کد خبر: 803610 A

خطیبی و قلعه‌نویی گذشته پر فراز و نشیبی با هم داشتند و این بازی روز پنجشنبه را جذاب‌تر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، یکی از دیدارهای جذاب هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر تقابل سپاهانِ صدرنشین با ماشین‌سازی است که در هفته نخست شگفتی آفرید و توانست استقلال را مغلوب کند. سوای جذابیت‌های ذاتی این دیدار، تقابل امیر قلعه‌نویی و رسول خطیبی روی نیمکت دو تیم هم از نکات جالب توجه این بازی است. به همین بهانه سراغ تقابل‌های سابق این دو نفر رفته‌ایم:

 

همکاری در استقلال میسر نشد

اولین دوره حضور قلعه‌نویی به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال زمانی بود که رسول خطیبی با این باشگاه قرارداد داشت ولی در صدد جدایی بود. خطیبی در دوره دوم لیگ برتر به استقلال آمد و قرار بود فصل سوم هم بازیکن استقلال باشد که مصادف با اولین دوره سرمربیگری امیر روی نیمکت آبی‌پوشان بود ولی پیشنهاد خوب مالی از سوی سپاهان جدایی این بازیکن را رقم زد تا در آن مقطع طرفین همکاری نداشته باشند.

 

اگر قلعه‌نویی جای برانکو بود

خطیبی در طول دوران بازی خود همواره یکی از مهاجمان خوب و خطرناک لیگ بود و در چند مقطع با وجود ترافیک مهاجم در آن نسل به تیم ملی دعوت شد و در نهایت توانست خودش را به عنوان یکی از مسافران جام جهانی 2006 به برانکو تحمیل کند. خطیبی در دیدار با مکزیک فرصت خیلی خوبی را برای گلزنی از دست داد و انتقادات زیادی به او وارد شد. بعد از جام جهانی که برانکو از تیم ملی جدا شد و قلعه‌نویی جایش را روی نیمکت تیم گرفت خطیبی هم جایگاه ثابتی در ترکیب داشت. او در اظهار نظری عجیب که نشان از رابطه خوبش با قلعه‌نویی داشت عنوان کرد که اگر این سرمربی در جام جهانی روی نیمکت تیم بود او توپش را در بازی با مکزیک به گل تبدیل می‌کرد.

 

همکاری مجدد میسر نشد

خطیبی سال‌های پایانی فوتبالش را در تبریز زادگاهش پشت سر گذاشت ولی همزمان با حضور قلعه‌نویی در تبریز بازهم همکاری این دو نفر میسر نشد. خطیبی در لیگ نهم عضو تراکتور بود و پس از آن در گسترش فولاد و ماشین سازی بازی کرد و قلعه‌نویی در آن مقطع حضوری یک ساله در لیگ یازدهم روی نیمکت تراکتور داشت.

 

شروع دعوا

خطیبی بعد از دو فصل مربیگری در لیگ یک توانست گسترش فولاد را به لیگ برتر بیاورد و نخستین تقابل این دو نفر در آن بازی شکل گرفت. قلعه‌نویی پیش از بازی از عملکرد یک بازیکن تیم خطیبی تعریف کرد و او را بازیکن خطرناکی خواند و خطیبی بعد از بازی عنوان کرد که مصاحبه قلعه‌نویی تمرکز بازیکن او را به هم زده و این شروع جدلی میان این دو نفر بود که اگرچه هیچ وقت کار میانشان بالا نگرفت ولی تا چند سال کدورتی میانشان وجود داشت. آن بازیکن که موجب اختلاف قلعه‌نویی و خطیبی شد سعید آقایی نام دارد. بازیکنی که در حال حاضر دفاع چپ سپاهان است و یکی از بهترین‌های لیگ در پست خودش است.

 

اولین دیدار روی نیمکت

اولین تقابل قلعه‌نویی و خطیبی روی نیمکت دو تیم لیگ برتری مربوط به لیگ چهاردهم است. خطیبی جوان هدایت تراکتور را عهده‌دار شده بود. بازی در تبریز با نتیجه 2-2 به پایان رسید. ادینیو و شاهین ثاقبی گل‌های تراکتور را زدند و آرش برهانی گل استقلال را به ثمر رساند و در نهایت امیرحسین صادقی با گل دقیقه 94 آبی‌پوشان را از شکست نجات داد. در بازی برگشت دو تیم خطیبی برکنار شده بود و تونی اولویرا توانست در تهران 4-1 استقلالِ قلعه‌نویی را شکست دهد.

 

دو تقابل در لیگ شانزدهم

قلعه‌نویی و خطیبی در لیگ شانزدهم روی نیمکت دو تیم تبریزی حضور داشتند و دو دربی برگزار کردند. در بازی رفت تراکتور با 2 گل محمد ایران‌پوریان به برتری رسید و بازی برگشت دو تیم به تساوی بدون گل انجامید.

لیگ برتر فوتبال امیر قلعه‌نویی رسول خطیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر