کد خبر: 812534 A

چهار تیم مدعی قهرمانی لیگ برتر در خط حمله خود دچار مشکل هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته هفت دیدار از هشت دیدار هفته چهارم لیگ برتر برگزار شد و نتایجی که به ثبت رسید موارد جالب توجهی در دل خود داشت که یکی از آنها ادامه مشکلات گلزنی و خط حمله 4 تیم مدعی قهرمانی لیگ برتر است. سپاهان روز گذشته بازهم موفق به گلزنی نشد و تراکتور هم به لطف گل به خودی حریف توانست یک بر صفر پیروز شود. به همین بهانه به بررسی عملکرد خط حمله این دو تیم و سرخابی‌های پایتخت پرداختیم.

 

پرسپولیس

cover_1440

پرسپولیس که فصل گذشته گادوین منشا را در نیم فصل و مهدی شریفی و بودیمیر را در پایان فصل از دست داد در خط حمله خود فقط علی علیپور را برای حضور در ترکیب اصلی در اختیار داشت و پس از شکست در پروژه بازگشت مهدی طارمی، مدت‌ها به دنبال جذب یک مهاجم خارجی بود و با آمدن و رفتن چند گزینه در نهایت به جونیور براندائو رسید. این مهاجم برزیلی تا کنون در حضور کوتاه مدتش در ترکیب تیم چیزی از خودش نشان نداده و البته هنوز برای قضاوت در مورد عملکردش زود است. با این حال او و علیپور تا کنون در 3 بازی گذشته موفق به گلزنی نشدند و تنها 2 گل زده پرسپولیس در 3 بازی توسط ترابی در هفته اول مقابل پارس جم و در هفته سوم مقابل صنعت نفت توسط کنعانی زادگان به ثمر رسید. حال زوج خط حمله پرسپولیس آزمونی دشوار در هفته چهارم در دربی دارند.

 

استقلال

13980507110_db

وضعیت آبی‌های پایتخت هم از رقیب سنتی‌شان بهتر نیست. استقلال در خط حمله خودش پس از جدایی روح‌الله باقری، منشا و ایسما فقط دیاباته را خریده و گزینه‌های نوک حمله این تیم در کنار مهاجم مالیایی، مرتضی تبریزی است. این دو نفر هم تا کنون در 3 دیدار قبلی موفق به گلزنی نشده‌اند.

استقلال هم تا کنون در 3 بازی قبلی 2 گل به ثمر رسانده که مهدی قائدی و فرشید اسماعیلی به ثمر رساندند و تبریزی و دیاباته در این تیم ناکام بوده‌اند. با مصدومیت دیاباته بار خط حمله آبی‌پوشان در دربی تنها روی دوش تبریزی است و باید دید می‌تواند با گلزنی در این بازی مهم فشار انتقادها را از روی خودش بردارد یا نه.

 

سپاهان

01380749

بهترین خط حمله فصل گذشته لیگ برتر هم به نظر می‌رسد کمی با مشکل مواجه شده است. سپاهان قوای هجومی زیادی دارد و نفرات هجومی زیادی در ترکیبش دارد. آنها لیگ را خوب شروع کرده و با برتری 3-0 مقابل شاهین بوشهر در هفته نخست میخ اول را محکم کوبیدند ولی حاصل کار این تیم در 3 بازی بعدی تنها یک گل توسط علی قربانی در بازی با ماشین‌سازی بوده است. سپاهان در دو بازی بعدی مقابل فولاد و نفت مسجد سلیمان موفق به گلزنی نشد.  کی‌روش استنلی به عنوان آقای گل فصل گذشته تا کنون در گلزنی ناکام بوده است و عدم رسیدن به گل در 2 بازی پیاپی برای سپاهان آمار خیلی بدی محسوب می‌شود.

 

تراکتور

307269_581

سرخ‌های تبریزی هم وضعیتی مشابه و حتی بدتر از سایر مدعیان در خط حمله و گلزنی دارند. تساوی بدون گل در هفته نخست مقابل نفت مسجد سلیمان، برتری یک بر صفر مقابل پرسپولیس روی شوت احسان حاج صفی، بازهم تساوی بدون گل مقابل ذوب آهن و نهایتاً برتری یک بر صفر مقابل گل گهر به لطف گل به خودی مدافع حریف. فورچونه به عنوان مهاجم تراکتور تا کنون در امر گلزنی ناکام بوده و ساسان انصاری هم به جای او در دیدار روز گذشته در ترکیب قرار گرفت و یک ضربه پنالتی را هم از دست داد.

 

لیگ برتر فوتبال تراکتور استقلال تهران سپاهان اصفهان پرسپوليس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر