کد خبر: 805631 A

نگاهی به شروع‌های سرخابی‌ها در لیگ

استقلال تا قبل از شروع لیگ هفدهم در هیچ‌کدام از ادوار گذشته رقابت‌های لیگ برتر را با باخت شروع نکرده بود.

به گزارش ایلنا، استقلال استراماچونی در شرایطی که همه فکر می‌کردند با آمدن این مربی ایتالیایی لیگ را باقدرت شروع می‌کند مقابل ماشین‌سازی تبریز نتیجه را واگذار کرد. باختی که با حاشیه‌های زیادی همراه بود و باعث شد این مرد ایتالیایی نیامده با عصبانیت از کارشکنی در باشگاه استقلال حرف به میان بیاورد. حالا با فروکش کردن ماجراها و بسته شدن پرونده مترجم هواداران استقلال منتظر هستند تا تیم او در هفته دوم و در آزادی مقابل تیم جواد نکونام بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و اولین برد را مقابل فولاد خوزستان تجربه کند. همین مسئله باعث شد نگاهی به شروع‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ داشته باشیم و ببینیم درنهایت شروع‌ها برای آن‌ها در پایان فصل چه جایگاهی را در جدول رقم می‌زند.

 

استراماچونی شریک علی منصور

استقلال تا قبل از شروع لیگ هفدهم در هیچ‌کدام از ادوار گذشته رقابت‌های لیگ برتر را با باخت شروع نکرده بود. شروع باخت با نتیجه یک بر صفر مقابل نفت آبادان آغاز بحران برای علیمنصور بود که درنهایت رفت و کار را به وینفرد شفر سپرد. حالا با شکست استقلال استراماچونی در هفته نخست این مربی شریک علی منصوریان شده و حالا او تنها مربی ادوار مختلف استقلال نیست که کارش را با باخت شروع کرده است.

 

استقلال با برد شروع کند قهرمان می‌شود

نگاهی به شروع‌های استقلال در ادوار مختلف لیگ نشان می‌دهد که در سه دوره تجربه قهرمانی در لیگ‌های پنجم، هشتم و دوازدهم در حالی به این عنوان رسیده‌اند که لیگ را با برد شروع کرده باشند. آن‌ها در شرایطی که رقیب سنتی‌شان یعنی پرسپولیس در فصولی که استقلال به‌عنوان قهرمانی رسیده رتبه‌های پنجم به پایین را در این سه فصل به دست آورده است. این یعنی حالا که استقلال با باخت شروع کرده شاید رسیدن به‌عنوان قهرمانی که بعد از شش سال خواسته هواداران این تیم است، فرصت ازدست‌رفته برای مرد ایتالیایی آبی‌ها باشد.

 

چهارمین قهرمانی پرسپولیس ممکن است

پرسپولیس هم در کسب عناوین قهرمانی به‌جز یک دوره شرایطی مستقل استقلال دارد یعنی غیر از لیگ اول که کارش را با مساوی شروع کرد و درنهایت قهرمان شد در بقیه ادوار برد ابتدایی برایش خوش‌یمن بود درنهایت برد صدر جدول رده‌بندی مسابقات نشست. نکته جالب این است که هت‌تریک سرخ‌ها همه با برد بوده و با این حساب حالا که شاگردان کالدرون کار را برای لیگ نوزدهم با برد شروع کرده‌اند این احتمال وجود دارد که بازهم بتوانند قهرمانی خودشان را برای بار چهارم تکرار کنند.

 

جدول شروع‌های ادوار مختلف لیگ استقلال و پرسپولیس و جایگاه نهایی آن‌ها در پایان

لیگ

استقلال

پرسپولیس

نتیجه بازی اول

رتبه در پایان لیگ

نتیجه بازی اول

رتبه در پایان لیگ

اول

مساوی

2

مساوی

قهرمان

دوم

برد

9

برد

3

سوم

مساوی

2

برد

5

چهارم

مساوی

3

باخت

4

پنجم

برد

قهرمان

مساوی

9

ششم

برد

4

باخت

3

هفتم

برد

13

برد

قهرمان

هشتم

برد

قهرمان

برد

5

نهم

برد

3

مساوی

4

دهم

برد

2

برد

4

یازدهم

مساوی

3

مساوی

12

دوازدهم

برد

قهرمان

برد

7

سیزدهم

برد

5

برد

2

چهاردهم

برد

6

مساوی

8

پانزدهم

برد

3

مساوی

2

شانزدهم

مساوی

2

برد

قهرمان

هفدهم

باخت

3

برد

قهرمان

هجدهم

مساوی

3

برد

قهرمان

نوزدهم

باخت

؟

برد

؟

 

 

 

 

استقلال استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر