کد خبر: 808531 A

هنگ‌کنگ غوطه‌ور در اعتراض و درگیری‌های داخلی قرار است اولین حریف و میزبان جدی تیم ملی با هدایت سرمربی جدید باشد. دیگر باید کی‌روش و دوران کی‌روش را به طور کامل فراموش کرده و به تیم ملی با هدایت ویلموتس دل بست.

به گزارش ایلنا، اگر بخواهیم یک چیز از دوران حضور کی‌روش در تیم ملی را به عنوان مهم‌ترین شاخصه تیم ملی عنوان کنیم بی‌شک امضای شخص کارلوس پای تیم ملی بود. تیمی که در هشت سال یک شکل بود و یک اسلوب داشت و همه جا و به هر شیوه معلوم بود که تیمی است با هدایت کارلوس کی‌روش! 

چیزی که در این دوران گذار برای تیم ملی بسیار لازم و ضروری است و انتظار می‌رود که مارک ویلموتس هم با جاگیر شدن در پست مهمی که به او واگذار شده کم‌کم امضای خاص خود را پای تیم ملی کشورمان بگذارد.

امضایی که هواداران فوتبال امیدوارند بر خلاف شیوه کارلوس کی‌روش در تیم ملی این‌بار با یک فوتبال تهاجمی و دیدنی در ذهن هواداران جا بیفتد. مارک ویلموتس که از خرداد امسال هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته به جز دو دیدار دوستانه فرصت چندانی برای نمایش نسخه جدید تیم ملی نداشته است. از دست رفتن یکی دو روز فیفا در این میان هم به مدد تعلل‌های فدراسیون فوتبال منجر به این شد که مثل همیشه تیم ملی با پشت سر گذاشتن یک دوران آماده‌سازی نه چندان مطلوب پا به رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی بگذارد اما هر چه که بود گذشته و اکنون، چهار ماه بعد از امضای قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی همه منتظر آغاز دوران تازه تیم ملی هستند. دورانی که از بخت ویلموتس با قرعه‌ای دشوار برای تیم ملی آغاز می‌شود. 

بحرین و عراق دو همسایه ایران و دو رقیب جدی هستند که قرار است گرد سختی بازی با آنها را با دو دیدار آسان مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ بشوییم. با این همه اهمیت این بازی‌ها برای ما بیشتر از آنکه بدانیم این آغاز راه رسیدن به جام‌جهانی قطر است در این است که بتوانیم نیم‌رخی دیدنی از تیم ملی و سرمربی جدید بلژیکی‌اش ببینیم. یک باور قدیمی در میان اهالی فوتبال وجود دارد که در دوران گذار تیم‌ها از هدایت یک سرمربی به هدایت سرمربی دیگر معمولاً موفقیت‌ها و شکست‌ها را به سرمربی قبلی نسبت می‌دهند. این موضوع ممکن است برای مارک ویلموتس هم رخ بدهد و علی‌رغم گذشت چهار ماه از سکانداری او در تیم ملی خیلی‌ها نتایج خوب و بد کسب شده را همچنان به کی‌روش نسبت دهند. 

چیزی که به مدد بازی‌های کم تدارکاتی تیم ملی چندان هم دور از ذهن نیست. از این رو اگر ویلموتس قصد دارد از سایه کی‌روش بیرون بیاید باید از همین فرصت خوب دست داده برای نشان دادن خودش و امضا کردن پای بازی‌های تیم ملی نهایت بهره را ببرد. تیم ملی و ویلموتس این روزها برای ما هندوانه در بسته هستند. همین دیدار با هنگ‌کنگ اولین نیشتر به این هندوانه است.

سامان موحدی‌راد

 

ایران انتخابی جام جهانی هنگ کنگ مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر