کد خبر: 809412 A

سرمربی فولاد خوزستان در آستانه دیدار حساس تیمش، از عملکرد داوران ابراز رضایت کرد و آنها را مورد تمجید قرار داد.

به گزارش ایلنا، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال فولاد خوزستان برابر سپاهان اصفهان گفت: خیلی خوشحالم که در کنار یکی از بهترین مدیران فوتبال کشور، یعنی سعید آذری کار می‌کنم. مجموعه فولاد با این انتخاب نشان داد چقدر به رشد فوتبال فولاد علاقه‌مند است و امیدوارم این انتخاب به رشد فولاد کمک کند.

*بازیکنان مقابل سپاهان کیفیت خود را نشان دهند

فولاد و سپاهان شناخت خوبی از هم دارند و فکر می‌کنم بازی سختی باشد. در این مسابقه با گرمای هوا هم مواجه هستیم. پس از تعطیلی لیگ برتر، تمرینات خوبی داشتیم و امیدوارم بچه‌ها فردا کیفیت خود را نشان دهند. توقع داریم بازیکنان از این به بعد به شرایط ایده‌آل برسند. هر چند تیم ما هنوز تکمیل نشده است، اما امیدوارم بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.

*چهار بازیکن اصلی خود را نداریم

متأسفانه قبل از شروع لیگ و در دوران بدنسازی، دو بازیکن ما مصدوم شدند که به شرایط ایده‌آل رسیده‌اند. دو بازیکن خارجی هم به تیم ما اضافه می‌شوند که با این تفاسیر، چهار بازیکن از 11 بازیکن اصلی تیم ما هنوز در فولاد حضور ندارند و تیم ما هنوز تکمیل نیست. کولیبالی و جعفری شرایط خوبی برای بازی فردا دارند و آماده این دیدار هستند.

*داوران نور چشم من هستند

فقط درباره تیم خودم صحبت می‌کنم و نظر شخصی‌ام را بدون بی‌احترامی به داوران می‌گویم. داوران افرادی زحمکتش هستند و مظلوم‌ترین قشر فوتبال محسوب می‌شوند. داوران همیشه در مظان اتهام هستند، اما امیدوارم همیشه در بهترین شرایط باشند. با این حال مشکلاتی هم وجود دارد. فصل گذشته تیم من، بیشترین ضرر را از داوری دید، اما اعتراض بدی نکردم. داوران نور چشم ما هستند و تصمیمات درست یا اشتباه آنها را با کمال احترام می‌پذیریم.

*تیم‌ها با برنامه ضرر کردند

شروع لیگ ما فرسایشی شد و عطش بازیکنان ریزش کرد. تیم‌هایی که دیر شروع کردند و بی‌برنامه بودند، از آغاز دیرهنگام لیگ سود بردند و تیم‌های بابرنامه‌تر متضرر شدند و مصدومیت پیش از فصل این تیم‌ها بیشتر بوده است. در این شرایط بازیکنان از لحاظ روحی و جسمی خسته بودند و وارد مسابقات شدند که این در مصدومیت آنها تأثیرگذار است. فکر می‌کنم کیفیت لیگ از هفته پنجم به بعد خوب می‌شود و امسال لیگ پرقدرت‌تری خواهیم داشت.

*به تازگی اجازه جذب دو بازیکن را گرفتیم

اکثر تیم‌هایی که تغییرات کمی داشته‌اند، موفق‌تر هستند. تیم ما برای هماهنگ شدن به زمان نیاز دارد، آنهم در دیدارهای رسمی، نه بازی‌های دوستانه. این اتفاق باید هر چه زودتر برای تیم ما رخ دهد و مصدومان و بازیکنان جدید تیم به جمع ما اضافه شوند. پروسه جذب بازیکن خارجی برای ما خیلی سخت است، چون باشگاه در دو هفته اخیر اجازه جذب دو بازیکن  خارجی را داد و ما زمان را از دست دادیم.

*تیمی داریم که مردم به آن افتخار کنند

از محمدی (مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان) تشکر می‌کم که پذیرفت این شرایط را  ایجاد کنیم و دو بازیکن خارجی به خدمت بگیریم. می‌توانم قول بدهم تیمی متقاوت نسبت به شروع فصل خواهیم داشت، تیمی که مردم به آن افتخار کنند. نه من، بلکه بازیکنان این موضوع را در طول فصل ثابت خواهند کرد.

*باید فوتبال منطقی ارائه دهیم

فوتبال حمله و دفاع دارد. تیمی که می‌خواهد پیروز شود، باید بتواند گل بزند و به خوبی دفاع کند. الان تمام تیم‌های دنیا 11 نفره دفاع و 11 نفره حمله می‌کنند. این‌گونه نیست که تیمی بی‌محابا حمله کند و سه یا چهار گل بخورد. من به این اعتقاد ندارم که فقط حمله کنیم. فوتبال باید منطقی باشد که این با حریف‌مان متناسب است.

*یکی از بهترین بازیکنان اردن را گرفته‌ایم

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش که انس بن یاسین، مدافع جدید فولاد چه زمانی به ایران می‌آید، گفت: او فردا وارد کشورمان خواهد شد. او 79 بازی ملی دارد. من چند سال مقابل تیم ملی اردن بازی کردم و می‌دانم وقتی بازیکنی 79 بار در این تیم به میدان رفته، قطعاً بازیکنی باکیفیت است. بازی‌های او را در جام ملت‌های آسیا و پس از آن دیدم و با مربی تیم ملی اردن هم صحبت کردم. او بازیکن خوبی است و می‌تواند به تیم ما کمک کند. درباره بازیکن کارمرونی هم چیزی نشنیده‌ام.

 

امیر قلعه نویی جواد نکونام فولاد خوزستان سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر