کد خبر: 809727 A

سرمربیان دو تیم سپاهان و فولاد گذشته پر فراز و نشیبی با هم داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رابطه قلعه‌نویی و نکونام از آن روابط سینوسی فوتبال ما در سال‌های اخیر بوده که از صمیمتی مثال‌زدنی به یک دشمنی خونین بدل شد و کار به مصاحبه‌های تند علیه هم در رسانه‌ها و رو در رو شدن در دادگاه کشید. اما چه شد که مربی و شاگرد سابق بسیار صمیمی کارشان به شکایت و شکایت کشی رسید؟

امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام دوستان نزدیکی بودند. این‌قدر نزدیک که وقتی جواد در اسپانیا بود، با سرمربی سابق استقلال و تیم ملی، ارتباط نزدیکی داشت. امیر حتی در برنامه 90 گفته بود هر وقت نکونام به ایران می‌آید با هم قرار می‌گذارند. از آن روز‌ها می‌شد حدس زد روزی جواد به تیمی ملحق می‌شود که امیر سرمربی آن است. بعد‌ها این اتفاق در فصل دوازدهم در استقلال رخ داد و نکونام یکی از ارکان تیم پرستاره‌ای بود که قلعه‌نویی را روی نیمکتش داشت و رویایی قهرمانی در آسیا را در سر می‌پروراند.

شروع همکاری طرفین عالی بود. امیر از جواد تعریف می‌کرد و نکو از قلعه‌نویی. ایام بدجور به کام بود. امیر که با بازگشت فرهاد مخالفت کرده بود قصد داشت نام نکونام را برای سنگین شدن وزنه تیمش وارد میدان کند و یکجور‌هایی جواد آمده بود تا نامش روی سکو‌ها بچربد. با وجود ناآمادگی جواد، امیر او را بازی داد. در چند هفته اول نکو بازیکنی نبود که هواداران می‌‎خواهند. رفته رفته اما او تبدیل به بازیکن مهمی برای امیر شد ولی در این بین اتفاقات دیگری رخ داد.

آن‌طور که بعد‌ها کاپیتان سابق تیم ملی اعتراف کرد، اختلاف به خاطر یکی از نزدیکان امیر بود که از او طلب سیم‌کارت با خط رند کرده بود. در چشم به‌هم‌زدنی اختلاف امیر و جواد علنی شد. در نیم‌فصل دوم 92-91 دیگر این دو نمی‌توانستند با هم کار کنند. در تابستان بعد، اوضاع بدتر هم شد. اختلافات به جایی رسیده بود که نه جواد دوست داشت در استقلال بماند نه امیر قلعه‌نویی. دو طرف خواهان جدایی بودند. فتح‌الله زاده مدیرعامل وقت استقلال اما می‌خواست به هر شکل ممکن نکو را نگه دارد. فصل تمام شد، جواد گل قهرمانی تیم را هم مقابل فولاد خوزستان زد. با تلاش فتح‌الله‌‌زاده، جواد راضی به ماندن شد و امیر هم پذیرفت او بماند.

خلاصه نکو نیم‌ فصل دیگر در استقلال دوام آورد ولی در پس پرده، مشکلات پابرجا بود. نکو به یک‌سری اتفاقات در استقلال انتقاد داشت و یک‌سری مسائل او را شاکی‌تر کرده بود. خلاصه نیم‌فصل دوم 93-92 جواد سرانجام از استقلال رفت و بعد آن مصاحبه آتشین را کرد. او در خبرورزشی حرف‌هایی جنجالی درباره قلعه‌نویی زد و خلاصه اوضاع بدتر شد.

از طرفی صحبت‌های غیر رسمی در مورد دست داشتن جواد در تضعیف استقلال پس از جدایی خودش حکایت داشت. اینکه منتظری با تحریک او جدا شد و چند بازیکن هم به خاطر او و البته حفظ پیراهن تیم ملی در تیم کیفیت بازی همیشگی را ارائه نمی‌دادند. صحبت‌هایی که هرگز اثبات نشد و بعید هم به نظر می‌رسد صحت داشته باشد.

ماجرا به شکایت و شکایت‌کشی کشید. دو طرف از هم شکایت کردند و بعد از یک سال کش و قوس، سرانجام رضایت دادند و تمام ...  

رابطه این دو مدتی به سکوت گذشت و فصل گذشته هم در دیدار رو در روی سپاهان - نساجی کنار یکدیگر عکس یادگاری گرفتند ولی اتفاق دیگری باعث شد نام این دو بازهم کنار هم مطرح شود. فرهاد صنیعی‌فر،‌ مالک نساجی در صحبت‌هایی اعلام کرد که از قلعه‌نویی برای اداره تیمش مشورت می‌گیرد و نظر مثبت او در همکاری با جواد نکونام موثر بوده است. صحبت‌هایی که به مذاق جواد خوش نیامد و بالافاصله از سمتش در نساجی استعفا داد تا نشان دهد همچنان دل خوشی از سرمربی سابق خود ندارد.

حالا بار امیر و جواد روبه‌روی هم قرار می‌گیرند و برای همه سؤال است که آیا به سمت هم می‌روند؟ به هر حال حضور این دو نفر روی نیمکت به جذابیت‌های ذاتی بازی افزوده است و باید دید توفیق با کدام یک خواهد بود.

جواد نکونام فولاد خوزستان امیر قلعه‌نویی سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر