کد خبر: 815166 A

سرمربیان دو تیم استقلال و ذوب آهن در شرایط خوبی به مصاف هم نمی‌روند.

به گزارش ایلنا، نگاهی به آمارهای دو تیم نشان می‌دهد که احتمالاً بازی جذابی میان ذوب‌آهن و استقلال در نخواهد گرفت. استقلال و ذوب‌آهن به تقریب با شرایطی یکسان در رتبه‌های نازل جدول قرار دارند. دو تیم در فاز گلزنی و فاز دفاعی ارقامی نزدیک به یکدیگر را به ثبت رسانده‌اند و فاصله امتیازی‌شان نیز چندان فاحش نیست. ذوب 3 امتیاز به دست آورده و استقلال هم 2 امتیاز.

 در عین حال اما دو تیم بالقوه از توانایی کافی برای خلق یک بازی جذاب برخوردارند و می‌توانند تماشاگر را با ارائه یک بازی هجومی سیراب کنند. شاید ناکامی‌های پی‌درپی دو تیم بخصوص استقلال که با انبوهی از ناکامی‌ها گام به اصفهان گذاشته موجب تغییر آرایش این تیم شود و در شرایطی که انتظاری از خط حمله بیمار آبی‌ها نمی‌رود آنها میدان بازی با ذوب‌آهن را به عرصه‌ای برای تاخت و تاز خود تبدیل کنند.

 استقلال از این ظرفیت بهره‌مند است که ناگهان چهره عوض کند و به تیمی رعب آور بدل شود. این خوش‌بینی زمانی رنگ حقیقت به خود خواهد گرفت که استراماچونی درک کافی از شرایط بحرانی خودش داشته باشد و بداند که شکست دوباره تیمش در این میدان نه تنها او بلکه راهی برای حمایت از مدیران استقلال را هم باقی نمی‌گذارد و تنها پیروزی است که تا حدی پیرامون آنها را از حواشی سبک خواهد کرد. در عین حال اما در سوی مقابل نیز علیرضا منصوریان اوضاع مناسبی را سپری نمی‌کند و او به واسطه ناکامی‌هایی که با ذوب داشته در شرایط نیمه بحرانی قرار دارد. باخت برای ذوب‌آهن میزبان به منزله پاره شدن طناب اعتماد میان منصوریان و مدیران باشگاه ذوب‌آهن است.

 منصوریان نیز باید به نیکی بداند که شکستش در این بازی او را در مسیر خروج از اصفهان قرار خواهد داد و با توجه به اینکه در رأس مدیریت این باشگاه نیز تغییراتی ایجاد شده، بعید است مدیران کنونی همان افکاری که سعید آذری در قبال منصوریان پیش می‌کشید را دنبال کنند. همه این معادلات تقابل استقلال و ذوب‌آهن را به میزبانی اصفهان حساس‌تر از هر زمان دیگری خواهد کرد و به جرأت می‌توان گفت این یکی از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ دو باشگاه است چرا که سرنوشت هر دو مربی به نتیجه این بازی گره خورده است. حال شاید تصور شود یک تساوی تصمیم‌گیری درباره سرنوشت دو تیم را به هفته‌های آتی موکول کند اما این خیالی باطل است به این دلیل روشن که تساوی دوباره از سوی هر یک از مربیان تفاوتی با شکست نخواهد داشت. این بازی به طور قطع یک قربانی خواهد داشت. چه از این سو و چه از آن سو... .

علیرضا منصوریان ذوب آهن اصفهان استقلال - آندرا استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر