کد خبر: 804243 A

تیم ملی بسکتبال ایران در یکی از بهترین شرایط سال‌های اخیر خود قرار دارد.

به گزارش ایلنا، شرایط تیم ملی بسکتبال ایران نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر است و شاید اگر تنها در دو دوره تیم ملی خوبی داشته‌ایم، یکی از آن تیم‌ها همین تیم امسال است. فدراسیون نیز تدارکات بسیار خوبی را برای این تیم فراهم کرد و با حضور در چهار تورنمنت اروپایی و آسیایی روند آماده‌سازی بسیار خوبی داشته است.

این اردوهای تدارکاتی در تاریخ بسکتبال ما کم سابقه بود و من فکر می‌کنم بازیکنان با این روندی که پیش رفته‌اند از نظر تاکتیکی، تکنیکی، جسمی و حتی روحی رشد بسیار خوبی داشته و به این باور رسیده‌اند که تیم خوبی داریم.همیشه گفته‌ام که بهترین‌های آسیا در تیم ملی بسکتبال ایران هستند و کمتر تیمی در آسیا وجود دارد که نفراتی مثل حدادی، صمد نیکخواه، یخچالی، جمشیدی و... را در ترکیب خود داشته باشند.

این بازیکنان تدارکات خوبی را داشته‌اند که در آماده‌سازی آنها بسیار مفید بوده است. درست است که گروه چین مقداری از گروه ایران آسان‌تر است اما ما نیز قرعه خوبی داریم و به این شرایط امیدوارم. در بین بازیکنان ایران، حدادی و صمد از سطح بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر دقت کنید در بازی برابر مونته‌نگرو ۴۸ امتیاز از ۷۶ امتیاز ایران را حامد و صمد به دست آوردند. مطمئن باشید این بازیکنان اگر با بالاترین سطح خود مقابل حریفان حاضر شوند کار حریف را سخت می‌کنند.

به نظر من شاید الان در رویایی‌ترین سطح نباشند اما به قدری خوب کار می‌کنند که برای بسکتبال ایران یک نعمت هستند. البته بازیکنانی مثل محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، آرون گرامی‌پور، محمد حسن‌زاده و... نیز الان بهترین شرایط خود را پشت سر می‌گذارند. باید به این تیم امیدوار بود و آرزوی موفقیت کرد تا با قدرت مقابل حریفان حاضر شود.تیم ایران قرعه خوبی دارد.

تیم‌های تونس و پورتوریکو را زیر نظر داشته‌ام و با آنها آشنایی دارم. همچنان نظر من این است که می‌توانیم به‌عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کنیم، چرا که احتمال برد ما برابر این دو تیم بیشتر است. فکر می‌کنم اگر صعود کنیم با تیم‌هایی مثل ایتالیا و صربستان روبه‌رو می‌شویم که برابر ایتالیا اگر شانس بیشتری نداشته باشیم، شانس بردمان کمتر هم نیست.

برای چین نیز شانس بسیار زیادی قایل نیستم. از نظر من ایران در میان تیم‌های آسیایی شانس اول برای صعود به المپیک است.شاید برخی‌ فکر کنند چون خودم در راس کار نیستم چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنم اما مطمئن باشید اگر هم در تیم بودم همین اعتقاد را داشتم. بازیکنان ما از بهترین‌ها هستند و تنها موضوعی که می‌تواند آنها را از هدف دور کند آسیب‌دیدگی است. امیدوارم در جریان مسابقات و تمرینات، تیم ملی با آسیب‌دیدگی

بازیکنانش مواجه نشود تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. در شرایط عادی به این تیم امیدوارم.تونس را قبلاً برده‌ایم. این تیم تنها یک بازیکن آنها (صلاح مجیری) سطح بالایی دارد که ما حدادی را در ترکیب داریم که بهتر از اوست. برابر پورتوریکو نیز به دلیل قدرت بیشترمان زیر سبد و در اختیار داشتن بازیکنان خوب در پست‌های متعدد که هم در دفاع و هم در حمله خوب عمل می‌کنند، شانس بیشتری برای

 برد داریم. به طور کلی از هر دو تیم یک سطح بالاتر هستیم و من فکر می‌کنم با کمی تلاش مقابل تیم پورتوریکو به راحتی می‌توانیم در جایگاه دوم گروه C قرار گرفته و بعد از اسپانیا به دور دوم صعود کنیم.از نظر من موضوعی که امسال به تیم کمک زیادی کرد روند بازی‌های تدارکاتی بود.

ما از تیم‌های سطح ضعیف شروع کردیم، سپس با تیم‌های سطح متوسط بازی کردیم و در پایان با تیم‌های قدرتمندی چون یونان دیدار داشتیم. شاید قبل از این مسابقات بازیکنان ما از نظر روحی خود را باور نداشتند اما الان می‌دانم که خود ملی‌پوشان هم به این باور رسیده‌اند که در بین بهترین‌ها هستند.

فکر می‌کنم اگر ارتباطات بین‌المللی بهتری داشتیم چند نفر از این ملی‌پوشان می‌توانستند در ایتالیا و یورولیگ بازی کنند.

 

مصطفی هاشمی

تیم ملی بسکتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر