کد خبر: 813909 A

مهاجم صنعت نفت در مورد شرایط تیمش و بازی با ذوب آهن صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، عیسی آل کثیر، مهاجم صنعت نفت موفق شد در دیدار با ذوب آهن گلزنی کند، هرچند گل او منجر به پیروزی تیمش نشد. گفتگوی او پس از این دیدار را می‌خوانید:

 

* در بازی با ذوب‌آهن یک گل خوب زدید اما طولی نکشید که حریف گل زد تا شیرینی آن کم شود.

خدا را شکر می‌کنم که توانستم گل بزنم و کمک بچه‌ها بود که این اتفاق افتاد. البته بعد از آن، بازی مساوی شد. به هر حال ذوب‌آهن تیم کمی نیست و در آسیا و لیگ برتر هم نتایج خیلی خوبی گرفته بود. ما در این بازی می‌توانستیم ببریم اما موقعیت‌هایمان گل نشد. به هر حال فوتبال است و غیرقابل پیش‌بینی که برای ما هم اینطور رقم خورد.

 

* انگار انگیزه زیادی هم برای رسیدن به آقای گلی داری.

هر مهاجمی دوست دارد آقای گلی را به دست بیاورد. من هم تلاش می‌کنم اما اولویتم موفقیت صنعت‌نفت است و بعد از آن برای خواسته شخصی‌ام که آقای گلی است تلاش می‌کنم. در واقع تمام تلاشم را برای صنعت‌نفت می‌کنم و کم نمی‌گذارم اما بعد از آن به دنبال آقای گلی هستم.

 

* در کل صنعت‌نفت آبادان در هفته‌های ابتدایی لیگ خیلی خوب کار کرد و فراتر از انتظار ظاهر شد.

بله، این در حالی است که تیم دیر بسته شد. البته فصل گذشته صنعت‌نفت آبادان تیم خوبی بود که بازیکنان باکیفیت حفظ شدند و تعدادی هم اضافه شد. ما تمرینات را دیر شروع کردیم و زمان می‌خواست تا بتوانیم به چیزی که مربی می‌خواست برسیم اما فرصت نداشتیم.

 

* درست است که صنعت‌نفت کارش را دیر شروع کرد اما حدود یک ماه هم لیگ به تعویق افتاد و فرصت کافی داشتید.

درست است اما چون نمی‌دانستیم چه زمانی مسابقات شروع می‌شود و هر دفعه می‌گفتند این هفته و هفته بعد، سرمربی نمی‌توانست ریسک کند و به تیم فشار بیاورد. البته خدا را شکر به لحاظ بدنی مشکل نداریم. در کل بازی‌های اول لیگ است و نمی‌شود با این چند بازی در مورد تیم‌ها قضاوت کرد. الان جایگاه استقلال و پرسپولیس هم خوب نیست اما ما نسبت به دیگر تیم‌ها نتایج‌مان بد نبود و باید رفته رفته بهتر شویم و امتیازات بیشتری بگیریم.

 

* کار کردن با دراگان اسکوچیچ چطور است؟ خیلی‌ها فکر می‌کنند او بداخلاق است.

 اسکوچیچ یک مربی حرفه‌ای است که کارنامه مشخصی دارد. نوع تمرینات واقعاً خوب است و باید بگویم اسکوچیچ مربی بسیار بزرگی است که کار کردن با او می‌تواند درس خوبی برای همه ما باشد. اسکوچیچ سختگیر هم هست که طبیعی است چون تمام اروپایی‌ها اینطور هستند و باید هم سختگیر باشند.

 

* صنعت‌نفت آبادان چه هدفی در این فصل دارد؟

هدف خاصی نداریم چون تیم دیر بسته شد و نمی‌شود گفت با هدف خاصی بسته شده. تمام هدف و تلاش ما این است که نتایج طوری باشد که دل هواداران‌مان را شاد کنیم.

 

* یعنی اینطور نیست که مثلاً بگویید رتبه تک رقمی می‌خواهید یا اینکه به دنبال کسب سهمیه آسیا هستید؟

نه، به هر حال وقتی این صحبت‌ها مطرح می‌شود که امکانات هم برای آن فراهم شده باشد.

 

* یعنی امکانات لازم را ندارید؟

نه اینکه امکانات لازم را نداشته باشیم اما تیمی که می‌خواهد آسیایی شود، باید شرایط بهتری هم نسبت به خیلی از تیم‌ها داشته باشد.

 

* پس اوضاع بودجه‌ای باشگاه‌تان خوب نیست...

ما تا الان هیچ دریافتی نداشته‌ایم. البته آقای عیسی‌زاده زحمت می‌کشد و از آن دسته مدیران نیست که وعده بدهد اما عمل نکند. همیشه واقعیت‌ها را می‌گوید و همه به او اعتماد داریم.

 

* هفته آینده بازی مهمی مقابل گل‌گهر دارید. شاید خیلی‌ها فکر کنند چون گل‌گهر تیم تازه‌واردی است کار سختی ندارید اما نتایج نشان داده، این تیم هم حریف آسانی نیست.

دقیقاً. ما هیچ بازی راحتی در لیگ نداریم و هر تیمی که به لیگ برتر آمده حتماً لیاقتش را داشته و خوب بوده که لیگ برتری شده. به هر حال هیچ بازی در لیگ برتر آسان نیست و اینکه بعضی کارشناسان می‌گویند تیم تازه‌وارد حریف آسانی است، به نظرم اینطور نیست و ما حریف را دست‌کم نمی‌گیریم و از قبل خودمان را برنده نمی‌دانیم. اتفاقاً تیم‌های تازه‌وارد مثل گل‌گهر که برای اولین بار به لیگ برتر رسیده‌اند، جزو خطرناک‌ترین تیم‌ها هستند که انگیزه خاص و بالایی برای خودنمایی در لیگ برتر دارند اما ما برای برد به میدان می‌رویم.

 

* پیکان این هفته یکی از عجیب‌ترین نتایج لیگ را رقم زد، تیمی که با دلخوری از آنجا جدا شدی. در مورد پیکان و جدایی‌ات از این تیم صحبت می‌کنی؟

دلخوری نبود. من به خاطر مسائل مالی جدا شدم. مدیریت هم خوب بود و تنها تیمی که با من تسویه کرد پیکان بود؛ در حالی که از اکثر تیم‌ها طلب دارم و حتی از نفت تهران بالای صددرصد طلبکار هستم. من اتفاقاً جزو گزینه‌های فرکی هم بودم اما یکسری که دوست نداشتند بمانم، نگذاشتند.

 

* یعنی حرف‌هایی به فرکی زدند که ذهنیت او را در مورد شما تغییر دادند.

نمی‌دانم اما خود فکری دوست داشت بمانم. شاید یکسری حرف رد و بدل شد که فرکی بعضی از اتفاقات را از چشم ما می‌دید. دوست نداشتم از پیکان جدا شوم اما به خاطر این اتفاقات شرایط برای ماندن مهیا نبود. به هر حال چیزهایی شنیدم که مطمئنم به اشتباه به گوش فرکی رساندند. خود فرکی نظرش این بود که بمانم و من هم واقعاً دوست داشتم با چنین مربی بااخلاقی کار کنم. فرکی جزو مربیانی است که حتی به بازیکنش «تو» نمی‌گوید و یک بار هم صدایش را بالا نمی‌برد. کار کردن با این مربیان کم پیش می‌آید. مربی که خونسرد باشد و به بازیکن اعتماد به نفس بدهد. من شخصاً فرکی را دوست دارم و ان‌شاءالله فصل آینده باز هم شاگردش شوم.

 

* این روزها بحث در مورد ورود زنان به ورزشگاه زیاد است. چه نظری در مورد این مسأله داری؟

زن‌ها مثل مردان حق دارند به ورزشگاه بروند و بازی‌ها را از نزدیک ببینند من واقعاً از اتفاقی که برای دختر آبی افتاد ناراحتم و به خانواده‌اش هم تسلیت می‌گویم. در کل دنیا همه خانواده‌ها اجازه دارند به ورزشگاه بروند اما نمی‌دانم چرا این اتفاق در ایران نمی‌افتد. امیدوارم روزی برسد که زنان بتوانند به ورزشگاه بروند و بازی تیم محبوب‌شان را از نزدیک ببینند.

 

* مخصوصا در آبادان که هواداران زیادی وجود دارد.

آبادان که با همه جای ایران متفاوت است. وقتی بیرون می‌رویم همه‌اش بحث فوتبال است و همه عاشقانه فوتبال را دوست دارند. از بچه 5، ‌6 ساله گرفته تا پیرمرد و پیرزن 70، 80 ساله. امیدوارم روزی برسد آنها هم به ورزشگاه بیایند.

 

 

گفت گو: سمیرا شیرمردی

 

بازی ذوب آهن صنعت صنعت نفت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر