کد خبر: 806145 A

روزبه و پیراهن آبی؛ چانه‌زنی برای یک‌ساله یا دوساله بودن قرارداد

باشگاه استقلال تلاش می‌کند با چشمی قرارداد 2 ساله ببندد اما روزبه اصرار به یک‌ساله بودن قرارداد دارد.

به گزارش ایلنا،استقلال که هنوز 3 جای خالی در لیست بزرگسالان خود دارد، هنوز لیگ شروع نشده 2 بازیکن دیگرش را هم را از دست داد. محمد بلبلی فعلاً 6 ماه محروم است و فرشید باقری هم باید مچ پایش را به تیغ جراحان بسپارد و تا چند ماه نمی‌تواند برای استقلال به میدان برود. در چنین شرایطی خرید یکی دو بازیکن دیگر که مدت‌ها است بحث آن مطرح‌شده منطقی و حتی می‌شود گفت لازم و ضروری به نظر می‌رسد. تعطیلی 2 هفته‌ای لیگ برتر هم فرصت و زمان مناسب را در اختیار کادر فنی و مدیریت باشگاه استقلال قراردادِ تا نفرات تازه‌وارد را خریداری و به لحاظ بدنی و ازنظر تاکتیکی با تیم هماهنگ کنند.

روزبه، یک‌ساله یا دوساله؟

روزبه چشمی قریب‌الوقوع‌ترین خرید استقلال است.وقتی او از یک‌قدمی باشگاه تراکتورسازی برگشت و استقلالی‌ها شماره 4 روزبه را از سیاوش یزدانی پس گرفتند مشخص بود خبرهایی درراه است و بازگشت این بازیکن جدی شده است. حالا با توجه به مصدومیت و جراحی فرشید باقری اصلاً استقلالی به یک بازیکن جانشین برای او نیاز دارد. فعلاً علی کریمی و مسعود ریگی تنها هافبک‌های دفاعی استقلال هستند. در خط دفاع هم روزبه می‌تواند در کنار یزدانی و دانشگر برای حضور در ترکیب اصلی رقابت کند و با توجه به توانایی‌هایش به کار استراماچونی و استقلال می‌آید. درباره روزبه خبر می‌رسد که تنها موضوع حل‌نشده مدت قرارداد او است. باشگاه استقلال تلاش می‌کند با چشمی قرارداد 2 ساله ببندد اما روزبه اصرار به یک‌ساله بودن قرارداد دارد. البته بعید است این موضوع باعث شود تا مذاکرات به بن‌بست برسد و سرانجام یکی کوتاه خواهد آمد. شاید هم از همان دست قراردادهای 2 ساله با شرط ترانسفر اروپایی بسته شود. چشمی که توانایی بازی در پست دفاع  و هافبک را دارد در لیست جدید تیم ملی غایب است و برای بازگشت به ترکیب نیازدارد تا در یک تیم پرطرفدار بازی کند تا در چشم باشد. خب در این شرایط چه تیمی بهار از استقلال؟!

پرونده هافبک خارجی بسته نشده است

خرید یک هافبک طراح خارجی هم مدت‌ها است که در دستور کار باشگاه قراردارد. امیرحسین فتحی موفق نشد هیچ‌کدام از گزینه‌های اصلی استراماچونی را که بازیکنان کارنامه دار اما گران‌قیمتی بودند را جذب کند. باشگاه استقلال به دنبال خرید هافبکی باقیمت 300الی 400 هزار دلار است که رزومه خوبی هم داشته باشد. به‌خصوص حالا که فصل نقل و انتقالات تمام‌شده خرید بازیکن آزاد باکیفیت سخت‌تر هم شده است. مدیران استقلال هنوز خرید بازیکن خارجی را منتفی نکرده‌اند اما با توجه به مشکلات مالی و امروز و فردا کردن‌های باشگاه و از طرف دیگر اختلاف‌نظری که با استراماچونی دارند بعید نیست که دست‌کم تا نیم‌فصل پروژه خرید بازیکن را عقب بیاندازند.

هرچند از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که کارهای مربوط به خرید بازیکن خارجی ادامه دارد و بدون عجله و شتاب می‌خواهند یک خرید خوب و گره‌گشا مانند آیاندا پاتوسی انجام دهند.حالا که رابطه فتحی و استراماچونی بهتر شده باید دید در این تعطیلات هافبک خارجی موردنظر مرد ایتالیایی خریداری می‌شود یا درواقع مدیران استقلال اراده‌ای برای انجام این کار ندارند ؟در شرایطی هنوز این امیدواری وجود داشت که امید ابراهیمی به استقلال برگردد و همان نقشی را بر عهده بگیرد که استراماچونی از یک هافبک خارجی انتظار دارد، با رفتن او به بلژیک این پرونده بسته شد تا خرید هافبک خارجی تنها گزینه پیش روی استقلالی‌ها باشد.

 

 

استقلال لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر