کد خبر: 812594 A

تلاش می‌کنند فرزند دیگر وزارت ورزش قهرمان شود

سرمربی پرسپولیس در مورد تقابل با استقلال در هفته چهارم و شرایط تیمش در این بازی صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با استقلال در خصوص این بازی اظهار داشت: عصر بخیر! در واقع این یک افتخار است که در خدمت شما هستم پیش از دربی. یک افتخار است برای اینکه این بازی همانقدر که در داخل مهم است در سطح بین المللی هم مهم است. بعنوان کسی که سال ها در فوتبال بودم این بازی برای ما مهم است. تیم ما آماده است و خیلی شور و اشتیاق داریم که بازی را ببریم.

وی در مورد سبک بازی تیمش در این دیدار گفت: برای من بازی هجومی در واقع یک بازی متعادل باید باشد. از وقتی که لیگ شروع شد گل‌های کمی زدیم. در بازی آخر تیمم بهتر بازی کرد. در واقع هنوز زمان بیشتری نیاز داریم تا به فوتبالی که دوست دارم برسیم. برای من بازی هجومی بازی‌ای است که تعادل در آن برقرار است. همانقدر که برای استقلال احترام قائلم برای دیگر تیم‌ها هم هستم. اما تیم‌های بزرگ معمولا این اجازه را می‌دهند که بازی بازتری را به نمایش بگذارید و امیدوارم فردا یک بازی در سطح فوتبال ایران را ببینید.

سرمربی پرسپولیس در مورد غیبت سیدجلال هم گفت: سید یک بازیکن بزرگ هم در  زمین و هم بیرون برای ماست. در هر صورت ایشان همیشه با ماست و کنار ماست و یک الگوی خوب به عنوان کاپیتان بوده و ایشان همیشه به ما کمک کرده است.

کالدرون در مورد عملکرد نه چندان خوب علی علیپور و جونیور براندائو در ترکیب پرسپلیس عنوان کرد: ما همانطور که قبلا گفتم احتیاج داریم در مرکز زمین بازیسازی بهتری داشته باشیم. بزرگترین مسوولیت درزمین برعهده مهاجمان است و این نیازمند است که خط های دیگر کمک بیشتری کنند. مسلما وقتی تیم بهتر بازی کند احتمال گلزنی مهاجمان هم بیشتر می شود. تا اینجا برای زدن گل زودهنگام مشکل داشتیم.

وی در مورد غیبت چند بازیکن تاثیرگذار استقلال در این بازی هم خاطرنشان کرد: من از روزی که اینجا بودم مدام شنیدم که گفتند استقلال مشکل دارد و یا از داور شکایت کردند و یا گفتند بازیکن مصدوم داریم. حقیقت این است که اگرچه به حرف من گوش نکردند؛ آنها هفت بازیکن جدید گرفتند، من می خواستم دیاباته را بگیرم اما باشگاه پول کافی نداشت. طبیعی است که وقتی تیمی سه بار قهرمان می شود. سپاهان هفت بازیکن جدید دارد، من یک بازیکن خارجی و ارزان گرفتم و این نهمین گزینه من بود. وقتی شما چهار فرزند دارید و یکی از آنها قهرمان می شود شما تلاش می کنید دیگر تیم ها قهرمان شوند. اما آنها مسوولیت خودشان را بپدیرند که مدعی قهرمانی هستند و زیاد گلایه نکنند. با توجه به کمک کمی که به ما شد ما مدعی قهرمانی هستیم. انتظارم این است که کمتر به داور گلایه کنند و مسوولیت خود را بپذیرند. ما هم سیدجلال را نداریم و آنها هم چند بازیکن ندارند و بازیکنان بزرگ دیگری دارند. در بازی آخر هم ما بیرانوند را نداشتیم. به عنوان یک تیم بزرگ باید مسوولیت خود را بپذیرند.

وی در توضیح حرف های خود درباره بحث 4 فرزند و اینکه منظورش استقلال بوده گفت: منظورم این بوده که چرا تیم های بزرگی هستند و وزارتخانه باید از آنها حمایت مالی کند و این طبیعی است که کمک تقسیم شود. خودتان متوجه شدید! خیلی واضح است بازیکن خارجی گران برای تیم دیگر و بازیکن خارجی ارزان برای من. چیزی که واضح است دوباره نپرسید.

کالدرون درباره اینکه آیا سورپرایزی در ترکیب تیمش خواهد داشت گفت: نه؛ من هیچ سورپرایزی ندارم. در دربی هیچکس از پیش برنده نیست و هیچ سورپرایزی ندارم. من سال ها در سطح بین المللی در فوتبال فعالیت کردم و می دانم در این بازی سورپرایزی نخواهم داشت.

او در پایان و زمانی که قصد داشت نشست خبری را ترک کند گفت: بله، من کمال را هم به دلیل مصدومیت ندارم.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال گابریل کالدرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر