کد خبر: 807911 A

پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019؛

2 نماینده کاراته ایران مدال برنز پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ژاپن را برای تیم کشورمان به ارمغان آوردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در دیدارهای رده‌بندی پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در توکیو ژاپن که صبح امروز برگزار شد.

مجید حسن نیا در وزن 60- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن 75- کیلوگرم موفق شدند با غلبه بر حریفان خود 2 مدال برنز برای تیم کشورمان به ارمغان بیاورند و سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

مجید حسن نیا اولین نماینده تیم ایران بود که در دیدار رده‌بندی وزن 60- کیلوگرم مقابل الخاندرو اورتیز از اسپانیا به میدان رفت و پس از آنکه در وقت قانونی مبارزه به تساوی یک بر یک رسید با قانون سنشو برنده تاتامی شد و برنز گرفت.

حسن نیا پیش از این بروس داگلاس برزیلی، استفانوس ژینوس یونانی، صدرالدین سایماتوف ازبکستانی را شکست داده بود و در نیمه نهایی مغلوب دارخان اسدیلوف قزاقستانی شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

حسن نیا پیش از این در لیگ‌های 2019 به یک طلا در پاریس فرانسه و یک برنز در شانگهای چین دست یافته است.

در ادامه مبارزات رده بندی، بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم مقابل نو بیتس آلمانی قرار گرفت و با نتیجه 5 بر صفر این کاراته کا را شکست داد و به دومین مدال برنز خود در لیگ‌های سال 2019 دست یافت.

عسگری پیش از این در سالزبورگ اتریش به مدال برنز رسیده بود.

او لوکا پتنباچر از اتریش، ممدوح عبدالله عبدالعزیز از مصر، یوشی ساکایاما از ژاپن را شکست داد و در نیمه نهایی مقابل کن نیشیمورا از ژاپن در هانتی نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت.

سجادگنج زاده دیگر نماینده تیم ایران در سنگین وزن 84+ کیلوگرم بود که در مبارزه رده‌بندی به مصاف مهدی فیلالی از فرانسه رفت و 4 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

فدراسیون کاراته بهمن عسگری مجید حسن نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر