کد خبر: 808353 A

مهاجم سابق لیورپول می‌گوید این باشگاه خیلی زودتر از زمان جدایی جرارد قصد قطع همکاری با او را داشت.

به گزارش ایلنا، مایکل اوون می‌گوید وفاداری در فوتبال مزخرف محض است و مدعی شد باشگاه لیورپول دو سال قبل از رفتن استیون جرارد می‌خواسته از شر اسطوره باشگاه خلاص شود. مهاجم سابق تیم ملی انگلیس در زندگینامه جدید خود گفته تا آستانه انعقاد قرارداد با اورتون، دشمن همیشگی لیورپول، پیش رفته است. جرارد در سن 9 سالگی به آکادمی لیورپول رفت و در سال 2015 بعد از 17 سال بازی برای تیم اول باشگاه به لس‌آنجلس گلکسی رفت اما بر اساس کتاب زندگینامه اوون با عنوان «شروع دوباره- زندگی من، زمان من» لیورپول می‌خواسته جرارد زودتر برود.

اوون نوشته: «در مورد استیون، به شدت تردید دارم درباره اینکه او می‌خواست از تیم برود و در آمریکا بازی کند. من شنیده‌ام باشگاه دو سال قبل از رفتن او می‌خواسته از دستش خلاص شود. مطمئنم می‌خواست فوتبالش را در لیورپول تمام کند، زمان بازی‌اش را کمتر کند تا جایی که بتواند به کادر مربیگری باشگاه ملحق شود. این اتفاق بعداً افتاد. فکر می‌کنم از آنجا که او خیلی سمبلیک و قدرتمند شده بود، مجبور شد از تیم برود، استیون از باشگاه بزرگتر بود.»

اوون درباره وفاداری به یک باشگاه نوشت: «در طول حرفه‌ام بارها از هواداران شنیدم که کدام بازیکن وفادار است و کدام نیست. از نظر من، کاملاً مزخرف است و این بحث هواداران هیچ معنایی ندارد. حقیقت این است که بیشتر بازیکنان به اندازه‌ای که هواداران دوست دارند، وفادار نیستند اما وقتی در یک باشگاه هستند، می‌گویند وفادارند یعنی باید باشند اما اگر یک باشگاه بزرگتر پیشنهاد بدهد که باعث پیشرفت زندگی و خانواده‌شان شود، آن وقت می‌بینید چقدر وفادار هستند.»

اوون ادامه می‌دهد که رایان گیگز و پل اسکولز که هیچ وقت در باشگاه دیگری بازی نکردند، به درستی وفاداری‌شان در بوته آزمایش قرار نگرفت: «آنها ماندند چون هیچ راه روشنی برای اینکه وضعیت‌شان را بهبود بخشند، نبود. منچستریونایتد همه چیز را می‌برد، چرا بخواهند بروند؟ اصولاً فوتبالیست بودن با مفهوم انتزاعی وفاداری تناقض دارد. می‌توانم چندین بازیکن را نام ببرم که خیلی وفادار به باشگاه‌شان تلقی می‌شوند اما قطعاً برایشان تفاوت داشت که تیم‌شان برنده می‌شد یا بازنده. همه برای نمایش است اما هواداران دوست ندارند اینها را بشنوند.»

او فاش کرد در سال 2009 بعد از جدایی از نیوکاسل به رفتن به اورتون نزدیک شده اما در نهایت از منچستریونایتد سر در آورده است. او همچنین نوشته بعد از رفتن به نیوکاسل، وقتی برابر لیورپول قرار می‌گرفته از سوی هواداران این تیم مورد توهین قرار گرفته با وجود آنکه 158 گل برای قرمزها زده بود و هرچه ناکامی لیورپول در رقابت لیگ برتر بیشتر می‌شد، این رفتارها زننده‌تر می‌شد: «هر بار توپ به من می‌رسید مثل این بود که همه ورزشگاه من را هو می‌کردند. نمی‌دانم چقدر بودند اما واقعاً ناراحت کننده بود بخصوص وقتی که فهمیدم پدر و مادرم چقدر از این قضیه ناراحت شدند، آنها در ورزشگاه بودند و این اذیت‌شان می‌کرد.»

منبع: دیلی میل

 

لیورپول استیون جرارد مایکل اوون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر