کد خبر: 804572 A

نمایندگان دوومیدانی کشورمان در تورنمنت بین المللی هند با کسب 2 مدال طلا و جابجایی یک رکورد ملی به کار خود پایان دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی، تیم منتخب دوومیدانی ایران که با ترکیب بهنام شیری(پرتاب دیسک)، مهدی پیرجهان(۴۰۰متر بامانع)، سیدامیر زمان‌پور(۵۰۰۰متر و ۱۵۰۰متر) و حمیدرضا کیا(پرش سه گام) با مربیگری و سرپرستی ایوب دادروان به تورنمنت بین المللی هند اعزام‌شده بود با کسب دو مدال طلا و شکستن یک رکورد ملی به کار خود پایان داد. 

در ماده پرتاب دیسک، بهنام شیری با پرتابی به طول ۵۷.۸۲ متر در جایگاه نخست ایستاد و مدال طلا گرفت. 

مهدی پیرجهان دونده خوش آتیه ماده ۴۰۰متر بامانع در مرحله نهایی با ثبت رکورد ۴۹.۳۳ ثانیه ضمن کسب عنوان قهرمانی رکورد ملی این ماده را نیز بهبود بخشید. پیرجهان در این رقابت برای کسب سهمیه رقابت های جهانی تنها سه صدم ثانیه اختلاف داشت. رکورد ورودی مسابقات قهرمانی جهان در ماده ۴۰۰متر بامانع ۴۹.۳۰ ثانیه تعیین شده بود.

سید امیر زمان پور در ماده ۵۰۰۰متر با مصدومیت مواجه شد و با رکورد ۱۵:۳۹.۸۴ دقیقه در جایگاه شانزدهم قرار گرفت. زمان پور از مرحله مقدماتی ۱۵۰۰متر با رکورد ۳:۵۷.۰۵ دقیقه فینالیست شد و امروز در دور نهایی با زمان ۳:۵۳.۳۰ دقیقه و شرایط مصدومیت در جایگاه هشتم قرار گرفت. 

حمیدرضا کیا رکورددار پرش سه گام جوانان ایران و دیگر نماینده کشورمان نیز در این مسابقات با پرشی به طول ۱۵.۷۳ متر به مقام ششمی رسید. 

تیم‌منتخب دو و‌میدانی ایران با هدف توجه به قهرمانان برتر رقابت های قهرمانی کشور و باشگاهی و‌‌ به منظور ایجاد شرایط کسب سهمیه مسابقات جهانی به هند اعزام شده بود. 

تورنمنت بین اللملی دوومیدانی هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر