کد خبر: 806606 A

دستیار ایرانی نخواست، به پیشکسوتان روی خوش‌نشان نداد

استراما تا امروز که به پیشکسوتان استقلال روی خوش‌نشان نداده و به دنبال به دست آوردن دل آن‌ها نیست.

به گزارش ایلنا،فوتبال ایران که هیچ،مربیان موفق و کارنامه دار اروپایی  چون ژوزه مورینیو، پپ گواردیولا، مانچینی و یورگن کلوپ هم گاه‌وبیگاه موردانتقاد قرار می‌گیرند و اگر ازنظر فنی هم لنگ نزنند، در رفتار و گفتارشان گزکی دست منتقدان می‌دهند تا چند کلامی هم شده علیه آن‌ها بگویند و چندخطی هم شده علیه شان بنویسند.

اوضاع‌واحوال فوتبال ایران که بدتر از این‌ها است.در این فوتبال اگر ژنرال هم باشی و شمردن قهرمانی و نایب‌قهرمانی تیم‌هایی که سرمربی آن‌ها بودی با کمک گرفتن از تعداد انگشتان دودست هم ممکن نباشد، یا منصور پورحیدری وعلی پروین بشوی که با استقلال و پرسپولیس و تیم ملی بر بام فوتبال آسیا بایستی و اسطوره شوی بازهم هم یک لشگر منتقد و یکی دوجین دشمن‌داری! اوضاع برای مربیان خارجی ازاین هم وخیم تر است.

سرنوشت کارلوس کی روش و تعداد منتقدان و هجمه‌های سنگین و همه‌جانبه‌ای که از سوی پیشکسوتان فوتبال به او وارد شد را در ذهنتان مرور کنید! حتی مربی مثل برانکو ایوانکوویچ هم با3 قهرمانی متوالی از انتقاد و اتهام زنی های رسمی و غیررسمی پیشکسوتانی چون جعفر کاشانی وحید قلیچ و حمید درخشان داشت.

البته اگر موفقیت‌های مرد کروات و هجمه‌های سنگین هواداران به انتقاد گران نبود، تعداد منتقدان و کسانی که در محافل خصوصی و گعده‌های دور همی از برانکو انتقاد می‌کردند و موفقیت‌های پرسپولیس را به‌حساب هر چیزی جز توانایی پروفسور می‌گذاشتند از چند نفر و چند مورد بیشتر بود.این‌ها را گفتیم تا به سرمربی سابق اینتر میلان برسیم که حدود 2 ماه می‌شود سکان استقلال را از دست گرفته است.

پیشکسوتان استقلال از همان روز اول مشخص بود نیمکت استقلال را وطن و خانه‌ای می‌بینند که به دست بیگانه‌ای تا اهل افتاده، این روزها دیگر خیلی صریح و آشکار علیه آندره آ استراماچونی موضع‌گیری می‌کنند و حرف می‌زنند.هرچند استثناهایی مثل پرویز مظلومی و محمود فکری هم هستند که فعلاً سرشان به کار و تیم خودشان گرم است و اگر حمایت نمی‌کنند لااقل تیشه تخریب و تخطئه مرد ایتالیایی به دست نگرفته و به ریشه استقلال نمی‌زنند،اما قریب به‌اتفاق استقلالی‌های بازنشسته و خانه‌نشین هنوز لیگ نوزدهم به ایستگاه سوم خود نرسیده شروع به انتقاد کرده و از حالا با چوب حرف و کلام استراما را  چوب می‌زنند و کم کم او را به سمت درب خروج هدایت می‌کنند تا بلکه این خاک اشغال‌شده توسط بیگانه آزاد شود و به اهلش که احتمالاً فکر می‌کنند خودشان هستند برسد!

تمام منتقدان مرد ایتالیایی

محمد تقوی می‌گوید«عجیب است که مربی ایتالیایی مترجم انگلیسی می‌خواهد» و «استراماچونی نباید برای استقلال تنش ایجاد کند.» پیروز قربانی به استراماچونی تذکر می‌دهد که « شلوغش نکند!» و صمد مرفاوی هم هشدار می‌دهد که «با ادامه رفتارهای استراماچونی کی روش جدیدی در استقلال متولد می‌شود.»

جواد زرینچه قبل از اینکه سرپرست استقلال شود و پستی بگیرد پیش‌بینی کرده بود که «پول و امکانات نباشد استراماچونی برف تهران را نمی‌بیند!» هرچند موضع‌گیری‌های آقا جواد بعدازاینکه سمت گرفت قابل‌ملاحظه است و در مقابل انتقادهای مرد ایتالیایی برابر خواسته‌ها و حق‌وحقوق حرفه‌ای‌اش مانند کار کردن با مترجم و مربی موردنظرش،جذب شدن بازیکنانی که می‌خواهد، ضعف امکانات و پشتیبانی و بی‌پولی باشگاه طرف فتحی را گرفته و بی‌توجه به اینکه بدون این چیزها شاید استراما را برف تهران را نبیند،به سمت مدیرعامل غش می‌کند!

علی جباری برخلاف آمار و آنالیزها می‌گوید«در این 2 بازی چیزی از استقلال ندیده است»حسن روشن هم در مقابل انتقادهای مرد ایتالیایی به کمبودها و غیرحرفه‌ای های باشگاه ازجمله نداشتن مترجم می‌گوید«استراماچونی برده بود هم فریاد می‌زد؟»

سیروس دین محمدی هم که همیشه گزینه دستیاری روی نیمکت است بعد از گذشت 2 بازی اظهارنظر جالب و عجیبی می‌کند و می‌گوید«استقلال با استراماچونی متحول نشده است» بهتاش فریبا که خیلی محتاط است و به‌سختی انتقاد می‌کند هم علیه مرد ایتالیایی اظهارنظرهایی داشته و گفته است که«امیدوارم استراماچونی ایرانیزه نشود» یا «آرامش در استراماچونی و تیمش وجود ندارد.» آنچه مشخص است که مرد ایتالیایی نه‌تنها بین پیشکسوتان پایگاه و حامی خاصی ندارد و احتمالاً بسیاری از حالا برای 31 شهریور نقشه کشیده‌اند و لحظه‌شماری می‌کنند تا شاید که استراما برف که هیچ، خزان تهران را هم نبیند!

احتمالاً مشکل بسیاری از این پیشکسوتان این است که مرد ایتالیایی هنوز تن به استفاده از دستیار ایرانی نمی‌دهد یا مانند همتای خودش در پرسپولیس به دیدار پیشکسوتانی مثل علی پروین نمی‌رود و رخصت نمی‌گیرد تا حمایت آن‌ها را برای خودش بخرد. این موضوع احتمالاً درباره نفراتی چون پیروز قربانی و سیروس دین‌محمدی و محمد تقوی صدق می‌کند.

استراما تا امروز که به پیشکسوتان استقلال روی خوش‌نشان نداده و به دنبال به دست آوردن دل آن‌ها نیست.شاید هم دلیل این موضوع مشاوره‌هایی است که به او داده‌اند و بدبینی است که وینفرد شفر هم هرچند خفیف‌تر آن را داشت. باید دید سرانجام این جدال زیرپوستی مرد ایتالیایی و پیشکسوتان به کجا می‌رسد؟

آنچه مسلم است استراما با نخواستن دستیار ایرانی و روی خوش‌نشان ندادن به پیشکسوتان از جمله زرینچه که به عنوان سرپرست کناردستش روی نیمکت می نشیند، منتقدان مو دشمنان زیادی برای خودش ساخته است. 

 

 

استراماچونی استتقلال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر