کد خبر: 818398 A

بازی با گل‌گهر سیرجان بی‌شک هیچ شباهتی با بازی با گل‌ریحان ندارد. استقلال با تیمی طرف است که قواره لیگ برتری دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هرچند در ترکیب گل‌ریحان هم پر بود از بازیکنان لیگ برتری که سابق نام‌شان را در لیست بازیکنان تیم‌های لیگ برتری می‌دیدیم، اما حال و هوای این بازی با بازی قبل که در جام حذفی برگزار شد تفاوت‌های بسیاری خواهد داشت. استقلال در بازی قبل هم به هوای اینکه بازی آسانی مقابل گل‌ریحان دارد 90 دقیقه رنج کشید و حتی گل اول را هم پذیرفت. این رویه چنانچه در بازی با گل‌گهر سیرجان هم تکرار شود برای استقلال تبعات سنگینی به‌‌همراه خواهد داشت و این تیم را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

اگر استقلال می‌خواهد برنده این بازی باشد و تیمی که هم‌امتیاز با خودش در رتبه‌های نازل جدول قرار دارد را با برتری بدرقه کند باید سازمان‌یافته‌تر از بازی قبل گام به میدان بگذارد. استقلال در 90 دقیقه وقت‌های قانونی که مقابل گل‌ریحان سپری کرد، در حقیقت شکست خورد! شاید اگر آن گل به خودی را حمید دیوسالار به اشتباه وارد دروازه گل‌ریحان نمی‌کرد استقلال بازنده این بازی لقب می‌گرفت. در حقیقت نباید واقعیت‌ها را انکار کرد و آنچه در بازی قبل رقم خورده را نادیده گرفت و بی‌جهت پیروزی مقابل تیمی از لیگ یک را بزرگ جلوه داد. همین توهمات و بزرگنمایی‌ها بوده که به استقلال لطمه‌های زیادی وارد کرده است. شاید اگر این تفکر از بدنه باشگاه استقلال دور شود تصمیم‌ها منطقی‌تر اتخاذ شود و بعد از هفته‌ها شاهد اولین پیروزی آبی‌ها در لیگ باشیم و استقلال بتواند به وضعیت امتیازی‌اش سر و سامان دهد. 8امتیازی شدن استقلال در شرایطی که از 5 بازی نخست فقط 3 امتیاز دشت کرده، نقطه امیدبخشی برای استراماچونی و یاران خواهد بود، اما پرواضح است که برای رسیدن به این مهم باید منسجم و با برنامه عمل کرد و از تصمیم‌های غلط دوری جست.

استقلال در شرایطی گام به این بازی می‌گذارد که نه استراماچونی و نه بازیکنانی همچون یزدانی، غلامی، محسن کریمی، دیاباته و فرشید باقری را در اختیار دارد. هرچند بودن غلامی در ترکیب استقلال جز استرس و نگرانی چیزی به‌همراه نخواهد داشت و تنها غیت این بازیکن است که به‌لحاظ فنی به سود آبی‌ها خواهد شد، اما از غیبت دیگر بازیکنان، استقلال لطمه خواهد خورد کما اینکه می‌بینیم در این میدان آقای سرمربی هم باید از روی سکوها تیمش را هدایت کند.

شاید اگر تماشاگران حضور داشتند شانس پیروزی استقلال در این بازی بیشتر می‌شد اما از منظری دیگر غیبت تماشاگران به سود استقلال هم خواهد بود! بخصوص آندره استراماچونی که به‌دلیل محرومیت باید از روی سکوها تیمش را هدایت کند. اگر تماشاگران حضور داشتند، بی‌شک صدای سرمربی استقلال به بازیکنان نمی‌رسید و او نمی‌توانست با فریاد‌هایش بازیکنان را به عقب و جلو حرکت دهد و ناچار بود 90 دقیقه روی صندلی‌اش بنشیند و یا از طریق رابط با تیم ارتباط برقرار کند، اما دست‌کم این‌بار برای استراماچونی این غیبت ده‌ها هزار نفری صورت خوشی خواهد داشت و او می‌تواند از فضای ساکت ورزشگاه به‌نحو مطلوبی بهره گرفته و با فریادهایش بازیکنان را هدایت کند. او فقط چند متر عقب‌تر از جایی است که همیشه بود و بعید است مشکلی بابت کوچینگ بازیکنانش داشته باشد.

اینکه سرمربی ایتالیایی چه تاکتیک و ترفندی برای پیروزی مقابل گل‌گهر در مخیله داشته باشد نیز خود اهمیت بسیاری دارد و اینطور نیست که سکوت ورزشگاه را عامل چندان مهمی در راستای کسب پیروزی در این میدان بدانیم. استراماچونی اولاً باید از بازی‌های قبل و حتی نمایش تیمش مقابل گل‌ریحان درس‌ها گرفته و اشکالات تیمش را شناسایی کرده باشد و عالی‌ترین ترکیب و تاکتیک را برای این میدان اتخاذ کند تا استقلال پیروزی دیگری را تجربه کند و از رخوت ناکامی‌های پی‌درپی خلاص شود.

 

درباره ترکیب استراماچونی

حسین حسینی را باید دروازه‌بان استقلال در بازی بدانیم. زوج دانشگر و چشمی در قلب خط دفاع قرار می‌گیرند و وریا غفوری دفاع راست است و میلیچ در دفاع چپ قرار می‌‌گیرد. بعید است استراماچونی همچون بازی با گل‌ریحان به زکی‌پور بازی بدهد. البته این احتمال هم هست که استراماچونی از ترکیب 3دفاعه بهره بگیرد. در خط میانی حضور علی کریمی محتمل است. فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مرتضی تبریزی و مسعود ریگی در خط میانی قرار خواهند گرفت و مهدی قائدی تک‌مهاجم خواهد بود. سجاد آقایی، میلاد زکی‌پور و آرش رضاوند هم می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تعویض باشند، بخصوص آخری که حتی احتمال حضورش در ترکیب اصلی هم می‌رود؛ شاید به‌جای ریگی.

 

استقلال گل گهر سیرجان استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر