کد خبر: 804377 A

سرمربی پارس جم جنوبی گفت: امسال به دلیل مشکلاتی که داشتیم، 16 بازیکن از 18 بازیکن بزرگسال ما از تیم جدا شدند و هر کدام از بازیکنان ما از یک جا آمده‌اند. تا بخواهیم تیم را جمع کنیم، حداقل سه چهار هفته زمان می‌برد.

به گزارش ایلنا، فراز کمالوند در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: خیلی خوشحالم که در جمع دوستان عزیز خونگرم جمی هستم و امیدوارم خدا به ما توفیق دهد فصل بسیار خوبی را کنار شما شروع کنیم، ادامه دهیم و به پایان برسانیم. از لحاظ فنی شرایط خوبی داریم. هر چند مانند بازی با پرسپولیس، چند بازیکن خود را در اختیار نداریم و شهرام گودرزی هم به جمع مصدومان ما اضافه شده است، اما تلاش می‌کنیم به بهترین شکل ممکن از موجودیت تیم استفاده کنیم. 

وی در خصوص تغییرات زیاد تیم پارس جنوبی ادامه داد : امسال به دلیل مشکلاتی که داشتیم، 16 بازیکن از 18 بازیکن بزرگسال ما از تیم جدا شدند و هر کدام از بازیکنان ما از یک جا آمده‌اند. تا بخواهیم تیم را جمع کنیم، حداقل سه چهار هفته زمان می‌برد. بازیکنان هفته گذشته بازی بدی ارائه نکردند و فکر می‌کنم با ادامه روند فعلی، هفته به هفته بهتر می‌شویم. امیدوارم چهره واقعی تیم‌مان را از هفته پنجم به خوبی ببینید. 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم، خاطرنشان کرد: کاخا تا بازی اول ما تنها پنج جلسه تمرین کرده بود، اما خوب بازی کرد. ما امید به آینده داریم و فکر می‌کنم هر چه جلوتر می‌رویم، شرایط بهتری خواهیم داشت. 

کمالوند در پاسخ به این پرسش که به جز محمد ابراهیمی، کدام‌یک از بازیکنان تیمش مصدوم هستند، گفت: یکی دو بازیکن مصدوم دیگر داریم که از آن‌ها نام نمی‌برم. 

وی درباره شرایط تیمش در فصل نوزدهم لیگ برتر گفت: من بازی به بازی جلو نمی‌روم. در تمام سال‌هایی که در لیگ برتر بوده‌ام، بدون استثنا نیم‌فصل دوم بیشتر از نیم‌فصل اول امتیاز گرفتیم. تیم من «دیزلی» است و طول می‌کشد روی غلتک بیفتد، اما پس از آن تا آخر می‌رود. قول می‌دهم حتماً نتیجه ما نسبت به سال گذشته بهتر خواهد بود. البته نباید فراموش کنیم بین 30 تا 40 درصد کاهش هزینه داشته‌ایم. 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم ادامه داد: مثلاً مبلغ قرارداد کاخاشویلی که یکی از بهترین بازیکنان بازی با پرسپولیس بود، کمتر از 400 میلیون تومان است. تیم‌های نزدیک به ما، بیش از دو برابر باشگاه پارس به دخسوس پیشنهاد دادند، اما او به پارس جنوبی آمد و حداقل حرمت استاد و شاگردی را نگه داشت. دوست دارم سازمان لیگ قراردادها را منتشر کند تا همه ببینند چقدر خرج کردیم. قرارداد 10 بازیکن ما بین 200 تا 400 میلیون تومان است و نسبت به فصل گذشته، کاهش بودجه 30 تا 40 درصدی داشتیم، اما بهتر از پارسال نتیجه می‌گیریم. قول می‌دهم قطعاً نسبت به سال گذشته بهتر می‌شویم. 

کمالوند درباره اتفاقات روز گذشته (چهارشنبه) تمرین تیمش تصریح کرد: من یک گلایه دارم. من گفتم زمین خط‌کشی و تور دروازه ندارد. به چه کسی اهانت کردم؟ آیا این بی‌احترامی است؟ اولین ابزار یک مربی زمین فوتبال است. اگر من به دخسوس بگویم به دروازه‌ای برو که تور ندارد، آیا این برای شهر جم بد نمی‌شود؟ مردم ولی‌نعمت ما هستند و عشق ما این است که آن‌ها به ورزشگاه بیایند. فوتبال بدون تماشاگر مثل غذای بدون نمک است، اما دوستان در انعکاس خبر دقت کنند. 

 «ما مخلص مردم هستیم و تا وقتی در شهر جم هستم، به کسی اهانت نمی‌کنم.» ، وی با بیان این جمله ادامه داد: ما به احترام مردم در زمین خط‌کشی نشده تمرین کردیم، اما یک تیم لیگ برتری پیدا کنید که در زمین بدون خط‌کشی و بدون تور دروازه تمرین کند. مسئولیت زمین چمن دیگر با من نیست و مدیران پارس جنوبی در تمرین دیروز حاضر بودند. مسئولیت آن با پیمانکار است. 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در مورد اظهاراتش علیه رئیس هیئت فوتبال شهرستان جم اظهار داشت: من کاری به اسدی نداشتم و او گفت کمالوند به هواداران بی‌حرمتی کرد. من به چه کسی بی‌احترامی کردم؟ ما گفتیم در زمین بدون تور دروازه و خط‌کشی تمرین نمی‌کنیم که گفتند مردم آمده‌اند و ما هم به زمین برگشتیم. بهتر است در نقد کردن منصف باشیم. 

کمالوند راجع به حضور بازیکنان بومی در تیم پارس جنوبی گفت: پرس و جو کردم و فهمیدم امسال از بازیکنان پایه پارس، نفرات بیشتری در تیم بزرگسالان حضور دارند. برخی بازیکنان بومی از جمله حسین پورامینی و ابراهیم صالحی در پارس جنوبی بودند که علاقه‌مند بودیم در پارس جنوبی بمانند، اما نزدیک 60 درصد قرارداد خود را دریافت نکرده‌اند. من شخصاً با صالحی یک ساعت حرف زدم و از او خواهش کردم که در تیم بماند، اما مسائل مالی در این میان تأثیرگذار بود. 

وی تصریح کرد: قول می‌دهم دو تا سه بازیکن بومی در تیم پارس جنوبی بازی کنند که این زمان می‌بَرَد. این تیم، تازه است و همه بازیکنان رفتند و عده دیگری آمده‌اند. مانند اینکه وارد خانه جدیدی می‌شوید و تلویزیون و یخچال را وصل می‌کنید. با این حال از هفته پنجم، چهره واقعی پارس جنوبی را می‌بینیم. 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی درباره داوری دیدار تیمش مقابل ذوب‌آهن گفت: امسال خیلی صفت و سخت گرفتند و ما وارد بحث داوری نمی‌شویم. آقای اکبریان داور خوبی است و ان‌شاءالله فردا قضاوت خوبی خواهد داشت. 

کمالوند افزود: در تیمی که من هستم هیچ وقت اعتصاب نمی‌شود. تمام ناراحتی بچه‌های ما از این است که بگویند پول را چه کسی می‌خواهد بدهد و چه زمانی پرداخت می‌شود. پتروشیمی می‌خواهد بدهد یا وزارت نفت پرداخت خواهد کرد. بچه‌های ما نه کارمند دولت هستند و نه حقوق بگیر هستند، حرف شاگردانم کاملاً منطقی است. قرارداد کل تیم‌ ما به‌اندازه یک بازیکن تیم‌های بالای جدول نیست. به ما بگویند تا هفته دهم از پول خبری نیست، می‌رویم کارمان را می‌کنیم. مشخص نبودن جایی که می‌خواهد پول را پرداخت کند، باعث نگرانی بازیکنان شده بود. 

وی در پایان گفت: من فقط یک خواهش دارم و آنهم اینکه هیچ‌کس نظر شخصی خودش را به مردم تعمیم ندهد. نه من و نه بازیکنانم، نه به خودمان اجازه می‌دهیم و نه اجازه داریم که بخواهیم به مردم بگوییم بالای چشم‌شان ابروست! من مخلص همه‌ی مردم جم هستم و برای سربلندی‌شان همه کاری انجام می‌دهم. ببینید الان بازیکنان ما نمی‌دانند مدیرعامل باشگاه چه کسی است؟ آقای رضاییان یک هفته است که مدیرعامل نیست و هنوز مشخص نیست چه کسی جانشین او شده است.

کمالوند پارس جم جنوبی سرمربی پارس جم جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر