کد خبر: 820257 A

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال از برنامه‌های جدیدی که برای حمایت از مربیان داخلی دارند صحبت کرد.

میرشاد ماجدی، رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در گفتگو با ایلنا در خصوص تصمیمش برای حمایت از مربیان ایرانی گفت:‌ می‌خواهم از مربیان ایرانی حمایت کنم. در وهله اول به عنوان مسئول کمیته آموزش فدراسیون فوتبال از مربیان داخلی حمایت می‌کنم چون در کلاس‌هایی که ما برگزار می‌کنیم افرادی حضور دارند که به لحاظ علمی و عملی می‌توانند در رده‌های بالاتر کار کنند.

وی تصریح کرد: من در سال 2007 و در زمان سرمربیگری امیرقلعه نویی مدیر اجرایی تیم ملی بزرگسالان بودم و اگر خاطرتان باشد آن زمان دو جناح سیاسی با یکدیگر مشکل داشتند و فدراسیون فوتبال هم رئیس نداشت. یک کمیته انتقالی وجود داشت و جام ملت‌های آسیا هم  نزدیک بود. همه تصور می‌کردند دیگر نمی‌شود تیم ملی را جمع و جور کرد ولی همان زمان امیرقلعه نویی  با یک برنامه ریزی درست و اصولی تیم را برای جام ملت‌های آسیا آماده کرد.

ماجدی افزود: تاکید می‌کنم صحبت‌های من برای حمایت از مربیان ایرانی است چون من رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال هستم. شما دقت کنید آن زمان یک برنامه 8 ماهه تا پایان مسابقات نوشته شد و ما دوشنبه‌های هر هفته جلسه داشتیم چون روزهای شنبه و یکشنبه مسابقات اروپایی بود و روزهای پنجشنبه و جمعه هم لیگ خودمان برگزار می‌شد. آن تیم 20 نفره فرم‌هایی در اختیار داشتند که گزارشات خود را در فرم‌ها به کادر فنی ارائه می‌کردند. مثلا آنالیز لژیونرها، بازی‌‌های لیگ اروپا، جلسات توجیهی و .... همه در این نشست‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گرفت.حتی یادم هست مارکار آقاجانیان مسئول بازیکنان ایرانی شاغل در خارج  از کشور بود.

رئیس کمیته آموزش ادامه داد: برای اولین بار قلعه نویی به عنوان یک مربی ایرانی  با چنین رویکردی وارد مسابقات شد و درست است که ما با پنالتی برابر کره حذف شدیم ولی میانگین امتیازات تیم ملی در آن مسابقات 2/11 بود. ما حتی بهترین گل زده را داشتیم و در رنکینگ آسیا هم اول بودیم. همه اینها را گفتم که بگویم مربیان ایرانی برنامه دارند. حال اگر یک سری افراد این کارها را انجام نمی‌دهند دلیل نمی‌شود همه به این شکل هستند. ما باید خدا را در نظر بگیریم. در ‌آن زمان قلعه‌نویی برنامه محور بود و همان جلساتی که با بقیه افراد برگزار می‌کرد نشان می‌داد روی برنامه حرکت می‌کند.ما قبل از اعزام تیم به مالزی یک بولتن درست کردیم که کدام بازیکنان با یکدیگر تا پایان بازی‌ها هم اتاق هستند و فکر می‌کنم یک جزوه 25 صفحه‌ای در اختیار تمامی اعضای تیم بود که مثلا ساعتِ صبحانه،‌ناهار و شام، نوع تمرینات و ... در طول برگزاری مسابقات چگونه است و همه تمرینات و استراحت و بدنسازی بازیکنان به ساعت و تاریخ در آن جزوه ذکر شده بود.این اتفاقات زمانی رخ داد که همه تصور می‌کردند نوشتن برنامه برای مربیان ایرانی سخت است. ما با پنالتی حذف شدیم اما اگر به فینال می‌رسیدیم آن بحث تشکیلاتی و برنامه محوری یک مربی ایرانی به چشم می‌آمد. در تمام جلسات هفتگی آقایان قلعه‌نویی، مناجاتی، ناصر ابراهیمی، افشین پیروانی، منصور ابراهیم‌زاده، پرویز کماسی، دکتر منتظری،کریم بوستانی،مارکار آقاجانیان، احمد ابراهیمی، خودم، پرویز مظلومی و تعدادی از آنالیزورها حضور داشتند که هر جلسه ما بیش از 3 تا 4 ساعت طول می‌کشید.اگر یادتان باشد همان بحث برنامه محوری باعث شد تا ما در مسابقات غرب آسیا قهرمان شویم که همگی این نفرات ایرانی بودند.

ماجدی در پایان گفت: ضمن احترام به تمامی مربیان خارجی شاغل در ایران ما نباید مربیان ایرانی را دست کم بگیریم و معتقدم مربیان خوبی داریم که آموزش دیده هستند پس خواهش من این است که در مورد مربیان ایرانی قضاوت های اشتباه انجام ندهیم.

تیم ملی ایران میرشاد ماجدی کمیته آموزش فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر