کد خبر: 806168 A

تاج تاکید داشت که توپ‌های لیگ برتر تعویض شود

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان گفت: با حضور ویلموتس در فوتبال ما تغییر ایجاد شده و بازی هجومی را به نمایش می‌گذارند. مردم ما هم این نوع فوتبال را می‌پسندند و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم تا در مراحل انتخابی جام جهانی 2022 هم به بهترین نتایج برسند.

مهدی تارتار در گفت و گو با ایلنا درباره ارزیابی عملکرد شاگردانش با گذشت دو هفته از مسابقات لیگ برتر گفت: ما نسبت به سال گذشته حدود 80 تا 85 درصد در تیم تغییرات داشتیم و آخرین تیمی بودیم که کادر آن مشخص شد. کار ما خیلی سخت بود تا پس از جذب بازیکنان با اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه تیم را هماهنگ کنیم. من باید از مدیریت باشگاه باید یک تشکر داشته باشم که در این قضیه خیلی کمک حال ما بود. 

او ادامه داد: خداراشکر در این دو هفته بازی‌های قابل قبولی را با وجود تغییراتی که اشاره کردم مقابل نفت آبادان و تراکتور انجام دادیم. به گواه کارشناسان که از دوستان ما هستند و بازی‌های ما را رصد می‌کنند، تیم منسجمی داشتیم و بازی‌های بدی را به نمایش نگذاشتیم.

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان درخصوص اینکه از عملکرد در نقل و انتقالات تابستانی رضایت داشته یا خیر عنوان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر مسجد سلیمان کار سختی برای جذب نفرات داشتیم و آخرین تیمی بودیم که حتی کادر آن مشخص شد. باید قبول کنیم که دست ما بسته بود اما با این وجود بازیکنانی که جذب کردیم عملکرد خوبی داشتند و ما از آنها راضی هستیم. 

او در این باره که از کیفیت توپ‌های لیگ برتر رضایت دارد یا خیر گفت: من مطلبی را می‌خواندم که نیمی از مربیان لیگ برتری از این توپ‌ها رضایت دارند. من از همین‌جا اعلام می‌کنند که تمام سرمربیان در جلسه‌ای که با آقای تاج و ویلموتس داشتیم گلایه کردند و ناراضی بودند. هیچ کس راضی نبود و آقای تاج هم تاکید داشتند که این توپ‌ها زود تعویض شوند.

تارتار درباره جذب فرزاد حاتمی اظهار داشت: من از نظر فنی به فرزاد اعتقاد دارم. او فصل گذشته هم که به ما ملحق شد به ما کمک کرد. در مقطعی به دلیل مشکلات مالی که در پارس جنوبی بود یک سوء تفاهم‌هایی به وجود آمد که بعد از آن هم فرزاد با من صحبت کرد و از حرف‌هایی که زده بود پشیمان بود. امسال خودم به او زنگ زدم تا به مسجد سلیمان بیاید. به نظرم می‌تواند خیلی در فصل جدید به ما کمک کند.

او در پاسخ به این سوال که تعطیلات لیگ برتر برای اردوهای تیم ملی به نفع شاگردان اوست یا خیر گفت: ما این را باید قبول کنیم که اولویت با تیم ملی ماست و این تعطیلات به تیمی مثل ما می‌تواند کمک کند. در حال حاضر یک بازی دوستانه هم در نظر گرفتیم تا شرایط مسابقه را حفظ کنیم و بدن‌ها آماده بمانند.

سرمربی نفت مسجد سلیمان در واکنش به اینکه در تیم جدیدش هم با مشکلات مالی مواجه شده یا خیر بیان داشت: مدیران باشگاه در تلاش هستند و قرار است طی این ماه بازیکنان ما پرداختی داشته باشند. امیدواریم که پیش قراردادها واریز شود و دغدغه‌ای در این باره نداشته باشیم.

مهدی تارتار درباره جلسه با مارک ویلموتس و دیدار سرمربیان لیگ برتری با سرمربی تیم ملی گفت: من از شخصیت ایشان خوشم آمد؛ متوجه شدم که انسان افتاده و جنتلمنی هستند. با حضور ایشان در فوتبال ما تغییر ایجاد شده و بازی هجومی را به نمایش می‌گذارند. مردم ما هم این نوع فوتبال را می‌پسندند و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم تا در مراحل انتخابی جام جهانی 2022 هم به بهترین نتایج برسند.

او ادامه داد:‌ به هر حال ما نباید زحمات آقای کی روش را نادیده بگیریم. ایشان هم زحمت کشیدند و اعتبار خوبی را با ایشان به دست آوردیم اما حالا آقای ویلموتس حضور دارند و با تغییر تفکر دفاعی در تیم ملی به نظرم با او می‌توانیم فوتبال زیباتری را ببینیم.

"کدام تیم مدعی لیگ نوزدهم است؟" تارتار در پاسخ به این سوال اظهار داشت: فوتبال ما یک جنگ نابرابر است. این کاملا مشخص است که کدام تیم‌ها برای قهرمانی و کسب سهمیه تیم جمع می‌کنند و کدام تیم‌ها برای سقوط نکردن تلاش می‌کنند. مطمئنا تیم‌هایی که برای قهرمانی تجهیز شده‌اند مثل استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان، پدیده و ذوب آهن و همچنین فولاد ساختار و برنامه ریزی خوبی دارند و برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول تلاش می‌کنند.

مهدی تارتار در واکنش به توبیخ کتبی که از سوی کمیته انضباطی صورت گرفت گفت: کنفرانس خبری من پخش شد و همه تصویر و صدای من را دیدند. در کمال احترام صحبت کردم و گفتم که آقای فغانی می‌توانست حق ما را بدهد و هیچ بی احترامی هم صورت نگرفت. در نشستی که با آقای حسن زاده هم داشتیم ایشان هم فیلم را دیدند. این رای صادر شد اما من چیزی نگفتم که توبیخ شوم. بهتر است از کلمات بهتری استفاده کنند و در مقابل شان و شخصیت سرمربی هم حفظ شود. به هر حال سرمربیان در این فوتبال زحمت می‌کشند و باید احترام دوطرفه باشد. انتظاری که من از کمیته انضباطی و آقای حسن زاده دارم این است که همه مربیان به یک چشم دیده شوند و همه یکسان باشند.

سرمربی نفت درباره رویارویی با استقلال تهران در هفته سوم لیگ برتر گفت: رویارویی با سرخابی‌های پایتخت همیشه انگیزه لازم را برای شما ایجاد می‌کند. نیاز نیست که شما به بازیکنان انگیزه‌ای القا کنید. این را می‌دانم که بازیکنان تیمم بسیار با انگیزه هستند و جو سنگینی که در ورزشگاه خانگی ما وجود دارد می‌تواند در این بازی به ما کمک کند. استقلال تیم بسیار بزرگ و قابل احترامی است و مربی بسیار بزرگی هم به خدمت گرفته است اما ما چه در داخل و خارج از خانه فقط برای برد بازی می‌کنیم. فقط برای سه امتیاز مقابل استقلال بازی می‌کنیم و امیدواریم که به این مهم هم دست پیدا کنیم.

مهدی تارتار نفت مسجد سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر