کد خبر: 807948 A

شهرداری فومن میتواند مدعی باشد

شیری در ادامه در خصوص پرسپولیس می‌گوید باید به کالدرون و بازیکنان فرصت داد چراکه با 2 و حتی 3 بازی نمی‌شود کار کسی را ارزیابی کرد بنابراین با توجه به اینکه کالدرون مربی بزرگ و کار بلدی است، پرسپولیس می‌تواند موفق باشد

به گزارش ایلنا، هافبک سابق تیم ملی و پرسپولیس می‌گوید باید به کالدرون فرصت داد چراکه این تیم 4 سال با یک تفکر بازی کرده و اینکه بخواهد حالا با مربی جدید همان‌طور ادامه دهد بسیار سخت است.

مهدی شیری که به‌تازگی هدایت تیم دسته دومی شهرداری فومن را به عهده گرفته است می‌گوید آمده‌ام تا بهترین نتایج  را با این تیم بگیرم . شهرداری پتانسیل بالایی دارد و باکار کردن بیشتر و تلاش بازیکنان می‌توان نتایج خوبی گرفت.

چه شد سرمربی شهرداری فومن شدید ؟

خب مثل سایر مربیان پیشنهاد شد و بعد از برسی و صحبت با مدیران، دو طرف به توافق رسیدیم که باهم کارکنیم. البته باید بگویم شهرداری فومن تیم ریشه‌دار و خوبی است و این پتانسیل را دارد که بتواند در لیگ 2 نتایج قابل‌توجه‌ای بگیرد برای همین هدایت این تیم را قبول کردم.

اوضاع تیم در آستانه شروع مسابقات چطور است ؟

خب زمان زیادی برای بهتر شدن نداریم. ولی با توجه به شرایط تیم سعی می‌کنم تمرینات خوبی داشته باشیم و در شروع لیگ بازی به بازی بهتر شویم. چند بازیکن سال گذشته از این جدا شدند و چند بازیکن مانده‌اند در همین چند روز یک سری بازیکن دیگر هم جذب خواهیم کرد تا با تیم کامل وارد مسابقات شویم. البته سعی دارم بیشتر از بازیکنان جوان و بومی استفاده کنیم چون استعدادهای خوبی اینجا هست و نیز انگیزه بالایی دارند.

شهرداری فومن با مهدی شیری به لیگ یک صعود می‌کند ؟

خب خیلی سخت است در این مورد حرف بزنیم. ما تازه ابتدای راه هستیم و از خیلی تیم‌ها عقب‌تریم . ما تازه تمرینات را شروع کرده‌ایم و همان‌طور که گفتم در خلال لیگ  روزبه‌روز بهتر خواهیم شد. من سعی می‌کنم نتایج خوبی بگیرم و اینکه هیچ مربی از صعود بدش نمی‌آید بنابراین سعی داریم که صعود کنیم.

 تجربه لیگ دسته دو را دارید ؟

لیگ دسته دوم خیلی فشرده و سخت است. به قولی فرسایشی است. من در لیگ دو با قشقایی تجربه بازی و مربیگری رادارم. بنابراین می‌دانم که بازی در لیگ دسته دوم چگونه است و قواعد آن را می‌دانم.

از پرسپولیس صحبت کنید اوضاع این تیم را با توجه به گذشت دوهفتم از رقابت‌ها چطور می‌بینید ؟

من عقیده دارم نباید با 2 بازی هیچ تیمی را ارزیابی کرد. چون زمانی از شروع لیگ نگذشته و اینکه هیچ مربی نمی‌تواند در این دو بازی تمام افکارش را پیاده کند. الآن شرایط پرسپولیس هم همین‌گونه است. کالدرون تازه به پرسپولیس آمده و زمان می‌خواهد تا بتواند افکارش را در تیم به‌طور کامل پیاده کند. خصوصاً اینکه پرسپولیس 4 سال با یک نوع تفکر بازی کرده و تیم تغییر زیادی نداشته است. پس زمان می‌برد که بازیکنان تفکرات برانکو را فراموش کنند و با تفکرات جدید کالدرون خو بگیرند. تغییر سیستم خیلی سخت است و هماهنگی دیر به وجود می‌آید پس باید هم به کالدرون وهم بازیکنان فرصت داد. من عقیده دارم این تیم می‌تواند بهتر از این شود و حتی چهارمین قهرمانی پی‌درپی را جشن بگیرد.

در این دوهفته علیه علیپور هجمه زیادی به راه افتاد نظرتان در این مورد چیست؟ 

 علیپور یک آقای گلی را با خود یدک می‌کشد و در سال دوم هم تا روز آخر در کو رس آقای گلی بود. همین انتظار هواداران را بالابرده است و همه از او در هر شرایطی گل می‌خواهند.اما در این دو بازی فرصتی برای او فراهم نشده که گلزنی کند. از سوی دیگر او ابتدای فصل داشت ترانسفر می‌شد که انجام نشد برای همین کمی به لحاظ روحی روانی او تمرکز لازم را ندارد و باید به او فرصت داد تا بتواند به خودش بیاید. البته با تمام این اوصاف باید بگوییم علیپور گل اول را بزند تمام مشکلات حل می‌شود و دوباره موتور گلزنی او روشن می‌شود.

فکر می‌کنید علیپور می‌تواند در اروپا بازی کند ؟

چراکه نه. او استعدادش را دارد و می‌تواند در اروپا بازی کند. بازیکن باهوش و خوبی است و چارچوب را خوب می‌شناسد. اما هنوز فرصت دارد که به اروپا برود. بنابراین می‌تواند با درخشش در پرسپولیس در لیگ ایران و آسیا فصل بعد راهی اروپا شود.

محمدحسن انصاری‌فرد دوباره مدیرعامل پرسپولیس شد به نظرتان می تواند به پرسپولیس کمک کند ؟

کارنامه محمدحسن انصاری‌فرد مشخص است. او بازیکن و مربی پرسپولیس بوده و به‌نوعی از جنس فوتبال و خود باشگاه است . بنابراین می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم چهارمین قهرمانی هم با او رقم بخورد.

مهدی شیری شهرداری فومن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر