کد خبر: 816980 A

سرمربی پارس جم به انتقاد از رفتار نیمکت ذوب آهن در بازی امروز پرداخت.

به گزارش اینا، فراز کمالوند پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال پارس جنوبی جم مقابل ذوب‌آهن اصفهان در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهار داشت: بچه‌هایی که امروز بازی کردند، بالاتر از حد انتظار نشان دادند، به خصوص بازیکنان جوان ما مانند متین کریم‌زاده که قطعاً می‌توانند در آینده به ما کمک کنند.

وی در ادامه افزود: دیدار مقابل ذوب‌آهن فرصت خوبی برای ما بود و امروز به هشت یا 9 نفر از بازیکنان اصلی خود استراحت داده بودیم. شاید تصور اولیه این بود که با استفاده از بچه‌های دوم تیم مقابل ذوب‌آهن شکست بدی را متحمل می‌شویم، اما پا به پای تیم ذوب‌آهن و حتی در دقایقی بهتر از این تیم بازی کردیم. این موضوع نویددهنده این است که اگر روزی بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشته باشیم، از پشتوانه خوبی برخوردار هستیم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطر نشان کرد: به هر صورت بازیکنان جوان ممکن است اشتباه کنند و به متین نیز در رختکن گفتم، پنالتی که داد مهم نیست و هر بازیکنی ممکن است مرتکب اشتباه شود. برای رشد بازیکنان جوان باید تاوان داد و امروز بهترین فرصت و میدان خوبی بود که بچه‌ها محک بخورند. در خط دفاع به غیر از فریبرز گرامی تمام بازیکنان خود را تغییر دادیم و در خط حمله نیز کل بازیکنان خود را تغییر دادیم و در خط هافبک از نیما انتظاری استفاده کردیم. از تمام بازیکنانم به غیر از احسان تأییدی راضی هستم و احساس می‌کنم توان او در همین حد است. به این بازیکن در پایان بازی گفتم با این وضعیت به درد تیم ما نمی‌خورد.

کمالوند همچنین تأکید کرد: در جلسه بعدی تمرین تأییدی نمی‌تواند با ما تمرین کند و باید با بازیکنان اضافه تمرین کند، چون عملاً با حضور او ما 10 نفره شدیم و علی‌رغم اینکه خیلی برنامه‌ریزی کرده بودیم از حرکات او به گل برسیم این‌گونه نشد. یکسری چیزها باید در ذات و وجود بازیکن باشد و  باید تیم و نتیجه برای او مهم باشد. حامد پاکدل تا دقیقه 120 استارت می‌زد، اما تأییدی در 15 دقیقه حضور خود مانند رستم ایستاده بود و قاعدتاً دیگر جایی در ترکیب تیم ما نخواهد داشت.

وی درباره درگیری‌اش با علیرضا منصوریان و هُل دادنش توسط سرمربی تیم ذوب‌آهن گفت: این چیزها در فوتبال طبیعی است. اعتقاد من این است که برنده شدن خوب است، اما نه به هر قیمتی. گلر این تیم زمین خورده بود، اما آنها در حال تبدیل توپ به گل بودند. فکر می‌کنم این صحنه زشت‌ترین صحنه فوتبال ایران باشد و نام بگیرد. دروازه‌بان این تیم زمین افتاده و بازیکن ما بالای سر او ایستاده بود، اما بازیکن ذوب‌آهن از وسط زمین به دنبال انداختن توپ پشت سر بازیکن ما بود! اصلا بردید، اما به چه قیمتی؟! آیا می‌خواهید قهرمان جام جهانی شوید؟! اگر جام حذفی برای ما مهم بود با تیم کامل خود در مسابقه حاضر می‌شدیم.

کمالوند خاطر نشان کرد: این کارها زشت است و درست نیست و هر کسی می‌خواهد در هر لباسی مرتکب آن شود زشت است. ما معلم هستیم و باید آموزش خوب به بازیکنان خود بدهیم. این جور فوتبال بازی کردن پشیزی ارزش ندارد. برد و باخت همه جا هست، اما برد باید جوانمردانه کسب شود. در سه صحنه این کار را تکرار کردند، اما بازیکنان ما در اوج حمله می‌دیدند بازیکنان آنها زمین خورده است توپ را به بیرون می‌زدند. این باعث می‌شود ما فکر دیگری بکنیم و تیم‌های دیگر نیز از حالا بدانند ذوب‌آهن این کار را انجام می‌دهد و برای آنها مهم نیست بازیکن حریف به زمین افتاده باشد و بازی را ادامه می‌دهند.

سرمربی پارس جنوبی افزود: این مسائل از جوانمردی به دور است. بازیکن ما زمین نخورده بود و دروازه‌بان آنها مصدوم و بازیکنان ما ایستاده بودند و آنها در حال گل کردن توپ بودند! حالا بردید، آیا جام ژول‌ریمه را به شما دادند؟ چه اتفاقی افتاد! بگو و مگوی من و با منصوریان هم سر همین مسئله بود.

وی در پاسخ به این سؤال که منصوریان گفته است به بازی جوانمردانه اهمیت می‌دهد و اگر توپ گل شده بود حتماً به خودمان گل می‌زدیم، گفت: این داستان‌ها و حرف‌های منصوریان به درد تئاتر شهر می‌خورد.

کمالوند در پاسخ به این سؤال که تایید اخراج شده است، گفت: از لحاظ فنی او به درد ما نمی‌خورد. در رختکن به تأییدی گفتم با این وضعیت به درد ما نمی‌خورد و او را کنار گذاشتم. بازیکن باید در داخل زمین بدود و نه اینکه در این هوای گرم ما و مردم حرص و جوش بخوریم و او مانند رستم بایستد. در رختکن به او گفتم برود با تیم امید تمرین کند تا در نیم‌فصل او را جابه‌جا کنیم و دیگر در تیم ما جایی ندارد.

وی درباره استفاده از بازیکنان جوان در دیدارهای آینده خاطر نشان کرد: حتماً استفاده خواهیم کرد. این دیدار محکی خوب برای ما بود و احمد بهاروندی و متین کریم‌زاده که زیر 23 سال هستند نشان دادند بازیکنان خوبی هستند. در دیدار با تراکتور با توجه به اینکه 120 دقیقه بازی کردند، استراحت خواهند کرد، اما در دیدارهای آینده به کادر ما اضافه خواهند شد.

سرمربی تیم پارس جنوبی درباره استفاده از بازیکنان بومی گفت: متین بازیکن بومی است. بازیکنان بومی را باید به موقع استفاده کرد. الان متین یک اشتباه کرد و بازی را باختیم و جوان باید بداند بازی در لیگ برتر سخت است. در لیگ برتر یک اشتباه منجر به باخت می‌شود و قطعاً با تثبیت شدن وضعیت‌مان حتماً از بازیکنان بومی و جوان استفاده می‌کنیم.

لیگ برتر فوتبال فراز کمالوند پارس جم جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر