کد خبر: 801442 A

مراسم برترین‌های لیگ هجدهم در حالی امروز برگزار می‌شود که چهار بازیکن سپاهان شانس کسب جایزه دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپاهان در حالی امروز باید در دیدار معوقه هفته نخست خود در بوشهر به مصاف شاهین برود که مراسم برترین‌های لیگ هجدهم هم با این دیدار مصادف شده است و به همین دلیل طلایی پوشان قادر به حضور در مراسم نیستند.

با این وجود سپاهان که نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر بود و در جام حذفی هم تا مرحله نیمه نهایی بالا رفت، احتمالا سهم عمده‌ای در تقسیم جوایز مراسم امشب داشته باشد و در چند عنوان مدعی محسوب می‌شود:

 

بهترین گلر:

da05ce2758674410a3c777f01ce3cca6

هرچند انتخاب برترین گلر بر اساس آمارهای مختلفی از جمله کمترین گل خورده، بیشترین کلین شیت و مواردی از این دست انتخاب می‌شود ولی به گواه سایت‌های آنالیز، پیام نیازمند بهترین گلر فصل گذشته بود و بیشترین تعداد سیو را در طول  فصل به خود اختصاص داد. او در کنار رقیب قدری مثل علیرضا بیرانوند شانس کسب عنوان برترین گلر فصل را دارد.

 

بهترین مدافع:

01331015

در این مورد هم باید به آمارهای مختلف رجوع کرد و در این میان شانس جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده، دو مدافع پرسپولیس بیشتر است ولی عزت‌اله پورقاز هم در بین مدافعان خوب فصل گذشته بود و عنوان گلزن‌ترین مدافع را هم به خود اختصاص داده است. هرچند شانس پورقاز برای کسب این عنوان زیاد نیست ولی یکی از مدعیان محسوب می‌شود.

 

بهترین پاسور:

2c21b950d1164ed3b6925d621834dcd0

معمولاً رسم بر این است که بهترین پاسور یک فصل همان آقای پاس گل فصل است ولی در مراسم مربوط به لیگ هفدهم این رسم زیر پا گذاشته شد و عنوانی که پیش بینی می‌شد به محسن مسلمان برسد بدون اینکه دلیلش مشخص شود به جپاروف داده شد. با این وجود محمد کریمی بیشترین پاس گل را در فصل گذشته به نام خود ثبت کرد و اگر طبق روال سابق جایزه داده شود این عنوان به کریمی خواهد رسید.

 

پدیده لیگ:

چند گزینه برای این عنوان وجود دارد ولی در این بخش هم باید شانس زیادی برای محمد کریمی قائل باشیم چرا که فصل قبل اولین دوره حضورش در لیگ برتر بود و توانست با درخشش خود تبدیل به بازیکن کلیدی سپاهان شود و بیشترین پاس گل را هم در طول فصل داشته باشد.

 

آقای گل:

89-2

این عنوان دیگر مشخص است و به طور مشترک به دو برزیلی لیگ برتر یعنی کی‌روش استنلی و لوسیانو پریرا خواهد رسید.

 

با این وجود سپاهان می‌تواند عناوین مختلفی در مراسم امشب دشت کند در حالی که بازیکنان این تیم در مراسم حضور ندارند.

لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر