کد خبر: 804316 A

پیشکسوتان فوتبال در برنامه علی ضیا:

برزگر پیشکسوت سابق پرسپولیس گفت: یادم است بازیکنانی بودند که در جوانان ستاره بودند و وقتی به بزرگسالان می رسیدند دیگر پیر شده بودند!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سیدعلی ضیا در برنامه «فرمول یک» میزبان محمد برزگر و ابراهیم اسدی بازیکنان سابق تیم پرسپولیس بود.

محمد برزگر در ابتدای برنامه گفت: واقعا برای پیشکسوتان فکری نمی شود. در اکثر تیم ه معمولا بازیکنانی که به پیشکسوتی می رسند اگر علاقمند به مربی گری باشند و آموزش های لازم را ببینند، در تیم های پایه مشغول به کار می شوند. خود من سومین سالی است که در خدمت تیم های پایه پرسپولیس هستم و باعث افتخارم است که در تیم محبوبم خدمت می کنم.

وی با بیان اینکه امسال در خدمت تیم جوانان پرسپولیس هستم، افزود: یک خلا بزرگ بعد از فوتبال حرفه ای برای همه فوتبالیست ها ایجاد و باعث می شود آنها افسرده شوند. آنها پس از مدتها در کانون توجه بودن منزوی می شوند و اگر فکری برای آنها نشود، دچار آسیبهای جدی می شوند.

برزگر یادآور شد: من خودم آکادمی دارم اما زیرساخت ها خیلی ضعیف است با این حال از شهرداری اسلامشهر برای 4 سال گذشته تشکر می کنم. از نام پرسپولیس هم استفاده نکردم و با تکیه بر همین که من بازیکن سابق این تیم بودم جلو رفتم.

این بازیکن پیشکسوت درباره زد و بند و تبانی در فوتبال اظهار کرد: درباره دربی 9 نفره که گفته بودند باید مساوی شویم چنین چیزی نبود و بین دو نیمه علی آقا آمد و گفت ما این بازی را نباید ببازیم و باید با قدرت بازی کنیم. آن روز یکی از بازی های افتخارآمیز پرسپولیس بود و من شدیدا این مسئله را تکذیب می کنم.

وی درباره اینکه مدیران عرصه فوتبال باید مدیر باشند یا فوتبالی، تاکید کرد: مدیر عرصه فوتبال باید فوتبالی بوده باشد چون بازی کرده و با تمام مسائل فنی و حاشیه ای راحت تر برخورد می کند. به همین خاطر علم مدیریت و این مسائل هم دخیل است.

برزگر درباره مسئله صغر سن تصریح کرد: زمان ما صغر سنی زیاد داشتیم و یادم است یک بازیکن از لحاظ اندام مشخص بود که علی رغم اینکه ما جزو جوانان بودیم اما او باتجربه و سرعتی و مشخصا بزرگتر است. یادم است بازیکنانی بودند که در جوانان ستاره بودند و وقتی به بزرگسالان می رسیدند دیگر پیر شده بودند!

این بازیکن در پاسخ به اینکه چرا در آسیا نتیجه نگرفتیم، تاکید کرد: زیرساخت های فوتبال ما با دنیا و حتی آسیا برابر ندارد. ما زمین های خوبی نداریم. البته استعدادهای بسیار زیادی در شهرها و نقاط دورافتاده داریم که اگر جمع بشوند چند تیم ملی خواهیم داشت.

ابراهیم اسدی دیگر پیشکسوت پرسپولیس نیز در سخنانی گفت: در ورزش ما آنقدر خلا هست که فقط پهلوان زنده و شیر زنده را می خواهند و این شرایط در همه ورزش ها هست و ما کمبود امکانات و منابع داریم. من شخصا آکادمی زیر نظر باشگاه زده ام اما ما اسپانسر نداریم و دست تنها چه کاری می توانیم بکنیم.

وی تاکید کرد: ما توقعی از فوتبال نداریم فقط ای کاش سازمان ورزش و شهرداری ها امکاناتی به ما بدهند تا بتوانیم کار کنیم.

این فوتبالیست سابق یادآور شد: ما هرچه داریم از باشگاه پرسپولیس و هواداران آن است. به هر حال روزی ما کنار گذاشته می شویم اما امثال من و علی انصاریان و بهروز انصاری فر و استاد علی پروین نیاد از بین برویم. 

اسدی درباره شایعه تبانی با کیف سامسونتهایی پر از پول تصریخ کرد: در سال اول استیل آذین با شهرداری بندرعباس من مصاحبه کردم و این را گفتم. ما آن بازی را دو یک بردیم اما چنین واقعیتی وجود داشت.

وی در خصوص رمالی و جادوگری نیز  تاکی کرد: حقیقتا من اعتقادی به این مسئله ندارم اما سال اول استیل آذین شنیده بودم لب خط پرچم ها کاغذهایی می انداختند تا موفق شوند!

این پیشکسوت فوتبال درباره نوع مدیریتی که عرصه فوتبال به آن نیازمند است، تاکید کرد: همه مشکلات مالی است و من شاید شخصا اعتقاد داشته باشد مدیر فوتبالی بیاید اما اگر فوتبالی هم نبود، نه اینکه بخواهیم سر او کلاه بگذاریم اما راه و چاه ها را به او بگوییم و او بتواند سرمایه گذاری کند. اگر هم مدیر فوتبالی باشد باید بتواند اسپانسر پیدا کند تا شب موقع خواب هیچ دغدغه ای برای پول بازیکنان و پاداش و دستمزدهایشان نداشته باشد.

اسدی تاکید کرد: در فینال بازی های حذفی با سپاهان بود که من گفتم از پرسپولیس می روم و به من انگ زدند که فلانی به خاطر پول بازی نکرد. من وقتی پاداش و حق و حقوقم را نگرفته بودم چه شرایطی می توانستم داشته باشم.

وی در پایان درباره موضوع صغر سن نیز گفت: این موضوع به نظر من دیگر از بین رفته است اما گاهی بازیکن دیگری را جای بازیکن اصلی جا می زنند. همین اواخر ما بازی داشتیم که آن باختیم اما روی سه تا از بازیکنانشان اعتراض کردیم و معلوم شد که نوجوان را به جای نونهال وارد زمین کرده اند و نتیجه مسابقه سه هیچ به نفع ما تغییر کرد.

محمد برزگر ایراهیم اسدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر