کد خبر: 801365 A

فوتبال ایران با برکنار مدیرعامل ذوب آهن مطمئنا یکی از بهترین مدیران چند فصل اخیر خود را از دست داده است.

به گزارش ایلنا، برکناری سعید آذری از مدیریت باشگاه ذوب‌آهن اصفهان اتفاق عجیبی نبود و خیلی وقت است زمزمه‌هایش به گوش می‌رسد؛ از وقتی که یکسری اختلاف‌نظر بین آذری و یزدی‌زاده مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن به وجود آمده بود. این اتفاق‌ها هم ظاهراً مربوط به امسال و پارسال نیست. در واقع اختلاف نظر بین آذری و یزدی‌زاده به سال‌ها پیش برمی‌گردد؛ وقتی یزدی‌زاده معاون کارخانه ذوب‌آهن بود و آذری مدیرعامل باشگاه. این اختلاف‌ها باعث شد تا الآن ادامه پیدا کند و با مدیرعامل شدن یزدی‌زاده در کارخانه ذوب‌آهن، موقعیت سعید آذری به خطر بیفتد. در واقع از خرداد 97 که یزدی‌زاده مدیریت کارخانه ذوب‌آهن اصفهان را به عهده گرفت، شرایط به گونه‌ای پیش رفت که آذری از باشگاه ذوب‌آهن برود اما علاقه آذری به این باشگاه و البته علاقه اعضای تیم‌های مختلف ذوب‌آهن به آذری، باعث شد خبری از استعفا نباشد. با این شرایط، کار پیش رفت و هر بار خبر برکناری سعید آذری از مدیرعاملی باشگاه ذوب‌آهن به شکل‌های مختلف به گوش می‌رسید اما تکذیب می‌شد.

ظاهراً یک بار بحث برکناری سعید آذری از مدیریت باشگاه ذوب‌آهن به طور جدی مطرح شد اما هیأت مدیره باشگاه با آن مخالفت کرد. همین مخالفت هم باعث یکسری تغییرات عجیب در هیأت مدیره شد. تغییراتی که باعث شد هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن به «محله برو بیا» معروف شود.

در ابتدای حضور یزدی‌زاده به عنوان مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن، سعید آذری، شهنازی، دشتیان، اصغر برشان و احمد جمشیدی اعضای هیأت مدیره باشگاه را تشکیل داده بودند اما با مخالفت‌های هیأت مدیره برای برکناری آذری، تغییر و تحولات در هیأت مدیره زیاد شد. در اولین قدم دشتیان از هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن کنار گذاشته شد و صداقت‌نیا جای او را گرفت که در آن مقطع زمزمه‌هایی در مورد احتمال مدیرعاملی صداقت‌نیا هم به گوش رسید اما این عضو هیأت مدیره به خاطر یکسری مشکلات عجیبی که داشت، خیلی زود کنار رفت. بعد از آن، سعید آذری از هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن کنار گذاشته شد و جواد محمدی به عضویت هیأت مدیره در آمد. البته در آن مقطع قرار بود برشان، یکی از اعضای هیات مدیره از هیأت مدیره کنار گذاشته شود اما به دلایلی که یکی از آنها عضویت برشان در شورای شهر اصفهان بود، این اتفاق نیفتاد تا محمدی جایگزین سعید آذری شود. طولی نکشید که شهنازی از هیأت مدیره باشگاه جدا شد و دکتر عباسی جای او را به عنوان رئیس هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن گرفت. از آنجا که صداقت‌نیا هم به خاطر مشکل شخصی‌اش نمی‌توانست در هیأت مدیره حضور داشته باشد، فریدونی جایگزین او در هیأت مدیره شد. زمانی که فریدونی هم به هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن آمد، خبرهایی در مورد احتمال مدیرعاملی او هم به گوش می‌رسید که این اتفاق نیفتاد و حالا خبر می‌رسد او هم احتمال دارد دیگر به هیأت مدیره نرود. با این تغییرات، دیگر یزدی‌زاده کار سختی برای کنار گذاشتن سعید آذری از مدیرعاملی باشگاه ذوب‌آهن نداشت و همه چیز مهیا بود تا کارها انجام شود. بر این اساس، چندی پیش خبر رسید که سعید آذری از مدیرعاملی باشگاه ذوب‌آهن اصفهان کنار گذاشته شد که ظاهراً واسطه شدن یکسری از نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و البته تلاش ابکا رئیس سابق کارخانه ذوب‌آهن مانع شد. این مسأله باعث شد اتفاق دیگری بیفتد و در عین ناباوری سعید آذری ممنوع‌المصاحبه و احمد جمشیدی به عنوان سخنگوی باشگاه معرفی شود. با وجود اینکه آذری ممنوع‌المصاحبه شده بود اما ظاهراً او به خاطر وساطت نمایندگان مجلس برای جلوگیری از برکناری، دیگر اهمیتی به تصمیمات هیأت مدیره باشگاه نمی‌داد و مثل قبل مصاحبه‌ می‌کرد. مسأله‌ای که بدون شک باعث عصبانی شدن هیأت مدیره و یزدی‌زاده هم می‌شد. این مصاحبه‌ها که به نظر می‌رسد یک جور لجبازی بود، ادامه پیدا کرد و هر روز متفاوت‌تر از قبل هم می‌شد تا اینکه یزدی‌زاده این بار به گونه دیگری برای کنار گذاشتن آذری دست به کار شد. یزدی‌زاده این بار با هیأت مدیره کارخانه و هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن هماهنگ کرده بود و مصوبه آنها را برای برکناری آذری گرفت. به این ترتیب چهارشنبه شب و قبل از بازی هفته اول ذوب‌آهن مقابل سایپا، این اتفاق افتاد و جواد محمدی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه سبز اصفهانی معرفی شد.

اگرچه آذری برکنار و حتی جانشین او معرفی شد اما باز هم تلاش برای جلوگیری از این اتفاق شروع شد. گفته می‌شود این بار مسئولان دیگری دست به کار شدند تا جلوی این اتفاق را بگیرند اما ظاهراً دیگر امیدی به این مسأله نیست. شاید به خاطر اینکه محمدی خیلی زود به اعضای تیم ذوب‌آهن معرفی شد و شاید هم دیگر مسئولان نمی‌خواهند بیش از این وارد مسائل باشگاه و کارخانه ذوب‌آهن شوند. به هر حال، لجبازی‌های یزدی‌زاده و آذری آنقدر پیش رفت تا چنین تغییری به وجود آید. شاید اگر این لجبازی‌ها نبود، شرایط به گونه دیگری رقم می‌خورد و آذری می‌توانست مثل قبل به کارش ادامه دهد و شاهد موفقیت دوباره ذوب‌آهن باشد اما همین لجبازی‌ها خیلی زود به تیم ضربه زد؛ وقتی تیم فوتبال ذوب‌آهن از اتفاق پیش آمده شوکه بود و در بازی با سایپا نتیجه را در خانه واگذار کرد.

سعید آذری مدیرعامل ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر