کد خبر: 817975 A

نگاهی به ترکیب 16 تیم حاضر در یک هشتم نهایی جام حذفی

در این مرحله از جام حذفی احتمال شکل گرفتن دوئل‌های بزرگ وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی ایران به پایان رسید.در این دوره برخلاف سالهای اخیر شگفتی‌های مهمی رقم نخورد. فولاد خوزستان تنها تیم لیگ برتری بود که توسط یک تیم از دسته پایین‌تر حذف شد. به غیر از این بازی، در سایر دوئل‌های لیگ‌برتری‌ها با تیم‌های دسته‌های پایین‌تر این لیگ‌برتری‌ها بودند که موفق تر عمل کردند. البته بر اساس قرعه در چهار بازی مرحله یک شانزدهم نهایی دو تیم لیگ برتری به مصاف هم رفتند که این دوئلها باعث شد تا چهار تیم نساجی مازندران، ماشین‌سازی تبریز، پارس جنوبی جم، گل گهر سیرجان خیلی زود از گردونه جام حذفی کنار بروند.

ترکیب 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی به این شرح است؛

لیگ برتر: پرسپولیس، سپاهان، پیکان، شاهین بوشهر، استقلال، ذوب‌آهن، سایپا، صنعت نفت آبادان، تراکتور، شهرخودرو و نفت مسجدسلیمان

لیگ دسته اول: فجرسپاسی شیراز، مس کرمان و نود ارومیه

لیگ دسته دوم: شهرداری ماهشهر

لیگ دسته سوم: استقلال ماهشهر

* صعود تیم دسته سومی استقلال ماهشهر به یک هشتم نهایی از اتفاقات عجیب جام حذفی است. این تیم چهار مرحله بالا آمده و حالا در جمع 16 تیم برتر جام حذفی است. این تیم در مراحل قبلی دو تیم دسته پایینی را حذف کرد، یک حریفش هم انصراف داد و به یک شانزدهم نهایی رسید و حریف مس نوین کرمان شد. استقلال ماهشهر، مس نوین کرمان که یک تیم دسته دومی است را در خانه برد و خود را در جمع بزرگان جای داد. به این ترتیب یک تیم از سطح چهارم فوتبال ایران به یک هشتم نهایی رسید.

* در مرحله یک هشتم نهایی دو تیم دسته دومی هم دیده می‌شود. در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با دو نماینده قدرتنمایی خواهد کرد.

* برخلاف سال گذشته تیم‌های دسته اولی نتوانستند به خوبی خود را به یک هشتم نهایی برسانند و تنها فجر، مس و نود ارومیه از یک شانزدهم عبور کردند. نود و مس از قرعه خوبی بهره بردند. فجر اما دست به کار بزرگی زد و فولاد را حذف کرد. در فصل گذشته تیم دسته دومی داماش گیلانیان موفق شد به فینال برسد و این توقع ایجاد شده بود که در این فصل هم تیم‌های غیر لیگ‌برتری حریفان نامدار خود را غافلگیر کنند.

باتوجه به اینکه مرحله بعدی جام حذفی قرعه کشی خواهد شد احتمال شکل گرفتن دوئل‌های بزرگ وجود دارد. هیچ تیم بزرگی حذف نشده و احتمال برخورد مدعیان به یکدیگر وجود خواهد داشت. قرعه کشی دور بعدی امروز انجام می‌شود و بازی‌ها هم قرار است در روزهای 24 و 25 مهر برگزار خواهد شد.

جام حذفی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر