کد خبر: 802041 A

صدرنشینی در حال حاضر برایمان اهمیتی ندارد

مربی سپاهان از تقابل با شاهین بوشهر و برتری تیمش صحبت کرد

سعید الهویی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص برتری سپاهان مقابل شاهین بوشهر در هفته نخست لیگ برتر اظهار داشت: این دیدار به عنوان اولین بازی در لیگ و با توجه به شرایطی که قبل از شروع لیگ و تفاوتی که بین‌ ما و بقیه تیم‌ها به واسطه نوع برنامه‌ریزی و زمان شروع تمرینات و جابجایی بازیکنان وجود داشت بازی خوبی بود. از طرفی جو بدی که در بوشهر وجود داشت به صورتی بود که برای بازیکنان خود شاهین هم بازی را سخت کرده بود ولی در کن توانستیم خواسته‌هایمان را تا حد زیادی اعمال کنیم و به نتیجه برسیم.

وی در مورد تفاوت نتیجه سپاهان در نیمه نخست با نیمه دوم گفت: خیلی راحت بگویم چیزی که امیر قلعه‌نویی در ذهن ما جا انداخته و به ما یاد داده این است که بازی را بر اساس نتیجه تحلیل نکنیم. ما در هر دو نیمه بازی موقعیت‌های خوبی روی دروازه حریف خلق کردیم و حتی در نیمه نخست موقعیت‌هایمان بیشتر هم بود ولی در نیمه دوم بهتر از فرصت‌ها استفاده کردیم. شاید تفاوت عمده ما در دو نیمه این بود که در نیمه نخست ضد حملاتی روی دروازه ما ایجاد شد که در نیمه دوم جلوی آن را گرفتیم. در کل در هر دو نیمه عملکرد خوبی داشتیم.

مربی سپاهان در مورد موقعیت‌های زیادی که در این بازی از دست رفت هم عنوان کرد: یک بخش از اشکالات فردی همیشه به این دلیل است که در هفته‌های اول معمولاً بازیکنان هنوز با شرایط جدید آداپته نشدند و کمی زمان می‌برد تا به فرم ایده‌آل برسند. ما در تمرینات خیلی روی این موضوع کار می‌کنیم تا بازیکنان در زدن ضربات نهایی کمترین خطا را داشته باشند و خط جلو را همیشه با آمادگی بالا و تشنه گلزنی نگه می‌داریم. باید چند هفته بگذرد تا بازیکنان به طور کامل در شرایط مسابقه قرار بگیرند تا کمتر شاهد از دست رفتن موقعیت‌ها باشیم.

الهویی در مورد عملکرد خوب بازیکنان جدید این تیم از جمله ولسیانی، منصوری و محبی گفت: همانطور که پیش از این آقای قلعه‌نویی گفتند ما بر اساس مطالعه و با دقت و وسواس خاصی فهرست خرید نقل و انتقالاتی‌مان را تنظیم می‌کنیم. خریدهای ما همه با مطالعه بودند و چند هفته مانده به پایان لیگ شروع کردیم روی این موضوع کار کردن و لیست خرید تنظیم کردیم و بازیکنانی به خدمت گرفتیم که از لحاظ سبک بازی و شرایط فنی و جسمانی به دردمان بخورند. ما روی خرید بازیکنان خارجی هم همین وسواس را داشتیم و خدا را شکر بازیکنانی که در این چند سال جذب کردیم بازیکنان با کیفیت و کارآمدی بودند.

وی در مورد درخشش امید نورافکن در دقایق حضورش در در زمین هم گفت: امید نورافکن بازیکن خیلی با کیفیتی است و شکی در این موضوع نیست. بازیکنی که بتواند در سن کم به فوتبال اروپا برود آنهم لیگ بلژیک که آینده نگری خاصی روی بازیکنان دارد نشان از کیفیت بازیکن دارد و امید پیش از این هم جایگاه خودش را داشته و توانایی‌هایش را به اثبات رسانده است. نکته کلی‌تر این است که ما در خط میانی بازیکنان مختلفی با سبک‌های بازی مختلف داریم که دستمان را برای شکل‌های مختلف بازی باز گذاشته و به فراخور شرایط هر بازی و نیازی که داریم می‌توانیم از آن استفاده کنیم. محسن مسلمان، محمد کریمی، رسول نویدکیا، علیرضا نقی‌زاده و حتی یاسین سلمانی جوان بازیکنانی هستند که در خط هافبک در اختیار داریم و به مرور زمان می‌توانند به ما کمک کنند.

الهویی در مورد صدرنشینی سپاهان در گام نخست عنوان کرد: ما یک قانونی در تیم بین خودمان گذاشتیم و به آن اعتقاد داریم و آن این است که در حال حاضر صدر جدول و رتبه‌های دیگر برای ما اهمیتی ندارند و در حال حاضر به تنها چیزی که فکر می‌کنیم بازی با ماشین سازی و نتیجه گرفتن در این دیدار است. ما خیلی کار کردیم که این ذهنیت را در بازیکنان حتی بازیکنان جوان تیم جا بیاندازیم که رتبه جدول در طول لیگ اهمیت چندانی ندارد و اینکه در پایان فصل کجای جدول باشیم مهم است.

وی در مورد غایبان پر تعداد سپاهان در دیدار نخست گفت: متاسفانه ما هم در زمین و هم روی نیمکت غایب زیاد داشتیم ولی خدا را شکر در مجموعه سپاهان همه ما یک تیم هستیم و ارتباط خوبی میان ما وجود دارد که باعث می‌شود از این بابت زیانی که به تیم وارد می‌شود را به حداقل کاهش دهیم. ما تعداد زیادی بازیکن با کیفیت در پست‌های مختلف در اختیار داریم که خدا را شکر خوب بازی کردند و این برای تیمی که 40 بازی در طول یک فصل انجام می‌دهد خیلی مهم است. ما در تیم نفر اول و دوم نداریم و یک تیم به معنای واقعی کلمه هستیم که بر اساس استراتژی خودمان جلو می‌رویم.

مربی سپاهان در مورد اعتراض شاهینی‌ها به داوری و مشکوک بودن چند صحنه در طول بازی گفت: ما کلاً به این نتیجه رسیدیم که در خصوص داوری مسابقات صحبتی نکنیم مگر اینکه شرایط خیلی سختی برای ما ایجاد شود. دلیلش فقط قوانین سخت‌گیرانه‌ای که کمیته انضباطی گذاشته نیست و ما می‌خواهیم به داوران کمک کنیم که قضاوت خوبی داشته باشند و انتظار داریم آنها هم کمک کنند تا با داوری‌های کم اشتباه‌تر لیگ بهتری داشته باشیم و امیدوارم چنین اتفاقی بیافتد. در این بازی هم تیم حریف به چند صحنه معترض بود که به نظرم تصمیم داور مشکلی نداشت خصوصاً صحنه‌ای که اعتقاد داشتند خطای پنالتی صورت گرفته ولی کاملاً تمارض بازیکن مشخص بود. در کل داوری روز خوبی داشت و با احترام به جامعه داوری امیدوارم همیشه همینطور باشد.

الهویی در مورد انتخاب مراسم برترین‌های لیگ برتر و حضور 3 بازیکن سپاهان در میان برگزیده‌ها گفت: من هم به بازیکنان تیم خودمان و هم سایر بازیکنان که برگزیده شدند تبریک می‌گویم ولی یک سوال از تصمیم‌گیرندگان دارم. یک بازیکن ناشناخته و 21 ساله از لیگ یک به لیگ برتر آمده و بازی‌های زیادی در طول یک فصل انجام داده و توانست با تیم به نایب قهرمانی برسد و خودش آقای پاس گل شود. این بازیکن دیگر باید چکار کند که در بین گزینه‌های پدیده‌های لیگ قرار بگیرد؟ از سوی دیگر بازیکنای که حتی یک نیم فصل هم برای تیمش بازی نکرده در این فهرست قرار می‌گیرد. به نظرم انتخاب‌ها به گونه‌ای بود که می‌خواستند عناوین را در کفه‌های مختلف ترازو قرار دهند و این کار درستی نیست و باعث می‌شود بقیه تصمیمات هم زیر سوال برود. هنوز هم می‌گوییم امیدواریم همیشه عدالت برقرار شود.

وی در مورد بازی با ماشین سازی و عملکرد این تیم مقابل استقلال هم اظهار داشت: ما باید از امروز کارمان را برای بازی بعد شروع کنیم و یک بار دیگر با دقت بیشتر بازی ماشین سازی با استقلال را آنالیز خواهیم کرد. ماشین سازی در خط جلوی خودش امتیازات مثبتی دارد که باید با شناختش بتوانیم آن را خنثی کنیم. از طرفی بازی در نقش جهان چالش‌های خاص خودش را دارد چرا که تیم‌ها با دفاع فشرده و تجمع در عقب زمین مقابل ما ظاهر می‌شوند و کار را سخت می‌کنند ولی برای این موضوع برنامه‌هایی داریم که سعی می‌کنیم در زمین پیاده کنیم.

مربی سپاهان در مورد وضعیت چمن ورزشگاه نقش جهان هم گفت: معمولاً وقتی هوا رو به خنکی می‌رود کیفیت چمن هم بهتر می‌شود و مشکل خاصی وجود ندارد و فکر می‌کنم تا روز بازی شرایط بهتر هم بشود.

وی در مورد اینکه عده‌ای از کارشناسان سپاهان را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانند عنوان کرد: این‌ها گمانه‌زنی است و حداقل تا نیم فصل نمی‌توان گفت چه تیمی مدعی قهرمانی است.

الهویی در پایان در مورد وضعیت نقل و انتقالاتی سپاهان و اینکه هنوز بازیکنی اضافه می‌شود یا نه، گفت: قرار بر این است که در مورد شرایط نقل و انتقالات آقای تابش مدیرعامل باشگاه صحبت کنند ولی به طور کلی فکر می‌کنم همه تیم‌ها تا روز آخر نقل و انتقالات اگر شرایطی برای تقویت تیم داشته باشند از آن استفاده می‌کنند و ما هم به همین شکل هستیم.

لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان سعید الهویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر