کد خبر: 805637 A

غیبت 8بازیکنی که تعطیلات را کم اثر می‌کند

سرمربی استقلال در این تیم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش ایلنا، تعطیلی 2 هفته‌ای لیگ فرصت خوبی برای استراماچونی و استقلالی‌ها است تا برای برطرف کردن مشکلات و ضعف‌های فنی و تاکتیکی تمرین کنند. در این روزها مشکل اصلی مرد ایتالیایی و شاگردانش غیبت 7 ملی‌پوش حاضر در اردوی تیم ملی امید و بزرگسالان است.

حسین حسینی، وریا غفوری، علی کریمی، سیاوش یزدانی، مهدی قائدی، عارف غلامی و محمد بلبلی بازیکنانی هستند که در تمرینات غایب هستند. جالب اینکه از این جمع 6 نفر در بازی آخر برابر فولاد خوزستان فیکس بودند. به این جمع فرشید باقری مصدوم را هم باید اضافه کرد.

به‌این‌ترتیب استراما در این مدت 8 بازیکن استقلال را در اختیار ندارد و مجبور است بدون آن‌ها برای هماهنگی بیشتر و بهتر شدن تیمش تلاش کند.بدون حسینی، غفوری، یزدانی و غلامی و همچنین کریمی که نفرات اصلی استقلال در فاز دفاعی هستندعملا تمرین‌های تاکتیکی برای هماهنگ کردن تیم در کارهای دفاعی و فاز دفاعی شدنی نیست.

به‌ویژه اینکه استقلال خرید تازه ای مثل هرویه میلیچ هم دارد که برای حضور در ترکیب اصلی باید با سایر نفرات به‌ویژه یزدانی و حسینی و کریمی هماهنگ شود.مشکل ناهماهنگی فقط به فاز دفاعی و خط دفاعی هم محدود نمی‌شود. در غیاب علی کریمی که مرد محوری و هافبک اصلی محوری آبی پوشان است، کمربند میانی آبی‌ها لنگ می‌زند. بدون علی کریمی هماهنگ کردن خط هافبک استقلال برای تقویت در فاز دفاعی و کارهای هجومی تقریباً غیرممکن است.

شاید در خط حمله شرایط بهتر باشد. هرچند مهدی قائدی این روزها حسابی آماده است و هماهنگی او با شیخ دیاباته می‌تواند کمک کند تا خط حمله آبی‌ها زهردارتر شود. اما درمجموع با توجه به اینکه فقط یک نماینده از خط حمله استقلال در اردوهای تیم امید و بزرگ‌سالان حاضر است، کمترین مشکل استراما به این بخش‌بر می‌گردد.        

 

استقلال استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر