کد خبر: 815541 A

در انتظار بازگشت آقای گل به ترکیب برایتون

مهاجم ایرانی تیم برایتون انگلیس با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت آماده بازگشت به دوران موفقیت آمیزش است.

به گزارش ایلنا، در چارچوب مسابقات هفته هفتم لیگ برتر انگلیس امروز تیم برایتون از ساعت 17:30 میهان چلسی لندن است. آبی پوشان لندنی در 5 مسابقه گذشته دو تساوی، دو برد و یک شکست داشته‌اند بازی خانگی برای تیم رده پانزدهمی را فرصت مناسبی می‌بینند تا برای رسیدن به رده‌های بالاتر تلاش کنند.

تیم برایتون که چند هفته‌ای می‌شود با غیبت علیرضا جهانبخش، مهاجم ایرانی خود رو به رو است با گذشت 6 هفته از مسابقات تنها به 6 امتیاز دست پیدا کرده و در پنج مسابقه اخیر سه تساوی دو شکست را به دست آورده است. 

جهانبخش که به عنوان گرانقیمت ترین خرید تاریخ باشگاه برایتون با ورود به این تیم یک رکورد را به نام خودش کرده بود اگرچه با 39 مسابقه به همراه آلکمار و 22 گل آقای گل لیگ هلند شناخته می‌شد در انگلیس روزهای موفقی را پشت سر نگذاشته است.

علیرضا جهانبخش

مهاجم ملی پوش ایرانی فصل 18-2019 را با 25 بازی و بدون گل زده به پایان برد؛ این آمار برای بازیکنی که در تابستان سال گذشته باشگاه‌های معتبر اروپایی علاقه مند به همکاری با او بودند را باورنکردنی بود. همین اتفاق باعث شد تا تیم آیندهوون در تابستان امسال برای خرید این بازیکن و انتقال مجدد او به لیگ هلند تلاش کند اما این معامله صورت نگرفت و جهانبخش در انگلیس ماندنی شد.

با اینکه پیش بینی می‌شد فصل جدید لیگ برتر انگلیس برای جهانبخش متفاوت باشد اما مصدومیت مانع از درخشش ستاره ایرانی در لیگ جزیره شده است. بازیکن 26 ساله تیم برایتون در فصل جاری لیگ برتر انگلیس حتی یک بازی به عنوان بازیکن تعویضی هم حضور نداشته و تنها مسابقه در جام اتحادیه حضور او ثبت شده است. جهانبخش در این مسابقه 90 دقیقه حضور داشت و روی گل صعود تیمش به دور بعدی تاثیر مستقیم داشت.

طی اخبار رسانه‌های انگلیسی از آخرین وضعیت جهانبخش، نشریه معتبر فورفورتو اعلام کرد این بازیکن با پایان دوران مصدومیتش امروز آماده بازگشت به ترکیب است و با صلاحدید کادرفنی می‌تواند مقابل چلسی به میدان برود. جهانبخش البته ماه گذشته در مسابقه مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 با پیراهن تیم ملی ایران برابر هنگ کنگ به میدان رفت و تا دقیقه 87 هم در ترکیب حضور داشت.

حالا از امروز با پایان دوران مصدومیت انتظار می‌رود جهانبخش که برای رسیدن به پیشرفت انگلیس را انتخاب کرده بتواند درصورت قرار گرفتن در ترکیب برایتون مقابل چلسی توانایی‌هایش را اثبات کند و با تثبیت جایگاهش در ترکیب به روزهای اوجش نزدیک شود. حضور برایتون می‌تواند برای گلزنی برایتون امیدوار کننده باشد و شاید آنها به آمار عدم گلزنی در خانه چلسی پایان بدهند.

32

برایتون در پنج بازی که میهمان چلسی بوده موفق به گلزنی نشده است

علیرضا جهانبخش برایتون انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر