کد خبر: 804352 A

سرمربی بارسا اعتقاد ویژه‌ای به بازی دادن به بازیکنان جوان تیمش دارد.

به گزارش ایلنا، هفته قبل در سن‌مامس، سرخیو بوسکتس و ژونیور فیرپو را روی نیمکت رها کرد و به کارلس پرس 21 ساله برای دومین بار در عمرش در یک بازی حرفه‌ای فرصت داد. در هفته دوم این پسر را در ترکیب اصلی گذاشت. مقابل بتیس به آنسو بازی داد در حالی که دو بازیکن پرنام و البته با حقوق بالا، ساموئل اومتیتی و آرتور را روی نیمکت داشت که برای بازی کردن له‌له می‌زدند. آنسو شاید یک پدیده باشد و پرس یک جوان مستعد و قابل اعتماد اما این پیام آشکار مربی بود برای خیلی‌ها؛ به رئیس بارتومئو: «نیمار را نمی‌خواهم، ابربچه‌هایی دارم که از آنها استفاده می‌کنم.» به بازیکنان طراز اولی که نادیده گرفته شدند: «وقتش رسیده قوایتان را تجدید کنید» و به دمبله غیرقابل اعتماد: «حرفه‌ای باش وگرنه به نیمکت می‌چسبی یا روی سکو می‌روی» و به هواداران، رسانه‌ها و بازیکنان جوان آکادمی: «به جوان‌ها اعتماد می‌شود اگر من فکر کنم وقتش رسیده.»

تصمیم‌گیری زیدان در مادرید را می‌توان محتاطانه‌تر دانست اما مثل والورده اعلان استقلال، خودمختاری و جنگ احتمالی بود. برای اینکه شانسی برای خریدن نیمار داشته باشند، باید خامس یا گرت بیل یا هر دو را بفروشند. زیدان شاید طرفدار سرسخت این دو نباشد اما با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات لیگ برتر، مربی فرانسوی را به سمت بال ولزی شاخه زیتون برد که هر دو مسابقه در ترکیب اصلی بوده و از 180 دقیقه همه را به جز 15 دقیقه بازی کرده. خامس برابر وایادولید در ترکیب اصلی بود و خوب بازی کرد اما مصدومیت باعث شد از سبد خرید و فروش فلورنتینو پرس بیرون برود.

زیدان دوباره کنترل را به دست گرفت، باشگاه سود نبرده باشد اما شاید تیم برده شاید خودش هم سود ببرد. اقتدار مربی، شخصیتش و نگاهش نسبت به بقیه تیم بهتر شده. تصمیم زیدان برای کنار گذاشتن یوویچ نشان‌دهنده تفکر او روی فرم کنونی مهاجم صرب بود. هزینه‌اش چقدر است؟ 50 میلیون یورو، زیدان چقدر اهمیت می‌دهد؟ هیچ. این پیام به مهاجم و کسانی است که او را خریدند. آلوارو اودریوسولا که بعد از استعفای زیدان از رئال خریداری شد، چه؟ حتی روی نیمکت هم نبود.

تصمیمات هیچ کدام از دو مربی کاملا درست نبوده و هر دو با انتقاداتی مواجه هستند اما هر دو این ایده را تقویت کردند: «در فصل نقل و انتقالات حرف آخر را من می‌زنم و بازیچه تصمیمات و تفکرات کسی نیستم.»

هر دو احترام به دست آوردند، اقتدارشان را به اثبات رساندند و با نیروی اهریمنی چهارم مبارزه کردند. باید دید در این چند روز باقیمانده مقابله‌شان با این نیرو چگونه خواهد بود؟

 

منبع: ESPN

 

بارسلونا بارتومئو والورده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر