کد خبر: 812371 A

رئیس کمیته انضباطی اعلام کرد درباره محرومیت یا عدم محرومیت فرشید اسماعیلی در بازی هفته چهارم استقلال مقابل پرسپولیس فردا تصمیم گیری خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی در گفت و گوی تلفنی در پاسخ به این سوال که در دربی 90 چه رفتارهایی از دو تیم سر بزند باعث می‌شود آنها بازیکنان را تشویق کنند گفت:‌ با برنامه در آئین نامه قبلی چنین قانونی وجود داشت ولی در آئین نامه جدید عنصر تشویق در هیچکدام از قوانین وجود ندارد.سال گذشته البته حدود 6 مورد در لیگ برتر رخ داد و در واقع در آرا می‌نوشتیم که سازمان لیگ از هواداران تیم ها تقدیر کند و مثلا 10 تا 20 میلیون تومان برای کانون هواداران تیم ها پاداش تعیین کند.

او ادامه داد: اگر ما جلوه های خوبی در روی سکوها یا درون زمین مثل کاپیتان دیدم من قول می‌دهم که تمام توانم را خرج کنم تا سازمان لیگ را مجاب کنیم که تشویق خوبی از آنها داشته باشند. برخی از عوامل می‌توانند با یک مصاحبه سکوها را آرام یا ملتهب کنند.

حسن زاده درباره اینکه آیا باشگاه استقلال به بخشش کارت زرد فرشید اسماعیلی درخواست کرده گفت: یک نامه ای در تاریخ 25 همین ماه نوشته شده و در تاریخ 26 شهریور وارد سیستم اداری فدراسیون می‌شود. نامه خیلی کوتاه بود و البته دوستان ما در باشگاه استقلال به جای ماده 49 به ماده 48 اشاره و اعتراض کردند. اگر این به عنوان شکایت مطرح می‌شد دبیر کل این نامه را به ما می‌داد ولی چون نامه به کمیته انضباطی نوشته نشده و به کمیته داوران ارسال شده دبیر کل نامه را به کمیته داوران ارجاع داده است.

وی در خصوص اینکه آیا کمیته داوران به این موضوع ورود کردگفت: نامه ای که فتحی نوشته این است که خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به حذف کارت اسماعیلی اقدام شود. وقتی دبیر کل این نامه را می‌بیند به کمیته داوران ارسال می‌کند و درست موضوع هم همین است. باید یا داور، یا دپارتمان داوری یا کمیته داوران در این مورد ورود کنند. در ماجرای پژمان نوری، میثم حسینی یا طارمی آقای عسگری در آن زمان حضور داشتند و پای نامه‌ها را امضا کرده و نظر دادند. در واقع ماده انضباطی ما به صراحت گفته این تصمیم اشتباه صرفا اگر درباره هویت شخص باشد کمیته انضباطی می‌تواند کارت را برگرداند

حسن زاده گفت: فردا صبح قرار است صحبت‌های آقایان ممبینی و بقیه را گوش کنیم و در مورد این موضوع جمع بندی کنیم. اگر صراحت در صحبت‌های داور و یا رئیس کمیته داوران وجود داشته باشد ما می‌توانیم این کار را انجام بدهیم ولی تاکید می‌کنم این موضوع به صحبت‌ و اظهارات داور بازی و کمیته داوران بر می‌گردد. به هر حال هر اقدام رکن قضایی در این مورد شروعش با داور و یا کمیته داوران است.

دربی اسماعیل حسن زاده محرومیت فرشید اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر