کد خبر: 817969 A

رفتن 15 بازیکن نشانه ضعف مدیریت است

هافبک سابق استقلال معتقد است بازیکنان تیم گل ریحان را دست کم گرفته بودند.

به گزارش ایلنا، مجید نامجومطلق هافبک سابق استقلال معتقد است هواداران نباید در این شرایط حساس بازیکنان را تخریب کنند زیرا دودش به چشم استقلال خواهد رفت. نامجومطلق معتقد است استقلال در بازی مقابل ذوب‌آهن عملکرد بهتری را نسبت به دیدار گل ریحان داشت.

استقلال مقابل گل ریحان توانست پیروز شده و به مرحله بعدی جام حذفی صعود کند. در این باره صحبت کنید؟

به نظر من استقلال بازی خوبی را مقابل گل ریحان به نمایش نگذاشت. آنها در بازی مقابل ذوب‌آهن بهتر بازی کردند، هرچند که آن بازی به تساوی رسید. به اعتقاد من، استقلال هفته به هفته بهتر می‌شود. دست است که آنها در نتیجه‌گیری موفق نبوده‌اند اما مطمئن هستم شرایط اینگونه نخواهد بود. استقلال در مقابل گل ریحان بسیار ساکن بازی می‌کرد و درصد پاس‌های اشتباه هم زیاد بود. فکر می‌کنم آنها حریف را دست‌کم گرفته بودند.

مشکل این روزهای استقلال را در کجا می‌بینید؟

بازیکنان استقلال تحت فشار هستند و این در بازیهای آنها مشهود است. استرس فراوانی بابت عدم نتیجه‌گیری بر روی بازیکنان وجود دارد که باید هرچه زودتر برطرف شود. البته تیم استراماچونی ابزار لازم را در اختیار ندارد. استقلال امسال تغییرات زیادی داشت و هواداران هم همیشه این تیم را با ستاره‌های بزرگ دیده‌اند. بازیکنان جدید هم هنوز در تیم جا نیفتادند. امیدواریم هرچه زودتر شرایط بهتر شود.

 داستان خراب کردن پنالتی هم در بازی‌های حساس استقلال وجود دارد؟

این موضوع کم کم تبدیل به بحران خواهد شد. همان‌طور که گفتم فشار و استرس برروی تیم زیاد است. یک نکته‌ای باید بگویم و آن هم این است که هواداران استقلال بدانند الان زمان تخریب بازیکنان نیست. ما همیشه از تبریزی بازیهای خوبی را در ذوب‌آهن دیده‌ایم. درست است که او الان شرایط خوبی ندارد اما در این شرایط هواداران هستند که می‌توانند نقش مهمی را ایجاد کنند. اگر تبریزی به لحاظ روحی تخریب شود این مسئله به استقلال هم سرایت خواهد کرد. هواداران بدانند استقلال به امثال تبریزی در آینده نیاز دارد و اگر او تخریب شود دودش به چشم استقلال خواهد رفت. در چند سال گذشته خیلی از بازیکنان آمدند و به خاطر همین اتفاق فوتبالشان خراب شد. به طور مثال بختیار رحمانی یکی از این بازیکنان بود که نتوانست علیرغم توانایی‌های بالایش در استقلال موفق شود. البته بازیکنان هم باید بدانند که اینجا استقلال است و باید قدر این پیراهن را بدانند.

 در مورد نداشتن ابزارهای لازم صحبت کردید. کمی در این باره توضیح بدهید؟

منظورم از این حرف این بود که استقلال هنوز فاقد یک هافبک طراح است؛ پلی‌میکری که بتواند رابط بین خط هافبک و حمله باشد. استقلال در خط دفاع هم مشکل دارد و نباید بازیکنی مثل پژمان منتظری را از دست می‌داد. در خط حمله هم که در همین پنج هفته اول دیاباته مصدومیت پیدا کرده، محسن کریمی هم که رباط پاره کرد، تبریزی هم که شرایط روحی خوبی ندارد. کادر فنی باید خیلی از مشکلات تیمش را هرچه زودتر برطرف کند.

شایعاتی در فضای مجازی به وجود آمده بود که بازیکنان استقلال باید استراماچونی را برکنار کنند؟

در این شرایط نمی‌توان قضاوت کرد. از نوع بازی استقلال اینچنین بر می‌آید که این تیم روند رو به رشدی خواهد داشت اما این را هم باید در نظر بگیریم که 15 بازیکن این تیم تغییر کرده‌اند که این نشان از ضعف مدیریت باشگاه است. علت موفقیت پرسپولیس در سالهای اخیر ثبات است که استقلال آن را ندارد. بهترین مربی دنیا هم باشی ابزار نداشته باشی نمی‌توانی موفقیتی به دست بیاوری.

استقلال مجید نامجومطلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر