کد خبر: 817842 A

واکنش رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال به اظهارات سخندان

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: سیاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال جوانگرایی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، هدایت ممبینی- رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اینکه سیاست کمیته داوران جوانگرایی است در چیدمان بازی های لیگ برتر و دسته اول فوتبال تأکید بر جوان گرایی داریم .

وی در خصوص موضوع مطرح شده درباره رضا سخندان گفت: ایشان متولد سال 1352 می باشد و 46 سال سن دارد و تاکنون با تلاش و شایستگی های خود و حمایت های همه جانبه فدراسیون فوتبال در بسیاری از مسابقات جهانی و آسیایی قضاوت کرده است. پس از آنکه از تیم داوری آقای فغانی خارج شد تاکنون هیچ مسابقه ای برای قضاوت از سوی AFC یا فیفا به عنوان کمک داور برای ایشان در نظر گرفته نشده و آخرین قضاوت ایشان با تیم داوری علیرضا فغانی در مسابقات بین المللی در اسفند سال1397 بوده است.

ممبینی خاطرنشان کرد: بر همین اساس کمیته داوران این شانس را برای داوران جوان قائل شده تا بتوانند سال های متمادی همانند رضا سخندان برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کنند. همانطور که در لیست داوران بین المللی سال 2020 میلادی مشاهده می شود افرادی چون امیر عرب براقی با 27 سال، فرهاد مروجی با 30 سال و...وارد لیست بین المللی شدند تا برای داوری ایران در حوزه بین المللی پشتوانه سازی شود.

وی در ادامه بیان کرد: از ابتدا رضا سخندان جهت شرکت در آزمون های بین المللی دعوت نشده بود که طی تماس تلفنی ایشان با کمیته داوران بحث انصراف داوطلبانه مطرح شد اما وی اصرار به حضور در لیست و شرکت در آزمون های طراحی شده توسط کمیته داوران را داشتند که در نهایت مجوز حضور ایشان صرفاً جهت شرکت در آزمون ها صادر شد.

ممبینی افزود: امسال در قسمت داوران بین المللی فوتبال از 5 نفر، کمک داوران فوتبال از 4 نفر و داوری فوتسال بانوان از 5 کاندیدا دعوت شد که پس از پشت سر گذاشتن آزمون تئوری زبان انگلیسی، ویدئو تست و دانش داوری برترین افراد براساس سابقه و نتایج آزمون برگزیده شدند.

وی ادامه داد: کمیته داوران معتقد است انگیزه پیشرفت در داوری برای هر داور دلیل اصلی موفقیت و توسعه می باشد و به طور حتم ابلاغ های داوری صادره از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال اسیا نیز بر این موضوع دلالت دارد. برای مثال در بحث آقای سخندان، تنها ابلاغ ایشان پس از 7 ماه در بالاترین سطح مسابقات AFC (لیگ قهرمانان آسیا) ابلاغی مبنی بر داور چهارمی بود.

ممبینی در پایان گفت: همانطور که رضا سخندان طی حضور 16 ساله خود در میادین بزرگ جهانی و آسیایی نظیر جام جهانی، المپیک، جام کنفدراسیون‌ها، جام ملت های آسیا برای سه دوره و .... قضاوت داشت هیج عدم صداقتی در فدراسیون فوتبال وجود نداشت امروز هم همان روند وجود دارد.انتظار می رود پیشکسوتان عرصه، ضمن رعایت اصول حرفه ای و تجربیات خود را در اختیار نفرات جوان تر قرار دهند.

فدراسیون فوتبال رضا سخندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر