کد خبر: 812318 A

نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا برابر کره جنوبی به برتری رسید.

​به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مصاف تیم‌های ایران و کره جنوبی در چارچوب مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا با برتری سه بر یک ایران به پایان رسید. این دیدار در مجموع مصافی پایاپای بود و دو تیم تلاش زیادی برای پیروزی در این بازی از خود به نمایش گذاشتند.

گزارش این بازی به شرح زیر است:

تیم ایران ست اول را خوب شروع کرد و موسوی ایران را به امتیاز چهار رساند. اشتباه بازیکنان کره باعث شد ایران 5 به 2 از حریفش پیش بیافتد. در ادامه ایران با حساب 8 به 6 از حریفش پیش افتاد تا بازی به وقت استراحت فنی اول برود.

بعد از وقت‌های استراحت فنی اول، تیم کره به بازی برگشت و مصافی پایاپای از دو تیم ارائه شد تا جایی که ایران و کره در امتیاز 13 باهم برابر شدند.

روند برابر دو تیم درحالی ادامه یافت که ایران 16 به 14 به عنوان برنده برای وقت استراحت فنی دوم زمین را ترک کرد ولی این تیم کره بود که بعد از این استراحت اختلاف را کم کرد و در ادامه از ایران پیش افتاد.

در نهایت تیم کره جنوبی این ست را 25 به 22 به سود خود کرد.

در ست دوم بازی پایاپای آغاز شد و دو تیم در امتیاز 4 باهم برابر بودند که تیم ایران به یکباره اختلاف خود را با حریفش زیاد کرد. امتیازات غفور و اشتباهات تیم کره در حمله باعث شد تا ایران با برتری 8 به چهار و به عنوان برنده راهی وقت استراحت فنی اول شود.

بعد از استراحت فنی اول، تیم ایران به روند خوبش ادامه داد و ضربه مجرد روی پاس معروف ایران را 10 به 4 پیش انداخت. هرچند که کره در ادامه امتیازاتی کسب کرد ولی اختلاف امتیازی تیم ایران کماکان بیشتر بود و ایران 16 به 10 و به عنوان برنده زمین را جهت استراحت فنی دوم ترک کرد.

در ادامه ضربه سرعتی موسوی امتیاز 18 را برای ایران به ارمغان آورد. سرویس خوب عبادی پور هم ایران را 20 به 14 از حریفش پیش انداخت.

در اواخر ست دوم تیم کره توانست اختلاف را کم کند ولی این تیم ایران بود که در نهایت با ضربه امیر غفوری به امتیاز 25 برسد و در نهایت ایران با حساب 25 به 23 این ست را به سود خود کند.

ست سوم را ایران بهتر شروع کرد و با برتری 8 به 5 به وقت استراحت فنی اول رفت. در ادامه دفاع فوق العاده غفور ایران را 12 به 7 از حریفش پیش انداخت.

در ادامه روند خوب ایران ادامه یافت و ایران با برتری 16 به 12 به عنوان برنده زمین را برای وقت استراحت فنی دوم ترک کرد.

در ادامه کره توانست اختلاف را کم کند و درحالی که بازی 24 به 22 به نفع ایران بود، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت داد و بعد از این وقت استراحت، تیم ایران با ضربه غفور موفق شد با حساب 25 به این ست را هم به سود خود پایان ببرد.

در ست چهارم پایاپای آغاز شد. دو تیم در امتیاز 4 برابر بودند تا اینکه حمله موسوی با همکاری معروف ایران را پیش انداخت و اشتباهات تیم کره باعث شد تا ایران 8 به 7 به عنوان برنده برای استراحت زمین را ترک کند. بعد از وقت‌های استراحت نمایش برابر دو تیم ادامه داشت و در اواسط ست چهارم، دو تیم در امتیاز 13 باهم برابر بودند.

با رسیدن تیم کره به امتیاز 14، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد تا مانع از ایجاد اختلاف امتیازی شود. بعد از این وقت استراحت تیم کره با حساب 16 به 15 به عنوان برنده وارد وقت استراحت فنی دوم شد. در ادامه تیم ایران در امتیاز 17 با حریفش مساوی کرد و امتیاز بعدی این ست هم با ضربه عبادی‌پور نصیب ایران شد تا ایران 18 به 17 از حریفش پیش بیافتد.

در ادامه و در حالی که بازی 20 به 18 به سود ایران بود، بازی دقایق زیادی به دلیل اعتراض بازیکنان دو تیم نسبت به داوری در نهایت منجر به نشان داده شدن کارت قرمز به لیبروی کره جنوبی و عبادی پور شد. در ادامه تیم ایران با حکم داور اقدام به سرویس زدن کرد و در نهایت نمایش خوب شاگردان کولاکوویچ باعث شد تا ایران 25 به 22 این ست را هم به سود خود کند.

تیم ملی والیبال ایران رقابت‌های قهرمانی آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر