کد خبر: 812965 A

فدراسیون بین المللی فوتبال در بیانیه جدیدش اعلام کرد فدراسیون فوتبال ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها باید بلیت فروشی‌‎ را آغاز کند.

به گزارش ایلنا، سایت رسمی فیفا در گزارش جدید برای ورود بانوان ایرانی به ورزشگاه‌ها نوشت: "در 19 سپتامبر، هیئتی از کارشناسان فیفا برای گفتگو درمورد اقدامات طراحی شده برای حضور زنان ایرانی در مسابقات فوتبال، به تهران سفر کردند.

این هیئت که با نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز همراه بود، با معاون وزیر ورزش و جوانان این کشور و نمایندگان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (FFIRI) با محوریت روابط بین المللی و مسائل امنیتی دیدار و گفتگو کرد.

این هیئت همچنین از استادیوم آزادی در تهران بازدید کردند، جایی که در تاریخ 10 اکتبر 2019 تیم‌های ملی ایران و کامبوج بازی مقدماتی جام جهانی 2022 فیفا را برگزار می‌کنند. در این بحثهای مولد، فیفا مجدداً موضع محکم و واضح خود را مبنی بر اینکه باید به زنان اجازه ورود آزادانه در مسابقات فوتبال داده شود و اینکه تعداد زنانی که در استادیوم‌ها حضور می یابند با تقاضا مشخص شود را اعلام کرد و نتیجه آن فروش بلیت است.

بازرسی های موجود در سایت نشان داد که هیچ مانع عملیاتی قابل توجهی برای اجرای این اقدامات در ورزشگاه آزادی وجود ندارد و بلیت فروشی در بازی 10 اکتبر 2019 آغاز می‌شود. در همین راستا، نمایندگان همچنین در مورد روش‌های بلیت فروشی و همچنین رویه‌های عملیاتی مورد نیاز و مطابق با مقررات مربوط فیفا بحث و گفتگو کردند. علاوه بر این، این هیئت در مورد لزوم بازگشایی استادیوم برای زنان برای حضور در مسابقات ملی صحبت کردند.

در همین راستا فیفا اعلام کرد که بر اساس برنامه‌های عملیاتی و نتایج بازی 10 اکتبر 2019 با فدراسیون فوتبال ایران در تهیه پروتکل عملیاتی و الزامات مربوط به آن برای مسابقات لیگ فوتبال ایران همکاری می‌کند. فیفا همچنان روابط نزدیکی را با فدراسیون فوتبال ایران و نهادهای دولتی ذیربط برای اجرای این تغییرات مهم مطابق مقررات ادامه خواهد داد. موضع فیفا محکم و واضح است: زنان باید در ورزشگاه های فوتبال ایران حضور پیدا کنند: برای تمام مسابقات فوتبال."

فیفا بانوان فدراسیون فوتبال ایران بانوان ورزشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر