کد خبر: 813389 A

سایه روشن شکست استقلال

استقلال تهران در روزی که تیم برتر میدان بود نتیجه را به پرسپولیس واگذار کرد و سه امتیاز حساس را به دست نیاورد اما سبک بازی این تیم نویدبخش روزهای طلایی آبی‌ها برای بازگشت به رده‌های بالای جدول است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران در شهرآورد 90 برابر پرسپولیسی شکست خورد که به گواه کارشناسان و حتی طرفدارانش یکی از ضعیف‌ترین پرسپولیس‌های چت وقت اخیر در دربی بود. تیم تحت هدایت گابریل کالدرون با یک گل توسط مهاجم جوانش به برتری برابر استقلال و سه امتیاز حیاتی دست پیدا کرد اما این مسابقه یک برنده دیگر هم داشت که تصمیمات روز گذشته‌اش جایگاه او نزد هواداران را بیشتر از گذشته ارتقا داد.

سرمربی آبی‌پوشان پیش از بازی اعلام کرد که بازیکنانش باید با شجاعت زیاد کار کنند و قرار است تهاجمی بازی کند. استراماچونی به قولش عمل کرد و دربی 90 دست به اقدامی زد که هواداران این تیم اژ مدت‌ها قبل شاهدش نبودند. با اعلام ترکیب استقلال برابر پرسپولیس معلوم شد آنها با ترکیب ۲-۵-۳ بازی می‌کنند! ترکیب اعلام شده و آرایش تیمی استراماچونی هواداران را شگفت زده کرد و در بازی هم به خوبی پرسپولیس را تحت تاثیر قرار داد.

سبک بازی جدید و شجاعتی که سرمربی استقلال به عنوان سورپرایز برای هواداران آماده کرده بود به غیر از ایجاد چند گل، احاطه میانه میدان توسط بازیکنان استقلال و از کار انداختن بازیسازی هافبک‌ها پرسپولیس یک پنالتی ارزشمند هم در نیمه نخست برای استقلال به همراه داشت. در نیمه دوم اگرچه استقلال افت محسوسی داشت و جریان بازی نسبت به نیمه اول هیجانی نبود اما تیم استراماچونی همان سبک را حفظ کرد و حتی با تغییرات در ترکیب پرسپولیس به خوبی هماهنگ شد.

ترکیب استقلال اگرچه چندین بار به دروازه پرسپولیس نزدیک شد و موقعیت گلزنی داشت به غیر از صحنه گل که در دقایق پایانی بازی اتفاق افتاد حتی یک موقعیت جدی هم به حریف نداد. تیم استراماچونی برخلاف چند دربی قبلی که هواداران استقلال به خاطر دارند به هیچ عنوان دفاعی بازی نکرد و تنها بدشانسی آنها عملکرد مهره‌های هجومی از جمله مرتضی تبریزی بود. حتی مهدی قائدی هم که در اواسط نیمه دوم به میدان آمده بود نتوانست گره کار را باز کند و برای گلزنی اثرگذار باشد. عملکرد استقلال نسبت به دربی گذشته به خوبی نشان می‌دهد استراماچونی یا توجه به اتفاقات گوناگونی که برای استقلال افتاده چگونه تیمش را برای یک بازی حساس آماده کرده بود و به دنبال بهانه‌تراشی نبود.

شکست استقلال در دربی همانطور که استراماچونی اعلام کرد نتیجه مناسبی بود تا بازیکنان این تیم در ادامه بیشتر دقت کنند و روی کارشان متمرکز باشند. البته طبیعی است تیمی که در پنجره نقل و انتقالات تغییرات بسیار زیادی داشته و در هفته‌های گذشته به حواشی فراوانی رو به رو بوده نیازمند زمان است تا خودش را پیدا کند. استقلال واقعی که مدنظر هواداران بوده قطعا تیمی نبود که روز پیش از پرسپولیس شکست خورد اما هواداران این تیم می‌دانند که در مقطع فعلی بیشتر از پرداختن به حواشی و به دنبال مقصر شکست بودن به حمایت از سرمربی ایتالیایی نیاز دارند تا با جمع آوری امتیازات در هفته‌های آتی وضعیت خود در جدول رده بندی را بهبود بدهند. استقلال فعلی بیش از گذشته به آرامش نیاز دارد و هماهنگی هواداران، بازیکنان و اعضای باشگاه برای حمایت از سرمربی که از روز اول قول داده بود تیم پرافتخار تهرانی را به جایگاه واقعی‌اش برساند، اساسی‌ترین فاکتور است.

استقلال تهران پرسپولیس تهران آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر