کد خبر: 812380 A

محمد نصرتی در گفت و گو با ایلنا:

مدافع سابق پرسپولیس معتقد است هر تیمی که کمتر اشتباه کند و از فرصت‌ها بهتر استفاده کند می‌تواند در این بازی حساس و مهم نتیجه بگیرد.

به گزارش ایلنا، محمد نصرتی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است دربی با تمام بازی‌های دیگر لیگ فرق دارد و یک دیدار سنتی و حیثیتی است و دلیل نمی‌شود اگر تیمی در بازی‌های قبلی نتیجه گرفته حتماً برنده دربی باشد یا اگر در بازی‌های قبل نتیجه نگرفته قطعاً بازنده دربی باشد و سرنوشت دربی در همان بازی رقم می‌خورد.

اوضاع استقلال را در حال حاضر چطور می‌بینید؟

 

استقلال امسال تغییر و تحول زیاد داشته و هم در بخش بازیکنان و هم کادر فنی تغییراتی داشته و حتی در بخش مدیریتی هم تغییر داشته‌اند و آقای خطیر از این باشگاه رفتند و زمان می‌برد تا به هماهنگی مدنظرشان برسند. استقلال به دلیل همین تغییرات گسترده در بازی‌های قبلی‌اش نتیجه نگرفته و فصل را خوب شروع نکرده است و در مقابل پرسپولیس بهتر کارکرده و نتیجه هم گرفته است اما این بازی کاملاً متفاوت است و شرایط خاص خودش را دارد. دربی همیشه یک بازی خاص و ویژه است و با تمام بازی‌های دیگر فرق دارد.

کالدرون و استراماچونی اولین دربی تهران را تجربه می‌کنند. این مسئله تأثیری روی روند دو تیم می‌تواند داشته باشد؟

قطعاً هر دو مربی بین‌المللی و باتجربه هستند و چنین بازی‌های سنگین و بزرگی را پشت سر گذاشته‌اند. استراماچونی هرچند جوان است اما تجربه لازم را دارد و کالدرون هم در آسیا کارکرده و مربی بادانش و باتجربه‌ای است. هر دو تیم بازیکنان باتجربه‌ای دارند و هرکسی کمترین اشتباه را بکند و از فرصت‌ها بهتر استفاده کند می‌تواند در این بازی مهم و حساس موفق شود. دربی جای اشتباه نیست و اگر کوچک‌ترین اشتباهی بکنی ممکن است کل بازی را از دست بدهی و باید کاملاً حواست جمع باشد تا بتوانی در این بازی بزرگ موفق بشوی.

عدم حضور فرشید اسماعیلی چه تأثیری روی روند استقلال خواهد داشت؟

فرشید اسماعیلی بازیکنی است که در دربی گل زده و پنالتی هم خراب کرده و اعتمادبه‌نفس بالایی دارد.

حتی بااینکه پنالتی خراب کرده بازهم اعتمادبه‌نفس دارد؟

بله، همین‌که در آن شرایط پشت ضربه پنالتی قرارگرفته یعنی اعتمادبه‌نفس بالایی دارد و هر بازیکنی نمی‌تواند در آن شرایط پشت توپ بایستد و اعتمادبه‌نفس این کار را داشته و غیبت او به نفع پرسپولیس است.

استقلال در این بازی شیخ دیاباته را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداشته باشد. این اتفاقات کفه ترازو را به نفع پرسپولیس نمی‌کند؟

این بازی اصلاً متفاوت از بازی‌های دیگر است. استقلال مرتضی تبریزی را دارد که سابقه گلزنی به استقلال و پرسپولیس را دارد و بازیکن خوبی است و می‌تواند در دربی هم خطرساز ظاهر شود. استقلال متکی به یک بازیکن نیست و غیبت دیاباته نمی‌تواند تأثیر آن‌چنانی روی کار آن‌ها در دربی داشته باشد چون بازیکنان دیگری دارند که باکیفیت هستند و می‌توانند جایگزین شوند.

در روز نیمکت نشینی سید جلال حسینی مقابل صنعت نفت آبادان جانشین او یعنی کنعانی زادگان گل 3 امتیازی زد. با این شرایط کار برای کالدرون در انتخاب زوج خط میانی سخت نشد؟

 

چرا، به نظرم سخت شده است. هر دو خوب کار می‌کنند و الان روی نیمکت گذاشتن کنعانی زادگان هم سخت شده است چون فیکس تیم ملی بوده و در این بازی هم برای پرسپولیس خوب کارکرده و گل 3 امتیازی زده و کار برای انتخاب زوج خط دفاعی سخت شده است.

در مورد فوت پسر 8 ساله در ورزشگاه آزادی بعد از بازی پرسپولیس و صنعت نفت که به دلیل برق‌گرفتگی رخ داد چه نظری دارید؟

از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم و امیدوارم دیگر از این اتفاقات نیفتد چون باعث می‌شود خانواده‌ها بچه‌های خودشان را به استادیوم نیاورند. از این اتفاق خیلی متأسف شدم و امیدوارم مسولان بیشتر مسائل ایمنی را رعایت کنند که دیگر چنین اتفاقات بدی رخ ندهد.

به نظر شما دربی 90 جذاب می‌شود؟

امیدوارم بازی خوب و جذابی شود و تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند.

عده‌ای معتقدند چون استقلال شرایط خوبی ندارد ممکن است دفاع کند و بازی را ببندد و شاهد یک بازی کسل‌کننده باشیم. احتمال چنین چیزی هست؟

استقلال نمی‌آید دفاع کند و اتفاقاً آن‌ها برای فرار از بحران دنبال نتیجه گرفتن در این بازی هستند چون می‌دانند موفقیت در دربی خیلی از مشکلاتشان را حل می‌کند و در مقابل پرسپولیس هم همیشه خوب و محکم بازی می‌کند و در این بازی هم دنبال نتیجه است و به همین دلیل هر دو تیم فوتبال هجومی و خوبی را به نمایش خواهند گذاشت و فکر می‌کنم بازی خوب و جذابی را شاهد خواهیم بود.

نتیجه و گلزنان دربی را پیش‌بینی می‌کنید؟

امیدوارم پرسپولیس برنده شود. فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند و فقط پرسپولیس ببرد چون برای هواداران این بازی خیلی مهم است. پرسپولیس دنبال چهارمین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ برتر است و این برد می‌تواند به کالدرون و تیمش کمک کند تا در ادامه راه نتایج خوبی بگیرند و امیدوارم پرسپولیس برنده دربی باشد.

 

 

پرسپولیس محمد نصرتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر