کد خبر: 804258 A

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با نتیجه سه بر صفر مقابل بلغارستان به پیروزی رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم والیبال نوجوانان ایران با حساب سه بر صفر مقابل بلغارستان به پیروزی رسید. تیم ایران فردا (جمعه) برای کسب عنوان پنجمی از ساعت 15:20 به مصاف برنده بازی بلاروس و ژاپن می‌رود.

مشروح گزارش بازی ایران و بلغارستان به شرح زیر است:

ست اول:

بازی با حملات تیم ایران آغاز شد ولی تیم بلغارستان در دفاع بهتر بود و سه بر یک از ایران پیش افتاد. در ادامه بازی ۳ بر ۳ مساوی شد و در ادامه بازی پایاپای دنبال شد و این تیم ایران بود که با نمایش بهتر، زودتر به امتیاز ۸ رسید تا بازی به وقت‌ استراحت فنی اول برود.

بعد از وقت‌ استراحت فنی، باز هم بازی پایاپای بود تا جایی که دو تیم روی امتیاز ۱۳ با هم برابر شدند. در ادامه، سرویس خوب سعادت باعث شد ایران ۱۶ به ۱۵ از حریفش پیش بیافتد و دو تیم برای وقت استراحت فنی دوم، زمین را ترک کنند.

بعد از وقت استراحت فنی دوم و با به میدان آمدن مهدی جلوه، تیم ایران در سرویس‌ها بهتر کار کرد و ۱۹ به ۱۷ از بلغارستان پیش افتاد.

تیم ایران این اختلاف امتیازی را در ادامه حفظ کرد و دفاع سه نفره تیم ایران باعث شد تا ایران به امتیاز ۲۴ برسد و در نهایت سرویس خوب سعادت، ایران را به امتیاز ۲۵ رساند تا این ست با برتری ۲۵ به ۲۲ ایران به پایان برسد.

ست دوم:

درحالی که بازی برابر پیش می‌رفت، اسپک‌های خوب سعادت و سرویس‌های جلوه ایران را شش بر سه پیش انداخت. در ادامه تیم ایران بازهم بهتر کار کرد و 11 به ۹ از حریفش پیش افتاد.
اسپک محکم امین خواجه‌خلیلی ایران را با حساب ۱۴ به ۱۲ از بلغارستان پیش انداخت. دفاع خوب سعادت ایران را به امتیاز ۱۵ رساند.

تیم ایران درحالی که به امتیاز ۱۶ رسید که بلغارستان در امتیاز ۱۳ بود و دو تیم برای وقت‌های استراحت فنی دوم، زمین را ترک کردند.

با پایان وقت‌های استراحت، امیررضا سرلک با یک اسپک خوب ایران را به امتیاز ۱۷ رساند. در ادامه اشتباه بلغارها در زدن سرویس بازی را ۱۸ به ۱۵ به سود ایران کرد. شاگردان محمد وکیلی که روز خوبی را پشت سر می‌گذاشتند، با نمایش خوب در دفاع و حمله موفق شدند ۲۱ به ۱۷ از بلغارها پیش بیافتند.

با این‌حال تیم بلغارستان که نمی‌خواست بازی را واگذار کند، با تلاش بیشتر موفق شد به امتیاز ۱۹ برسد تا محمد وکیلی درخواست وقت استراحت کند. بعد از این وقت استراحت، تیم ایران با نمایش خوب ابتدا به امتیاز ۲۲ و در ادامه با اسپک جلوه به امتیاز ۲۳ رسید.

در نهایت تیم ایران با اسپک بردیا سعادت ست دوم را هم با حساب ۲۵ به ۲۲ به سود خود پایان داد.

ست سوم:

ست سوم را ایران طوفانی آغاز کرد و با سرویس‌ها و اسپک‌های خوب موفق شد پنج بر صفر از بلغارستان پیش بیافتد.

در ادامه تیم بلغارستان با دفاع خوب دو امتیاز گرفت ولی بازی ۶ به ۲ به نفع ایران بود. اشتباهات فردی بازیکنان ایران در ادامه باعث شد بلغارستان به امتیاز ۶ برسد و بازی شش بر هفت به سود ایران شود. روند تیم خوب بلغارستان باعث شد تا این تیم ۸ به ۷ جلو بیافتد و دو تیم زمین را برای استراحت فنی اول ترک کنند.

بعد از این استراحت، تیم ایران به امتیاز ۸ رسید تا بازی مساوی شود. در ادامه تیم ایران بازهم بر بازی سوار شد تا ۱۴ به ۱۳ بازی به سود این تیم شود. این روند خوب با اسپک‌های خوب سعادت همراه شد تا بازی ۱۶ به ۱۳ به سود ایران شود و دو تیم برای استراحت، زمین را ترک کنند.

بعد از وقت‌ استراحت فنی دوم، سعادت دو امتیاز پیاپی برای ایران گرفت تا این تیم ۱۷ به ۱۴ از حریفش پیش بیافتد.

بازی خوب تیم ایران باعث شد تا شاگردان محمد وکیلی ۲۲ به ۱۵ پیش بیافتند و در نهایت ایران با حساب ۲۵ به ۱۵ موفق شد در این ست هم پیروز شود.

بردیا سعادت با کسب 26 امتیاز در دیدار با بلغارستان، امتیازآورترین بازیکن میدان شد.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران تیم ملی والیبال نوجوانان بلغارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر