سرخط خبرها:
کد خبر: 811119 A

نشست هم اندیشی و همفکری پیرامون چگونگی همکاری موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک و وزارت آموزش و پرورش روز گذشته در محل این معاونت تشکیل شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛در ابتدای این نشست که  حسین بابویی رییس فدراسیون ورزش دانش اموزی کشور  و جمعی از مدیران بخشهای مختلف موزه نیز در آن حضور داشتند ،حسن رنگرز گفت : راه اندازی موزه گام بسیار مهمی بوده است که با همت والای مسئولان رده اول ورزش کشور برداشته شد اما برای رسیدن به ایده ال ترین شرایط در تشکیل موزه ، راه بسیار طولانی در پیش است.

وی ادامه داد : دو سیاست کلی در ادامه فعالیت موزه مد نظر است ، نخست اینکه تلاش همه جا نبه ای شکل گیرد تا جمع آوری حداکثری از اسناد ، مدارک ، اشیا و مجموعه های ارزشمندورزشی  افتخار افرین را در این موزه داشته باشیم و دومین مبحث با اجتماعی شدن  موزه  در راستای میزبانی از ابعاد  و اقشار مختلف مردم کشورمان شکل میگیرد که در این رابطه وزارت اموزش و پرورش میتواند همکاری بسیار قوی و منسجمی را با موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک داشته باشد .

وی افزود : موزه نبایستی صرفا حالت نمایشی و گالری شکل داشته باشد بلکه می بایست ابعاد آموزش و پژوهش نیز در موزه بسیار جدی تلقی شده و به ان توجه شود که حضور دانش اموزان  و بازدید انان از موزه میتواند به این سیاست راهبردی کمک شایانی کند . حسن رنگرز در خاتمه سخنان خود تاکید کرد : برای تقویت عالی و برجسته این همکاری،تدوین یک تفاهم نامه همکاری بین کمیته ملی المپیک و وزارت آموزش وپرورش امری حیاتی بوده  و بسیار راهبردی نشان میدهد.

در ادامه نشست فوق مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش پرورش طی سخنانی گفت: پروسه افتتاح موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک با همت و پیگیری های مداوم دکتر صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک بخوبی پیش رفته و به نتیجه رسید . وی سپس با ابراز خوشحالی از ایجاد چارت و ساختار سازمانی برای موزه گفت : مستند سازی ساختار اداری  موجب ماندگاری موزه خواهد بودو چشم انداز ادامه فعالیتهای ان را  بسیار روشن تر خواهد کرد.

وی در ادامه افزود  : موزه ورزش  بایستی فرهنگ ساز باشد و برای حضور کودکان و نوجوانان در موزه وشراکت و همراهی انان با برنامه های موزه راهکارهای خاصی تدارک دیده شود  که در این مسیر اوردن موزه به مدارس  با ایجاد نمایشگاه های سیار و همچنین استفاده از دنیای مجازی برای معرفی موزه  بین اقشار مختلف مردم میتوانند روش های مناسبی تلقی شوند .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش پرورش  در ادامه سخنان حود گفت : ما اماده امضا تفاهم  نامه با کمیته ملی المپیک  در رابطه با  فعالیتهای موزه  هستیم  و در این ارتباط قطعا  همکاریهای مناسب و ارزشمندی در اینده خواهیم داشت . در ادامه نشست فوق هایده صیرفی مدیر بخش اموزش موزه،طی سخنان کوتاهی از برنامه ریزی برای همکاری بین موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک کشورمان و سایر کشورهای  دارای موزه ورزش  وصاحب نظر در این ارتباط خبر داد وحسین بابویی رییس فدراسیون ورزش دانش اموزی هم گفت : فدراسیون ورزشهای دانش اموزی در گذشته ،همکاریهای محدودی را با دست اندرکاران موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک داشته است اما با امضا تفاهم نامه این همکاریها ارتقا یافته ، رسمی شده و قطعا در بالاترین سطح پیش خواهد رفت.

در پایان این نشست مقرر شد که متن تفاهم نامه  همکاری  بین کمیته ملی المپیک و وزارت آموزش و پرورش در زمینه فعالیتهای موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک نگارش وتدوین  شده و سپس به امضا مسئولین رده اول دو نهاد فوق برسد .

شایان ذکر است که در این نشست مریم بیات، امیربالزاده و مسعود موسوی مدیران بخشهای اجرایی ،آموزش و روابط عمومی موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک نیز حضور داشتند .

 

کمیته ملی المپیک حسن رنگرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر