کد خبر: 814318 A

استقلال باز هم باخت تا آینده کاری آندره‌آ استراماچونی و مدیران این باشگاه و حتی بازیکنان در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، بی‌شک اگر در بازی‌های آتی استقلال همین روندی که در 4 هفته آغازین طی کرده را ادامه دهد راهی جز تغییرات دوباره در این باشگاه پیش روی تصمیم‌گیران این باشگاه باقی نخواهد ماند و آنها که در اتاق فکر و در بطن تصمیم‌گیری‌ها قرار دارند باید در همه سطوح تحولات را کلید بزنند تا شاید استقلال به روزهای خوش برسد.

استقلال برای بهتر شدن و رسیدن به آرامش و کسب نتایج مطلوب بدون شک نیازمند تحولاتی بزرگ در بخش مدیریتی، فنی و بازیکنان خواهد بود. یعنی استقلال کنونی که اسفبارترین نتایج تاریخ را به دست آورده و به زعم بسیاری از کارشناسان حوزه‌اش ضعیف‌ترین استقلال تاریخ در همه سطوح محسوب می‌شود، باید هم مدیر جدیدی را که کاربلد و از سوی هواداران این باشگاه مقبول باشد در رأس خود ببیند، هم یک مربی کارکشته‌تر و هم بازیکنانی با طراز فنی بالا.

تا قبل از رسیدن به آن روز که هر لحظه به آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم لازم است درباره استقلال و اینکه چطور به حال کنونی دچار شده حرف‌های بسیاری بزنیم و در ویرانه‌ای که به جا مانده کنکاش کنیم.

استقلال امروز محصول متغیرهای بسیاری است که باید به آن توجه کرد اما پشت تمام این ناکامی‌ها به نظر می‌رسد نوعی تشویش ذهنی بزرگ وجود دارد که اجازه نمی‌دهد بازیکنان این تیم با طیب خاطر در بازی‌های لیگ برتر حاضر شوند. قطعاً این استقلال که در 4 هفته 3 اخراجی را در کارنامه خود به ثبت رسانده شایسته به دست آوردن عنوان بی‌اعصاب‌ترین استقلال تاریخ است؛ تیمی که از نظر ذهنی هرگز آماده و مهیای حضور در رقابت‌های لیگ به نظر نمی‌رسد و کارنامه‌اش نیز چیزی جز این را نشان نمی‌دهد.

در بازی اول که استقلال مقابل ماشین‌سازی قرار گرفت، محمد دانشگر در دقیقه 92 از میدان بازی اخراج شد. دومین اخراجی را استقلال در بازی با نفت مسجد سلیمان تجربه کرد. لحظه‌ای که فرشید اسماعیلی در دقیقه 78 بر اثر خطای بی‌مورد از داور کارت زرد دوم را هم گرفت و بازی بزرگ مقابل پرسپولیس را از دست داد اما سناریوی اخراج‌ها به همین نقطه ختم نشده است. استقلال در بازی حیثیتی با رقیب سنتی باز هم طعم تلخ اخراج را چشید و این علی کریمی بود که در دقایق پایانی از داور کارت قرمز گرفت تا بازی ضعیفش در این میدان بعد از هدر دادن یک ضربه پنالتی مهم و حیاتی بیش از پیش نمایان شود.

استقلال به غیر از این اخراجی‌ها 9 کارت زرد هم دریافت کرده که این نشان‌دهنده ناآرامی ذهنی بازیکنان این تیم است. تیمی که به نظر می‌رسد نه از سوی سرمربی‌اش به خوبی آماده حضور در رقابت‌های لیگ برتر شده و نه از سوی دیگر تصمیم‌گیران آن. با چنین تیمی که پی‌در‌پی می‌بازد، امتیاز از دست می‌دهد، اخراجی می‌دهد یقیناً نمی‌توان به نقطه روشنی رسید مگر اینکه تصمیم‌گیران کلان این باشگاه سراغ نسخه‌هایی بروند که پیش از این جواب داده بود و مردانی را در رأس کار این باشگاه قرار دهند، مربیان و بازیکنانی به خدمت بگیرند که در حد و اندازه و قواره این باشگاه باشند.

این استقلال بی‌اعصاب نیازمند تزریق آرامش و اعتماد به نفس است تا شاید به روزهای خوش لبخند بزند وگرنه این دایره‌ای که اکنون به عنوان مربی، بازیکن و مدیر در باشگاه استقلال شکل گرفته شانسی برای رساندن هواداران به نتایج مطلوب خود ندارند و هیچ بعید نیست در بازی آتی مقابل ذوب‌آهن آنها به مانند بازی با پرسپولیس بر سر مدیران این باشگاه آوار شوند.

استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر