کد خبر: 810343 A

سرمربی تیم پیکان تهران گفت: کمترین حق مردم بوشهر و هواداران شاهین است که به آنها توجه بیشتری شود، مردمی که شهر و تیم‌شان را دوست دارند.

به گزارش ایلنا، حسین فرکی در نشست خبری پس از تساوی شاگردانش مقابل شاهین شهرداری بوشهر اظهار داشت: شرایط سختی بر این بازی حکمفرما بود. شرجی بودن هوا و گرما ما را اذیت کرد. مسلماً می‌خواستیم سه امتیاز را برای خودمان کنیم و برای این کار بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند. همه‌ی شما بازی را دیدید که در طول بازی چه اتفاقاتی افتاد و چقدر تیم ما نسبت به حریف برتری داشت. تیم شاهینی که مقابل شهر خودرو بازی کرد، در آنالیز ما با وجود شکست تیم خوبی بود. آنها در روزی که ما باید به اهداف‌مان دست پیدا می‌کردیم، روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

او ادامه داد: با این حال در روز بی‌عدالتی فوتبال ما گل خوردیم که بعد از گل به تیم حریف فشار آوردیم و موقعیت‌سازی کردیم که در نهایت به گل رسیدیم. شاید از هفت هشت موقعیت گل‌مان استفاده نکردیم، در حالی که به تیم حریف هیچ موقعیت گلی ندادیم. با این حال توانستیم یک امتیاز خارج از خانه بگیریم. خوشبختانه بازی به بازی شرایط تیم ما بهتر می‌شود و امیدوارم بتوانیم در هفته‌های آینده جبران کنیم. به‌هرحال ما این فرصت را داریم که یک بازی خارج از خانه و داخل خانه انجام بدهیم. قطعاً تلاش می‌کنیم که امتیازهای لازم را در بازی‌های آینده بگیریم.

سرمربی پیکان با انتقاد نسبت به بی تفاوتی مسوولان به شرایط شاهین گفت: در استان بوشهر هستیم و جا دارد که یک تذکری به مسئولان استان بدهم. ما هفت هشت سال پیش آخرین بازی نفت را با شاهین در اینجا انجام دادیم که از آن زمان تا الان، هیچ تغییری در امکانات بوشهر به وجود نیامده است! فکر می‌کنم این کمترین حق مردم بوشهر و هواداران شاهین است که به آنها توجه بیشتری شود، مردمی که شهر و تیم‌شان را دوست دارند. این وظیفه من بود که درباره حق مردم صحبت کنم. امیدوارم که شاهین در لیگ برتر بماند، چون من روی تیم‌هایی که هوادار دارند، حساس هستم. درست است تیم ما هوادار ندارد، اما تیم‌هایی که ریشه و هوادار دارند، باید در لیگ برتر باشند تا شور و هیجان را به این مسابقات اضافه کنند.

فرکی در خصوص اینکه پیکان آیا در ادامه می‌تواند نتایج بهتری کسب کند گفت: هدف ما این است که بتوانیم شرایط‌مان را متفاوت‌تر کنیم. شروع لیگ است و نمی‌توان قضاوت کرد، اما نباید از قافله هم عقب بمانیم. نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم. ما یک نیمه مقابل شهر خودرو بد بازی کردیم، اما در ادامه دو بازی و نصف است که در حق ما ظلم می‌شود. این ظلم از جانب داور و کس دیگری نیست، بلکه ظلم فوتبال است که خوب بازی می‌کنیم و پیروز نمی‌شویم. به‌هرحال فوتبال است و شاید در این بازی می‌باختیم یا می‌بردیم، اما شرایط این را داشتیم که باخت قبلی را در این بازی جبران کنیم. ما باید تیم پیکان را به شرایط بهتری برسانیم و شرایط این را داشتیم و فکر می‌کنم تنها ایرادی که ما در این بازی‌ها داشتیم، گل نزدن است که باید روی این مسئله بیشتر کار کنیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کردم بازیکنانم در این شرایط جوی دچار مشکل شوند، اما گویا تیم شاهین بیشتر دچار مشکل شد. حتی تعویض‌های آنها نیز پاسخ نداد در حالی که فکر می‌کنم عبدالله ویسی مربی خوبی است. از هواداران شاهین هم درخواست می‌کنم که از تیم‌شان حمایت کنند و اگر درخواست دارند ویسی برود یا نه، به‌هرحال باید تیم‌شان و مربی‌شان را حمایت کنند. مسئولان هم باید این تیم را تقویت کنند و به شاهین برسند. جذب بازیکن اولین لزومی است که باید انجام شود و خودتان می‌بینید که چهار پنج تیم اول چه هزینه‌ای برای جذب بازیکن می‌کنند و شاید توان رقابت با آنها نیست، اما به‌هرحال باید شرایط مناسبی وجود داشته باشد. هواداران باید آقای ویسی را حمایت کنند و نباید یادمان برود که شاهین را او به لیگ برتر آورد و مردم او را بالا و پایین می‌انداختند. اکنون هم سه هفته از لیگ گذشته است و نباید عجله کرد. اصلاً شاید تا نیم‌فصل هم شرایط مناسب نباشد و تیم نیاز به کسب تجربه دارد. با این وجود باید این فرصت را به ویسی داد تا تیمش را به شرایط بهتری برساند.

سرمربی پیکان در پایان درباره شرایط بودجه و هزینه در این باشگاه گفت: ما نسبت به بودجه‌ای که داریم کار می‌کنیم و نسبت به فصل گذشته 10 درصد افزایش بودجه داشتیم تا در جذب بازیکن کار کنیم. به هر حال هر تیمی نیاز به تقویت دارد و در پست‌هایی که احساس ضعف می‌کند باید بازیکن بگیرد.

حسین فرکی پیکان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر