کد خبر: 805931 A

به بهانه اعتراض قلعه‌نویی به دعوت نشدن نیازمند؛

سرمربی تیم ملی در فهرست اخیر خود برای تیم ملی نام 3 گلر را قرار داد که اعتراض‌هایی به آن صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، یکی از پست‌های همیشه حساس در فوتبال دروازه‌بانی است و شاید یکی از بالاترین نقطه‌هایی که یک دروازه‌بان بتواند به آن برسد پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش باشد. رسیدن به این نقطه با توجه به رقبایی که هر گلر در هر دوره فوتبال خود دارد و البته سلیقه سرمربی تیم ملی متفاوت است و بارها پیش آمده که انتخاب‌های سرمربی یک تیم ملی پس از دعوت گزینه‌های مورد نظرش مورد قضاوت و اعتراض اهالی فوتبال قرار گرفته است.

در تیم ملی کشورمان هم همیشه این بحث وجود داشته و انتخاب‌های سرمربی تیم ملی خصوصاً در چهارچوب دروازه همیشه با حرف و حدیث همراه بوده است و اخیراً هم که ویلموتس فهرست جدید تیم ملی را اعلام کرده چنین مباحثی مطرح شده است.

ویلموتس در کنار بیرانوند به عنوان گلر اول تیم ملی از رشید مظاهری و حسین حسینی برای حضور در اردو دعوت کرده و پیام نیازمند که اخیراً در اردوها حاضر شده بود در جمع نفرات جدید جایی ندارد. اتفاقی که با اعتراض سپاهانی‌ها همراه بوده و اخیراً هم امیر قلعه‌نویی در صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرده است. به همین بهانه به بررسی عملکرد 3 گلر منتخب ویلموتس و مقایسه با نیازمند پرداختیم تا مشخص شود تصمیم ویلموتس درست بوده یا اشتباه است.

نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که اختیار انتخاب نفرات تیم ملی با سرمربی است و او باید پاسخگوی نتایج تیم باشد و برای همین نمی‌توان در کارش دخالت کرد و گزینه‌ای را تحمیل کرد و این نوشته فقط بررسی شرایط موجود را بر عهده دارد و قاضی انتخاب ویلموتس نیست.

 

علیرضا بیرانوند

او به جایگاه ثابت و تقریباً دست نیافتنی در تیم ملی و پرسپولیس دارد و عملکرد خوبش در جام جهانی و جام ملت‌ها باعث شده انتخاب اول هر مربی برای پیراهن تیم ملی باشد و در مورد دعوت او خیلی نمی‌توان چون و چرا آورد ولی به هر حال ملاک قضاوت در مورد عملکرد این بازیکن دیدارهای اخیر هستند. بیرانوند در هفته نخست به دلیل محرومیت غایب بود و در هفته دوم برابر تراکتور برای تیمش به میدان رفت. بیرانوند در این بازی حساس روی گلی که از حاج صفی خورد مقصر بود و این گل باعث شکست یک بر صفر تیمش شد. او از متریکا نمره خوبی نگرفت:

photo_۲۰۱۹-۰۸-۳۰_۲۱-۰۵-۰۴

 

رشید مظاهری

رشید به همراه نیازمند تنها گلرهایی هستند که 180 دقیقه در لیگ نوزدهم دروازه‌ خود را بسته نگه داشتند. مظاهری در دیدار با پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و از نفرات مهم تیمش بود ولی در بازی با مسجد سلیمان با وجود بسته ماندن دروازه‌اش یکی دو اشتباه کوچک داشت که می‌توانست خطرناک باشد. به همین دلیل نمره او در بازی با نفت خیلی کمتر از بازی با پرسپولیس است:

نفت مسجد سلیمان

photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۳_۰۱-۱۳-۵۲

پرسپولیس

photo_۲۰۱۹-۰۸-۳۰_۲۱-۰۰-۲۱

 

حسین حسینی

حضور او در فهرست تیم ملی کمی عجیب بود و برخلاف دو گزینه دیگر شاید توجیهی برای دعوت از او در این مقطع وجود نداشته باشد. حسینی این روزها از آمادگی حسابی به دور است و در دو بازی ماشین سازی و فولاد گل‌های بدی خورده که روی هر دوی آن مقصر بود. در ضربه کاشته ماشین سازی جایگیری حسینی اشتباه بود تا دروازه‌اش باز شود و آبی‌ها شکست بخورند و در بازی با فولاد بازهم در جایگیری اشتباه داشت تا دروازه‌اش باز شود و 2 امتیاز دیگر از دست تیمش بپرد. حسینی در هیچکدام از دو بازی نمره خوبی نگرفت:

ماشین‌سازی:

photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۳_۲۲-۰۵-۵۶

 فولاد:

photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۹_۲۲-۴۷-۳۰

 

پیام نیازمند

نیازمند در سایت‌های آنالیز بهترین گلر فصل گذشته انتخاب شد و عملکرد خوبی هم در دو دیدار ابتدایی سپاهان داشته و توانسته با واکنش‌های خوب و به موقعش دروازه این تیم را بارها نجات دهد. او هم در بازی نخست با شاهین و هم در دیدار هفته دوم مقابل ماشین سازی عملکرد مناسبی داشت و از بهترین‌های تیمش بود:

شاهین شهرداری:

photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۴_۲۳-۳۴-۴۰

ماشین‌سازی:

photo_۲۰۱۹-۰۸-۳۰_۱۰-۲۹-۳۳

 

جمع بندی:

از لحاظ میانگین نمره و همچنین عملکرد در بازی نیازمند از هر 3 گلر دعوت شده توسط ویلموتس بهتر عمل کرده است و با توجه به اینکه این بازیکن در اردوهای قبلی حضور داشته خط قرمز کشیدن روی نامش تصمیم عجیب و اشتباهی از سوی سرمربی تیم ملی بود و به نظر می‌رسد سپاهانی‌ها تا حدی حق دارند نسبت به این موضوع معترض باشند ولی به هر حال سلیقه سرمربی تیم ملی این نفرات بودند و آنها دعوت شدند.

تیم ملی ایران علیرضا بیرانوند رشید مظاهری حسین حسینی پیام نیازمند مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر