کد خبر: 803105 A

رزومه و سوابق فوتبالی آقای مدیر؛

مدیرعامل جدید پرسپولیس با حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان منصوب شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با اعلام رغبتی عضو هیئت مدیره پرسپولیس، محمد حسن انصاری فرد به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس انتخاب شد

پس از مدت‌ها حرف و حدیث پیرامون تغییر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نهایت وزیر ورزش با استعفای ایرج عرب موافقت کرد و همانطور که پیش بینی می‌شد و نام محمدحسن انصاری‌فرد به عنوان جدی‌ترین گزینه این باشگاه مطرح شده بود طی حکمی از سوی مسعود سلطانی‌فر به این سمت منصوب شد.

انصاری‌فرد از مدیران ورزشی فوتبال ایران است که پیش از این سابقه مدیریت پرسپولیس و راه‌آهن را در زمانی که امتیاز باشگاه در اختیار بابک زنجانی قرار داشت بر عهده داشته و تجربه خوبی در مدیریت ورزشی دارد.

انصاری‌فرد که سابقه بازی تیم‌های شاهین، هما و کشاورز تهران را در کارنامه داشت طی سال‌های 64 تا 71 به مدت 7 سال بازیکن پرسپولیس بوده و پس از آن به کار مربیگری روی آورده است.

او در تیم‌های فتح تهران، پایانه‌های اصفهان و پارت‌سازان خراسان مربیگری کرده و پس از آن سرمربی تیم ملی فوتسال ایران شد که می‌توان به نوعی درخشان‌ترین دوران او پس از خداحافظی در فوتبال را 2 سالی که هدایت تیم ملی فوتسال را بر عهده داشت دانست. او مدتی سرمربی تیم فوتسال پرسپولیس و تام ایران خودرو بود و پس از آن پایش مجددا به فوتبال باز شد و مدیرعاملی پرسپولیس را در اختیار گرفت.

دوران مدیریت 17 ماهه انصاری‌فرد در پرسپولیس اگرچه موفقیت ورزشی به همراه نداشت ولی سرشار از اتفاقات پر سرو صدایی بود که هنوز در مورد آن صحبت می‌شود.

انصاری‌فرد برای اولین بار مصطفی دنیزلی را برای هدایت پرسپولسی انتخاب کرد و نتیجه این همکاری قرار گرفتن در رتبه سوم جدول و بالاتر از استقلال تهران و البته برتری در دربی رفت آن فصل بود.

وی همچنین بازیکنان مطرحی مثل حسین کعبی و علیرضا نیکبخت واحدی را جذب کرد که خرید‌های پر سرو صدای آن دوران بودند. خصوصاً جذب نیکبخت از استقلال یکی از پر سرو صدا ترین خرید‌های تاریخ این باشگاه است.

یکی از اتفاقات مثبت دوران انصاری‌فرد در پرسپولیس را می‌توان برگزاری دیدار باشکوه برای خداحافظی احمدرضا عابدزاده دانست. در آن مقطع با دعوت از تیم بایرن مونیخ به تهران و در حضور ستارگان این تیم عابدزاده از میادین فوتبال خداحافظی کرد و شاید تنها خداحافظی باشکوهی باشد که برای یک ستاره در فوتبال ایران در چند دهه اخیر برگزار شده است.

انصار‌ی‌فرد پس از جدایی از پرسپولیس مدتی در راه آهن مدیریت کرد که آن زمان تحت تملک بابک زنجانی بود و نتیجه‌اش رتبه دوازدهم جدول در پایان فصل بود.

photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۷_۱۲-۳۴-۰۱

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال محمدحسن انصاری‌فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر