کد خبر: 807738 A

یک تاسیسات هنری در اتریش برای اجرای پروژه متفاوت مبارزه با جنگل زدایی از فضای یک استادیوم فوتبال بهره گرفت.

به گزارش ایلنا، استادیوم‌های فوتبال مدت‌هاست مترادف سر و صدا و دلهره هستند. یک تأسیسات هنری در اتریش با هدف جلب توجه به تغییرات آب و هوایی و جنگل زدایی، ایده جذابی را در ذهن خود قرار داده و به مرحله اجرا رسانده است.

استادیوم فوتبال وورترسی در شهر کلاگنفورت برای یک پروژه جدید توسط کلاوس لیتمن هنرمند سوئیسی به یک جنگل باشکوه تبدیل شده است. تپه عظیم که در نزدیکی دریاچه وورترسی در ایالت کارینتیای جنوبی اتریش واقع شده، در حال حاضر با حدود 300 درخت روکش شده است که برخی از آنها هر کدام تا 6تن وزن دارند.

"برای جنگل - جاذبه بی پایان طبیعت"، که از 8 سپتامبر راه اندازی می‌شود نام نمایشگاهی است که از اثر مکس پینتنر هنرمند و معمار اتریشی الهام گرفته است. این جنگل از طیف متنوعی از گونه‌های درختی مانند توسکا، آسپن، بید سفید، ممرز، افرا مزرعه و بلوط معمولی تشکیل شده است.

1

از نظر لیتمن مخلوط شدن درختان تحمیل شده که در کنار صندلی‌های تماشاگران استادیوم، زمین بتونی و چراغ‌های استادیوم روشن می‌شوند، منظره‌ای قدرتمندی را شکل می‌دهند. هدف اصلی هنرمند سوئیسی ضمن تاکید بر حفظ منابع طبیعی به خصوص جنگل‌ها این بوده که ممکن است که جنگل‌ها روزی فقط در فضاهای خاص یافت شوند.

طبق گفته مسئولان برگزاری این نمایشگاه به عنوان بزرگترین تأسیس عمومی هنری اتریش از 8 سپتامبر تا 27 اکتبر اجرا می شود که ورود آن برای عموم آزاد خواهد بود.

2

3

4

5

7

8

9

10

 

اتریش فوتبال جنگل زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر