کد خبر: 803253 A

میزان طلب سرمربی کنونی سپاهان از استقلال بیش از مبلغی بود که کمیته تعیین وضعیت اعلام کرد و میزان قابل توجهی از آن بخشیده شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو باشگاه دولتی در سال‌های اخیر همیشه درگیر پرونده‌های سنگنین بدهی‌هایشان به بازیکنان و کادرفنی خود بوده و بعضاً این پرونده‌ها به قدری سنگین شده و کار به جاهای باریک کشیده که این دو باشگاه را در آستانه دردسری بزرگ از جمله محرومیت و کسر امتیاز قرار داده و در چند نوبت این محرومیت‌ها برایشان اعمال شده است.

در سال‌های اخیر هم حساسیت فیفا و AFC نسبت به بدهی‌ باشگاه‌ها بیشتر شده و در برخورد با باشگاه‌های بدهکار جدیت بیشتری به خرج می‌دهند و به همین دلیل سرخابی‌ها در این مدت ناچار شدند بخش قابل توجهی از بودجه خود را صرف بستن این پرونده‌ها و توافق یا تسویه حساب با طلبکاران خود کنند.

در این میان نکته قابل توجه این است که این پرونده‌ها بیشتر از سوی طلبکاران خارجی این دو باشگاه پیگیری شده و بازیکنان و مربیان داخلی خصوصاً‌ آنهایی که سابقه زیادی در این دو باشگاه دارند و به نوعی پیشکسوت محسوب می‌شوند به خاطر یک سری ملاحضات و البته علاقه به باشگاه‌های خود تنها از طریق نهادهای داخلی پیگیر مطالباتشان شده و کار را به مراجع بین‌المللی نکشانده‌اند.

یکی از نفراتی که همیشه صحبت از طلب قابل توجهش از باشگاه استقلال مطرح بود، امیر قلعه‌نویی، سرمربی سابق این تیم است که در ادوار لیگ برتر در 3 دوره و مجموعاً به مدت 7 سال هدایت آبی‌پوشان را عهده‌دار بوده است.

این موضوع سال گذشته و زمانی که بحث طلب حدود یک و نیم میلیاردی قلعه‌نویی از استقلال مطرح شد سرو صدای زیادی کرد و واکنش‌های مختلفی را برانگیخت و در همان مقطع روزنامه همشهری ورزشی در گزارشی فهرستی که گفته می‌شد ریز کامل بدهی‌های باشگاه استقلال است را منتشر کرد و طی آن مدعی شد طلب قلعه‌نویی از آبی‌پوشان 240 میلیون تومان است.

01324954

این ماجرا مدتی مسکوت ماند تا اینکه پیش از ظهر امروز،‌ جمشید نورشرق‌، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در توضیحاتی اعلام کرد طلب قلعه‌نویی از استقلال مبلغ 810 میلیون تومان است که این مبلغ پس از بررسی‌های فراوان به تایید رسیده و باشگاه استقلال موظف به پرداخت آن است.

طلب 810 میلیونی قلعه‌نویی از استقلال در حالی به تایید مراجع ذیربط رسیده است که وی سال گذشته مذاکراتی با مسئولان استقلال برای حل این موضوع داشت و طی آن قبول کرد 50 درصد از طلب خود را ببخشد و مابقی آن را دریافت کند. این توافق انجام شد و باشگاه استقلال در بیانیه‌ای از پیشکسوت و سرمربی سابق خود تشکر کرد.

توافق قلعه‌نویی با استقلال در کسر مطالباتش و تشکر باشگاه استقلال از او

بدین ترتیب با توجه به گفته‌های امروز نورشرق و توافق فصل گذشته قلعه‌نویی و استقلال مشخص می‌شود که طلب قلعه‌نویی از این باشگاه 1.6 میلیارد بوده و اخباری که فصل گذشته در این مورد منتشر شده بود دور از واقعیت نیست.

نکته حائز اهمیت عدم پایبندی باشگاه استقلال به تعهدش در توافق با قلعه‌نویی است که طی آن قرار بود در صورت بخشش نیمی از این مطالبات توسط سرمربی سپاهان، باشگاه ما بقی آن را در چند قسط پرداخت کند ولی حالا بعد از گذشت یک سال و با استناد به گفته‌های رئیس کمیته تعیین وضعیت باشگاه استقلال هنوز هیچ مبلغی از طلب قلعه‌نویی را پرداخت نکرده است.

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران امیر قلعه‌نویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر