حسینی پارسال چند تا کلین‌شیت داشت چون تیم خوب بود و فرقی نمی‌کرد رحمتی باشد یا حسینی اما این تیم هنوز جا نیفتاده و دروازه‌اش مدام در معرض خطر است. انشاالله تیم به ثبات برسد حسینی همان حسینی سابق خواهد بود.

عملکرد تبریزی را در غیاب دیاباته مصدوم چطور دیدید؟

تبریزی خودش هم می‌داند که عملکرد قابل قبولی نداشته است و تحت‌فشار است. باید به لحاظ روحی او را آماده کنند چون مهاجم اگر به لحاظ روحی بد باشد هر چه بزند به دربسته می‌خورد. یکی از دلایل موفقیت مهاجم داشتن روحیه و اعتمادبه‌نفس است اما احساس می‌کنم تبریزی این کمبود روحیه را دارد و در تمرینات کسی روحیه او را بازسازی نمی‌کند. تبریزی درگذشته مهاجم خوبی بود و اگر روحی درست شود بازهم می‌تواند به تیم کمک کند.

دیاباته برگردد می‌تواند به تیم کمک کند؟

دیاباته در این چند بازی که بود خیلی سنگین نشان داد و خیلی کند است و البته بازی‌های زیادی برای استقلال نکرد و برگردد می‌تواند در تیم جا بیفتد اما در این چند بازی که بود با توجه به هزینه‌ای که برای او کرده‌اند چیز خاصی از این بازیکن ندیدیم.

رأی سوپرجام فصل قبل هم بالاخره به نفع پرسپولیس اعلام شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

در این مورد باید در ایران تصمیم‌گیری می‌کردند و دو تیم در فضایی مناسب باهم بازی می‌کردند تا این جام به آن‌ها بچسبد وگرنه این‌طوری و با پیک جام را بفرستند به کسی نمی‌چسبد. باید دو تیم مرد و مردانه بازی می‌کردند و همین‌جا مسئله را حل می‌کردند و بازی می‌کردند و جام را می‌گرفتند اما این جام مزه نمی‌دهد و نمی‌چسبد. فوتبال بازی جوانمردانه‌ای است و این مدل جام گرفتن برای هیچ تیمی مزه ندارد.

اینکه می‌گویند استقلال بزرگ‌تر ندارد را قبول دارید؟

صد در صد قبول دارم. استقلال یکی دو تا بازیکن باتجربه می‌خواهد تا تیم را جمع کنند. اگر مربیان داخلی بودند قطعاً می‌دانستند که چه کسی در استقلال بزرگ است چون شناخت داشتند اما استراماچونی شناختی ندارد و 20 تا بازیکن به او داده‌اند و گفته‌اند شروع کن و شناختی از بزرگ‌تر و کوچک‌تر ندارد. استراماچونی اگر شناخت داشت بازیکنان بزرگ تیم را حفظ می‌کرد تا دقیقه 80 به بعد که استقلال ضربه می‌خورد بازی را نگه دارد. چنین بازیکنی خیلی به درد استقلال می‌خورد اما این کمبود احساس می‌شود و استقلال بزرگ‌تر ندارد.

رشیدی دروازه‌بان سابق استقلال مدعی شده این استقلال سهمیه هم نمی‌گیرد. در این رابطه چه نظری دارید؟

با توجه به این بازی‌هایی که کرده استقلال اگر تقویت نشود و 3 بازیکن خوب نگیرد به مشکل می‌خورد. با توجه به اینکه تیم‌های دیگر مثل سپاهان، تراکتور، شهر خودرو و پرسپولیس تیم‌های خوبی بسته‌اند و نتیجه هم گرفته‌اند استقلال باید زودتر خودش را جمع کند وگرنه با این روند به مشکل می‌خورد و احتمال از دست رفتن سهمیه هست. در این تیم باید بازنگری شود وگرنه استقلال زهر کافی برای بردن تیم‌ها را ندارد.

انگار زیاد به این تیم امیدوار نیستید؟

از اول فصل هم می‌دانستم که نتیجه نمی‌گیرد و نه اول فصل بلکه الان 3-4 سال است که در شروع لیگ مشکل‌دارند و برنامه‌ریزی مناسب ندارند. استقلال چند سال است دقیقه 90 تیمش را جمع می‌کند و می‌خواهد قهرمان ایران و آسیا شود اما برای قهرمانی باید برنامه درازمدت داشت تا به این اهداف برسی و نمی‌شود یک‌شبه تیم را جمع کنی و انتظار قهرمانی ایران و آسیا را داشته باشی.

استقلال علی موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر