کد خبر: 812139 A

داربی پیش روی، به چند دلیل حساس ترین رقابت مابین سرخابی ها طی چند سال اخیر خواهد بود. چرا که پرسپولیس پس از 3 سال قهرمانی و آقایی بر بام فوتبال ایران، قصد دارد با برتری مقابل استقلال در ابتدای فصل و فرو بردن این تیم در بحرانی بی سابقه، ضمن کنار زدن یکی از رقبای اصلی خود، به همراه سپاهان در کورس قهرمانی قرار گرفته و از نظر روحی روانی در شرایطی مطلوب جهت ادامه رقابت ها واقع شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از سوی دیگر کالدرون در پی نشان دادن توانایی های خود و تیمش بوده و قصد دارد از همین بازی در دل هواداران میلیونی شیاطین سرخ جا خوش کرده و خود را جایگزین خوبی برای برانکو قلمداد کند. در طرف مقابل استره آماچونی که تا به اینجای کار عملکرد مطلوبی از خود به نمایش نگذاشته، برای یک بازی حیثیتی، تا دندان مسلح وارد این کارزار نفس گیر خواهد شد. چرا که عدم نتیجه گیری در این مسابقه، زنگ خطر را برای وی و استقلال به صدا در خواهد آورد. لذا با توجه به حساسیت های موجود، از آنجایی که گل نخوردن و نباختن اولویت اصلی هر کدام از مربیان دو تیم خواهد بود، انتظار یک بازی محتاطانه حداقل در نیمه نخست از سرخابی ها دور از ذهن نخواهد بود.

اما این گونه به نظر می رسد که استقلال بازی انتحاری تری از خویش به نمایش گذارده که حتی ممکن است در 25 دقیقه ابتدایی مسابقه گلی را نیز به ثمر برساند تا از نظر روحی روانی در سطح مناسب تری از حریف قرار بگیرد. اگر چنین نشود و دقایق بیشتری از بازی سپری شود، ممکن است با تسلط بیشتر پرسپولیسی ها بر بازی، دروازه استقلال بر اثر ضدحملات حریف یا اشتباهات خط دفاعی شان باز شده و کار این تیم سخت و سخت تر نیز شود.

اگر چنین شود، ممکن است در پی بازی مرگ و زندگی، تماما انحتاری، هجومی و حتی احساسی استقلال، پرسپولیس مجددا برای این تیم دردسر ساز شود. تمامی این ها به شرطی است که استقلال تا دقایق 60 و 70 گلی به ثمر نرساند و تازه یک گل را نیز دریافت کند. اما اگر استقلالی ها ضمن توجه کافی به دفاع و ضدحملات پرسپولیس بتوانند گلی زودهنگام به ثمر رسانده و از آن محافظت کنند، خواهند توانست با برتری مقابل رقیب سنتی، 3 امتیاز شیرین در ابتدای فصل کسب نموده و بالاخره به قهرمانی امیدوار شوند.

با توجه به شرایط موجود، در دقایق مختلف این مسابقه انتظار بازی محتاطانه، درگیرانه، عدم دادن توپ و فضا به حریف، کارت های رنگی و گل های کم تعداد منطقی ترین حالت ممکن خواهد بود. باید چشم انتظار ماند و دید در ورزشگاه بزرگ آزادی چه اتفاقات عجیبی رخ خواهد داد.

دربی استقلال تهران پرسپولیس تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر