کد خبر: 813256 A

سرمربی استقلال در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش ایلنا، آندره آ استراماچونی سرمربی استقلال تهران پس از شکست شاگردانش در دربی 90 درباره این مسابقه اظهار داشت: به نظرم ما مسابقه را بهتر از پرسپولیس شروع کردیم و تا زمان ضربه پنالتی از آنها بهتر بودیم. حتی بعد از ضربه پنالتی هم بازی تعادل داشت. چیزی که من اصلا از آن راضی نیستم ذهنیت نیمه دوم بازی است.

او ادامه داد: وقتی پنالتی را از دست دادیم بازیکنانم عکس العمل خوبی انجام ندادند اما از نظرم این بهانه قانع کننده‌ای نیست. با اینکه در نیمه دوم هم خوب بازی نکردیم اما نتیجه عادلانه مساوی بود. قبل از گل پرسپولیس من موقعیت خطرناکی از پرسپولیس ندیدم.

استراماچونی در پاسخ به این سوال که چرا با سه دفاع بازی کرد گفت: ما به این دلیل با این شیوه بازی کردیم که بیشتر تهاجمی باشیم. با یک پلی میکر، رضاوند  وآقای تبریزی و آقای شجاعیان بازی کردیم. تا آنجایی که ممکن بود روی بازیکنان پرسپولیس باید پرس میکردیم. فکر میکنم که در نیمه اول که میخواستم بازی نکردند. در مواقع مواجهه دو برابر دو ما خیلی خطرناک ظاهر شدیم. چیزی که من دوست ندارم اینکه ما در نیمه اول شجاعانه بازی کردیم اما در نیمه دوم شجاعانه بازی نکردیم. 

سرمربی ایتالیایی در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر تبریزی به عنوان تک مهاجم بازی می‌کرد گفت: بله ما با ترکیب 1-4-3-2 بازی کردیم. قائدی آماده نبود و به همین دلیل رضاوند پلی میکر بود. ما قائدی را آماده کردیم برای نیمه دوم با محسن کریمی به زمین بیاید. این تمام عناصر تهاجمی ما بود که در تیم داشتیم و یکی از بازیکنانمان را در اختیار نداشتیم.

استراماچونی درباره اینکه کنار زمین اعتراض زیاد داشت و چقدر خودش را مقصر در شکست می‌داند گفت: اول از همه اینکه من نمی‌دانم منظور شما درباره شکایت از داور چیست؟ تنها مسابقه ای که به داوری اعتراض داشتم فقط بازی با ماشین سازی بود و مقابل فولاد و نفت اینطور نبود. شاید آن کاری که انجام می‌دهم در طول مسابقه بوده نه از روی نیمکت. به هر حال اعتراض کردن قسمتی از این شغل است و مقابل دوربین هرگز این کار را انجام نداده‌ام. 

او ادامه داد: به خاطر دربی هم اگر آن اتفاقات نمی‌افتاد ما می‌توانستیم به سوال‌های دیگر هم جواب بدهیم. نیمه اول پرسپولیس بهتر بازی کردم و در نیمه دوم ما. به غیر از گل من هیچ موقعیت خطرناکی از آنها ندیدم.

سرمربی ایتالیایی درباره اینکه بازیکنانش نتوانستند بیشتر 5 پاس گل ارسال کنند گفت: همانطور که گفتید من موافق هستم و عملکرد خوبی نداشتیم و این عملکرد به بازیکنان هم انتقال پیدا کردم. در نیمه دوم بسیار ضعیف بودیم و موافق هستم که بد بودیم.

استراماچونی درباره اینکه چه برنامه‌ای دارد که استقلال به روند خوبی دست پیدا کند گفت: باختن در دربی یک دلیل است که آرام نباشیم و به آن واکنش نشان بدهیم. این دربی را باختیم و تازه 4 مسابقه را پشت سر گذاشتیم. امتیازات لازم را به دست نیاوریم و از الان باید به جمع آوری امتیازات مشغول شویم.

استقلال تهران آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر